Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [Alebrowar] Ortodox Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, [Alebrowar] Ortodox Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
    Piana: Biała, średnio wysoka, dosyć trwała, gęsto lepi się do szkła. [4]
    Zapach: Biszkopty, chlebek, trochę ziółek. Przyjemnie, ale zbyt delikatnie, wyczuwalna kukurydza jest tu zbędna. [3.5]
    Smak: Goryczka średnia, aczkolwiek wyrazista i przyjemnie skontrowana zbożem. Jednak chmiel tu dominuje... zioła, trawa, coś z papierosa. [4.5]
    Wysycenie: Niskie i dobrze. [4]
    Opakowanie: Etykieta z serii Ortodox, niestety brakuje pełnego składu, a już wręcz skandalem jest niewiadoma co do ekstraktu. [2.5]
    Uwagi: Smaczne goryczkowe piwo w angielskim stylu.
    Warka 31.10.2016.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Lekko zamglony jasny bursztyn. [4.5]
      Piana: Biała, niska, średnio trwała. [3]
      Zapach: Głównie słodowy: karmel, biszkopty, trochę chlebka, lekko kukurydziany, ziemisto-ziołowe nuty chmielowe, w tle lekko estrowe akcenty. Średnio intensywny, przyjemny, acz kukurydza mi tu nie pasuje. [3.5]
      Smak: Dość pełne, wyraźna, ale nie przesadzona słodowość karmelowo-chlebowo-biszkoptowa(jak w aromacie), z początku półsłodkie, dalej półwytrawne, troszkę ponad średnia goryczka ziołowa, niezbyt długa, z delikatnym alkoholowym akcentem. Dobry balans słodowo-chmielowy. [4]
      Wysycenie: Średnio-niskie - pasuje idealnie. [5]
      Opakowanie: Bardzo ładna i prosta etykieta, jak inne z tej serii, kontr-etykieta niestety po "brytyjsku", czyli niedokładny skład i nie podany ekstrakt. Nowy kapsel, acz nie związany z tą serią. [4]
      Uwagi: Smaczne, pijalne no i przede wszystkim poprawne ESB, nie próbuje nikogo zaskoczyć - co jest chyba oczywistym założeniem serii Ortodox. Na pewno do powtórzenia. Warka do 31.10.2016.

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, śladowo opalizuje. [4]
        Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
        Zapach: Słód i owoce, kojarzy mi się z kompotem z suszu... . Dziwny. [3]
        Smak: Lekki chmiel, owoce tropikalne, goryczka w stylu łodygowym. [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: No dobra, jakieś ptaszysko , charakterystyczne. Może być, ale (jak to ptaszysko ) trochę bez polotu... [3.5]
        Uwagi: Mam wrażenie, że to mało typowe Pale Ale. Swoją oryginalnością to piwo mnie nie przekonało.

        Moja ocena: [3.425]

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnobursztynowe, przejrzyste. [4.5]
          Piana: Ładna, wysoka, drobna i sztywna. Utrzymuje się dłuższą chwilę, z czasem jednak redukuje się do cienkiej warstewki. Zostawia ładny lejsing. [4]
          Zapach: Słodowy, wyraźnie ziołowy, z nutą twardego karmelu. [4]
          Smak: Ortodox Pale Ale jest piwem wytrawnym - słodowej słodyczy nie ma w nim prawie wcale, przez co od razu wiadomo, że mamy do czynienia z piwem lekkim. W tle sporo nut kwiatowych, które są natychmiast kontrowane przez chropowatą ziemistość. Goryczka bardzo wyraźnie zaznaczona, ziołowa, pozostająca dłuższą chwilę na podniebieniu. [4]
          Wysycenie: Powyżej średniej. Minimalnie szczypie w gardło podczas picia, po brytyjskim stylu spodziewałem się znacznie mniej gazu. [3.5]
          Opakowanie: Na etykiecie, a raczej na kontrze (zresztą bardzo ładnie zaprojektowanej), zamieszczono jedynie wymagane przez prawo info o deklarowanej zawartości alkoholu objętościowo. Niestety pełnego skład, wysokości ekstraktu początkowego, czy też wysokości goryczki nie uświadczymy. Pal sześć IBU, ale enigmatycznego składu im nie podaruje :P. Naprawdę dziwi mnie ta decyzja, bo przecież w przypadku piw spoza tej klasycznej serii etykiety są wypełnione bardzo dokładnymi informacjami. [3.5]
          Uwagi: Data przy­dat­no­ści do spo­ży­cia: 31.10.2017

          Moja ocena: [3.975]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Poprawne, lekkie piwo:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Z barwy złote, przejrzyste, ale z mnóstwem drobinek.
              Piana jasna, niska i nietrwała.
              W zapachu słodowy, chlebowy, trochę gotowanych warzyw.
              Smak podobnie: Słodowy, nieco chlebowy, znowu trochę warzyw, wytrawny, średnia trawiasta goryczka(chyba całkiem wysoka jak na styl), lekko zalegająca.
              Wysycenie dość niskie.

              Słabe, ale da się wypić mimo DMS. Po za tym mogło by być lepiej(nie bardziej) nachmielone. Warka do 03.04.2018. Nie polecam, 2,5-3/5.
              Last edited by rafalek21; 06-12-2017, 03:59.

              Comment

              • legart
                Senior
                • 06-2012
                • 913

                #8
                Faktycznie deemesik i to dość mocny. Jak kto lubi zapach kapusty o świcie to polecam

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎