Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Kustosz Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Van Pur, Kustosz Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • umbra
    Member
    • 07-2012
    • 90

    #2
    Biedronka 2,49 pasteryzowane.
    Górna fermentacja, czyli ok.
    Pięknie mętne pomimo odstania.
    Bardzo cieliste, garbnikowe.
    Bezkompromisowy pszeniczniak.
    NORD EXPRESS

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1303

      #3
      pierwsze spotkanie z kustoszem wypadło zadowalająco
      osobnik chłodny, ciut kwaśny i nieco zdystansowany (do moich pszenicznych wzorców)
      dobrze, że występuje w mojej biedce codziennej
      myślę, że w sezonie letnim będziemy się częściej spotykać (grupowo, zakładam)
      chciałoby się rzec: tylko tego nie spieprz, kustoszu...
      (jak interpretować tę nazwę?)
      veni, emi, bibi

      Comment

      • umbra
        Member
        • 07-2012
        • 90

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
        pierwsze spotkanie z kustoszem wypadło zadowalająco
        osobnik chłodny, ciut kwaśny i nieco zdystansowany (do moich pszenicznych wzorców)
        dobrze, że występuje w mojej biedce codziennej
        myślę, że w sezonie letnim będziemy się częściej spotykać (grupowo, zakładam)
        chciałoby się rzec: tylko tego nie spieprz, kustoszu...
        (jak interpretować tę nazwę?)
        Kusztos?
        NORD EXPRESS

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #5
          za 2,49 to chyba przeciwieństwo sztosa...
          być może pomysłodawcy wyszli od słowa 'sztuka'
          powszechnie wiadomo, co znaczy zrobić/obalić sztukę/kilka sztuk
          i tak mamy: sztuka -> sztukos (szlachetny grecki sufiks) -> kustosz (anagram)
          ps. jeszcze nic nie piłem dzisiaj
          veni, emi, bibi

          Comment

          • jacekan
            Senior
            • 05-2011
            • 388

            #6
            Warka do 17.01.2018 Pełne zaskoczenie. Nawet przez chwilę nie pomyślałem, że piwo z tego browaru w tak niskiej cenie może być coś warte. Kupiłem ze zwykłej ciekawości. Piękna piana niczym nie odbiegająca od najlepszych pszenic. Drobniutka wręcz kremowa w konsystencji, utrzymująca się do końca, krążkująca wzorowo. To samo z kolorem- idealny, żółto-złoty, zmętniony bardzo ładnie. Zapach- odpowiedni. Nasycenie wzorowe. Delikatna cytrynka, odrobinę goździka, gdzieś w tle banan, zero goryczki. Lubię więcej banana, więc tu mógłbym się trochę przyczepić, ale to mój gust. Piłem pszenice z najwyższej światowej półki i tam też często dla mnie za mało banana było. Podsumowując, bardzo dobra pszenica, śmiało konkurująca z piwami za pięciokrotnie wyższą cenę.
            Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              Warka: 19/12/2017 pite 21/05/2017

              Piwo z Biedronki.
              W aromacie głownie goździk i lekka guma balonowa.
              W smaku to samo plus delikatny banan. Kwaskowo cytrusowe. Niby puste a słodkie. Czuć, że to wykastrowana niemiecka pszenica, lecz jak na masowy i tani wyrób jest całkiem strawnie.
              Piana marna i nietrwała

              fot.
              Attached Files
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, zmętniony. [5]
                Piana: Biała, całkiem obfita, średnio trwała, lekko zdobi szkło. [4]
                Zapach: Banan i lekki goździk, umiarkowanie intensywny - w porządku [3.5]
                Smak: Podobnie jak w zapachu banan i goździk, umiarkowanie słodowy(pszenica), troszkę cytrusów, lekko kwaskowe, średnio-niska pełnia(nie wodniste, ale blisko granicy), lekko słodkie, goryczka praktycznie nie występuje. [3.5]
                Wysycenie: Troszkę powyżej średniego - nawet pasuje, choć lekko podszczypuje. [3.5]
                Opakowanie: Jak dla mnie brzydkie, z tyłu zaś niewiele istotnych informacji, przynajmniej ekstrakt podali. [2.5]
                Uwagi: Warka do 07.02.2018. Po prostu poprawne piwo pszeniczne, lekkie, świetnie orzeźwia. Jak dla mnie mogłoby być trochę treściwsze, ale za 2,50zł i tak przerosło moje oczekiwania. Na pewno do niego wrócę, szczególnie w takie upały.

                Moja ocena: [3.575]
                Last edited by rafalek21; 28-05-2017, 11:14.

                Comment

                • nietzschee
                  Senior
                  • 07-2016
                  • 319

                  #9
                  Wygląd: barwa słomkowa, mętne, niespotykanie trwała piana i spora, gęsty lacing.
                  Zapach: Mdły bananowy i coś dziwnego, niepokojącego, jakaś stęchła szmata
                  Smak: no niewiele tu jest, trochę banana, taka cukrowa słodkość, kwaskowe, lekka goryczka z metalicznością na końcu. Warka do 07.02.2018 (może inne są lepsze).
                  Nie rozumiem spuszczania się nad tym piwem na przeróżnych forach i blogach: „8/10 super stosunek jakości do ceny”, „bardzo przyzwoity weizen”. No nie, nie jest ani przyzwoity, ani stosunek jakości do ceny nie jest wyjątkowy, w podobnej cenie można mieć prawdziwego weizena, czyli Stephans Brau z Kauflanda (owszem warka warce nierówna), lepszy od niego jest nawet Kaltenbacher z Żabki, w tej samej cenie, w tej samej Biedrze było Cechowe, przy którym Van Pur się bardziej postarał.
                  Te szczyny smakują z grubsza jak klarowne pszeniczniaki Leżajsk i Kasztelan i już wolałbym Kasztelana.
                  Uwagi: ciekawe jaka jest geneza nazwy Kustosz, chyba ktoś był po 8. Fasbergach jak ją wymyślał.
                  O dziwo na etykiecie nie ma logo Biedronki, ani o niej wzmianki, rozumiem, że marka ma udawać taką niezależną, regionalną?
                  Attached Files

                  Comment

                  • jacekan
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 388

                    #10
                    Rozbawiłeś mnie, muszę przyznać. Piszesz, że niewiele w tym piwie jest i zaraz potem wymieniasz prawie wszystko co być powinno. To jest piwo pszeniczne, tu nie znajdziesz niczego więcej.
                    Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekan Wyświetlenie odpowiedzi
                      Rozbawiłeś mnie, muszę przyznać. Piszesz, że niewiele w tym piwie jest i zaraz potem wymieniasz prawie wszystko co być powinno. To jest piwo pszeniczne, tu nie znajdziesz niczego więcej.
                      Chyba nie zrozumiałeś. Żywca jasnego opisałbym tak: „piwo lekkie, delikatnie słodowe, niewielka goryczka w finiszu, odrobina chmielu”. Wymieniłem prawie wszystko co powinno być w lagerze, to przecież tylko lager, tam nie znajdziesz niczego więcej. A Żywiec, który jest gównem okrutnym, tak się ma do stylu, jak Kustosz Pszeniczne i jest taką samą ambrozją.

                      Comment

                      • nietzschee
                        Senior
                        • 07-2016
                        • 319

                        #12
                        Warka warce nierówna, dorwałem do 12.02.2018, w zapachu sporo chleba czerstwego, banana i kwiatowości. W smaku jest bananowe, kwiatowe, lekko chlebowe. I to już jest całkiem ok średniak, którego główną wadą jest zbytnia wodnistość.

                        Comment

                        • SeeJay
                          Senior
                          • 04-2016
                          • 239

                          #13
                          24/04/2018

                          Wyjątkowo dobry pszeniczniak jak na bardzo niską cenę i to, że jest to Kustosz.
                          Przyjemny zapach drożdży, banana i goździka. Wiadomo, że nie taki jak w kraftach, ale piwo wymiata większość wyrobów koncernowych.
                          Jakbym nie wiedział co piję powiedziałbym, że to jakiś wyrób typowo regionalny.
                          Last edited by SeeJay; 06-09-2017, 15:19.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnożółte, odrobina pomarańczy, mętnawe [4]
                            Piana: gęsta, biała, kremowa, opadała powoli, do końca został kożuszek na szkle [4]
                            Zapach: słaby ale miły, zbozowo-słodowy [3.5]
                            Smak: dość pełne, w miarę wytrawne i treściwe, jednocześnie dość lekkie, fajna chlebowość, delikatne bananowe akcenty, odrobina cytrusa, solidna baza słodowa, wszystkie smaki dobrze zbalansowane [4]
                            Wysycenie: bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: średniej urody etykiety kustosza, firmowy kapsel [3.5]
                            Uwagi: No i co, tanie marketowe piwo, a smakowało

                            Moja ocena: [3.85]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 09-10-2017, 19:11.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Admirador
                              Senior
                              • 03-2015
                              • 431

                              #15
                              Oczywiście nie jest to nic nadzwyczajnego, żadnych szczególnych doznań nie oferuje
                              Ale to naprawdę solidna pszenica. Może okoliczności dnia dzisiejszego-upalnego to sprawiły, nie wiem. Ale po prostu mi smakowało. Piwo z Biedronki. Za 2.99. Hm...
                              25/02/2019
                              Last edited by Admirador; 22-07-2018, 21:04.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎