Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Pilsweizer Pszeniczne Kwaśne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Grybów, Pilsweizer Pszeniczne Kwaśne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 766

    #2
    Nie wiem, jak komu, ale mnie zestawienie słów 'piwo' i 'kwaśne' wydawało się zawsze mocno podejrzane Na tym egzemplarzu się douczyłem, że i takie zestawienia występują bezproblemowo. Z tego, co doczytałem, pszeniczne kwaśne to coś między witbierem a niemieckim gose. Pierwszy raz próbowałem tego typu trunku.
    Wytrawne, 'szampanowaty' smak, z grejpfrutowymi nutami. Zapach też mocno cytrusowy. Mętne. Odświeżające, ale zdecydowanie wolę inne, mniej wytrawne odmiany pszenicznych. Piwo prezentuje się, jak na zdjęciu (z poprawką: w rzeczywistości barwa jest jaśniejsza).
    Attached Files
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!

    Comment

    • otvirak
      Senior
      • 04-2005
      • 766

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem, jak komu, ale mnie zestawienie słów 'piwo' i 'kwaśne' wydawało się zawsze mocno podejrzane Na tym egzemplarzu się douczyłem, że i takie zestawienia występują bezproblemowo. Z tego, co doczytałem, pszeniczne kwaśne to coś między witbierem a niemieckim gose. Pierwszy raz próbowałem tego typu trunku.
      Wytrawne, 'szampanowaty' smak, z grejpfrutowymi nutami. Zapach też mocno cytrusowy. Mętne. Odświeżające, ale zdecydowanie wolę inne, mniej wytrawne odmiany pszenicznych. Piwo prezentuje się, jak na zdjęciu (z poprawką: w rzeczywistości barwa jest jaśniejsza).
      Na kontrze nawiązano do Berliner Weisse, jako stylu. Jeśli tak, to Pszeniczne Kwaśne ma więcej ekstraktu i alkoholu.
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • Radekw
        Junior
        • 09-2009
        • 20

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
        Na kontrze nawiązano do Berliner Weisse, jako stylu. Jeśli tak, to Pszeniczne Kwaśne ma więcej ekstraktu i alkoholu.
        ...Ma też w składzie słód pszeniczny suszony dębem. Piwo jest wyraźnie kwaśne ale bez przesady, jest też delikatna bardzo przyjemna nuta
        wędzona,wysycenie średnie , mogłoby być wyższe. Rześkie , wytrawne, idealne na lato. Takie mocniejsze grodziskie , tyle że kwaśne. Jestem pozytywnie zaskoczony.
        Na ecie jest też informacja, że piwo jest refermentowane w butelce a poniżej że pasteryzowane. Hm?
        Warka z datą do 28.02.2019

        Comment

        • browarniak
          Junior
          • 04-2011
          • 28

          #5
          Refermentowane i następnie zapasteryzowane - co w tym dziwnego???
          Ciekawe piwo, nie mój styl, obawiam się że dla wiekszości konsumentów słabo akceptowane. Kwaśne piwa są bardzo mało popularne w polsce.

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            Dla mnie - jak na deklarowany styl - zbyt mało kwaśne i zbyt mało nasycone. W smaku rzeczywiście - hybryda grodziskie/berliner weisse. Weszło gładko, choć nie zastosowałem się do rady z kontry : "Polecamy serwować wraz z porcją syropu cukrowego, malinowego lub rabarbarowego"
            Mimo wymienionych na początku mankamentów - ogólnie na plus.
            Warka : 28.09.2019, zakupione w przybrowarnianym sklepie.
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • satek
              Member
              • 03-2014
              • 66

              #7
              Widział ktoś to piwo w Krakowie?

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎