Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #16
    Nie jestem wielkim fanem "wędzonych" piw/porterów, ale w tym porterze wędzonka jest łagodna i nienachalna. Wędzoność podciąga go trochę w górę i zaciera się wrażenie słabszego ekstraktu. Bardzo pijalny.

    Comment

    • concerto
      Senior
      • 09-2003
      • 859

      #17
      Bardzo fajnie zrównoważone piwo. Czekolada, karmel, wędzonka. Zarówno w aromacie jak i smaku wszystko gra. Piłem po Urbocku z Bambergu i szczerze mówiąc bardziej mi smakowało polskie piwo.

      Przychylam się do petycji o 22 z tego browaru.
      Last edited by concerto; 25-11-2017, 17:21.
      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Prawie czarny, pod żarówkę nie widać prześwitów. [4.5]
        Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, wysoka, średnio trwała, obficie znaczy szkło. [4.5]
        Zapach: Na początku wyłącznie czekolada i kawa zbożowa, następnie spore palone nuty jak w stoucie. Dym lekki jak z gasnącego ogniska. [3.5]
        Smak: Gorzka czekolada, palone słody, raczej wytrawne w treści, goryczka niska popiołowa. Brakuje trochę ciemnych i suszonych owoców. Alkoholu nie czuć, wędzonki też, wysoce pijalny porter. [3.5]
        Wysycenie: Niewysokie, trochę jednak za szybko jak na porter piwo chce uciec z butelki. [3.5]
        Opakowanie: Pełny skład, etykieta bez zachwytu, minus za kapsel firmowy wprawdzie, ale biały. [3]
        Uwagi: Dziwne, u mnie termin jest do 16.04.2019, inaczej jak u wszystkich. Smakował mi w sumie ten porter tylko spodziewałem się więcej wędzonki.

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #19
          Dziwne, u mnie warka nie do 16 ale do 26.04.2019.
          W zapachu czekolada, z podbiciem ziołowo-przyprawowym, kawa stosunkowo słabo wyczuwalna, lekkie nuty maślane i stoutowe.
          Piana obfita, wolno opadająca, beż do brązu.
          W smaku palonośc, czekaolada, kawa również w ustach mniej wyczuwalna, piwo wyraźnie wytrwane, ale nie ostre, o "matowej" fakturze, lekka, bardzo lekka wędzonka, na granicy sugestii, brak śliwki, czy innych owocowych nut, alkohol niewyczuwalny, do tego rześkość charakterystyczna dla innych stylów.
          Nieco dziwny porter, ale... smakowity.
          Ciekaw jestem, co zmieniłoby w nim leżakowanie.
          Last edited by Prusak; 17-12-2017, 21:39.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
            Nieco dziwny porter, ale... smakowity.
            Nazwa porter w tym wypadku wymaga komentarza.
            Woltaż i parametry wskazują na bałtycką odmianę, ale to jest górna fermentacja.
            plus lekkie - wędzenie związane z grodziszem. Czyli wyszła taka hybryda porterowa

            Jak jesteś fanem rauch i wędzenia - będziesz lekko zawiedziony lekkością dymu
            Fani ciężkich bałtyckich porterów i risów chcieliby jeszcze więcej ekstraktu
            Goryczkowy Magnum + Simcoe i tak nie zadowoli fanów gorzkich ejli.
            Dla miłośników brytyjskich porterów jest zbyt mocno...

            ale całość daje właśnie złożony, bogaty i zbalansowany smak!
            Moje trzecie podejście do tego piwa. Bardzo lubię takie "hybrydy". Pełne ciekawych akcentów, silne, ale jednocześnie gładkie i pijalne. Szczególnie w zimnym okresie. Mój krajowy faworyt, piwo które jest oryginalne, ale składa się z "klasyki". Wszystkich może nie zadowoli, ale to jest to coś, co obok klasycznego grodzisza jest oryginalnym naszym produktem piwowarskim. Fajnie

            Comment

            • kaczka116
              Senior
              • 10-2015
              • 1350

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Nazwa porter w tym wypadku wymaga komentarza.
              Woltaż i parametry wskazują na bałtycką odmianę, ale to jest górna fermentacja.
              plus lekkie - wędzenie związane z grodziszem. Czyli wyszła taka hybryda porterowa

              Jak jesteś fanem rauch i wędzenia - będziesz lekko zawiedziony lekkością dymu
              Fani ciężkich bałtyckich porterów i risów chcieliby jeszcze więcej ekstraktu
              Goryczkowy Magnum + Simcoe i tak nie zadowoli fanów gorzkich ejli.
              Dla miłośników brytyjskich porterów jest zbyt mocno...

              ale całość daje właśnie złożony, bogaty i zbalansowany smak!
              Moje trzecie podejście do tego piwa. Bardzo lubię takie "hybrydy". Pełne ciekawych akcentów, silne, ale jednocześnie gładkie i pijalne. Szczególnie w zimnym okresie. Mój krajowy faworyt, piwo które jest oryginalne, ale składa się z "klasyki". Wszystkich może nie zadowoli, ale to jest to coś, co obok klasycznego grodzisza jest oryginalnym naszym produktem piwowarskim. Fajnie
              Portery Baltyckie bywaja rowniez i gornej fermentacji. Historycznie byl to gorniak a tutaj ma byc to hybryda

              Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
              Nie mów hop zanim nie nachmielisz
              Untappd

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Jak jesteś fanem rauch i wędzenia - będziesz lekko zawiedziony lekkością dymu
                Fani ciężkich bałtyckich porterów i risów chcieliby jeszcze więcej ekstraktu
                Słusznie prawi, dać mu porterA...

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  #23
                  Warka 26.04.19. Wytrawna czekolada, kawa, popiołek, b. delikatna, ale wyczuwalna dymność. Alkohol bardzo dobrze ułożony.
                  Bezwzględnie jeden z najciekawszych obecnie porterów na rynku albo wariacji portera jak kto woli.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #24
                    Oceny mogą zmieniać się w zależności od dnia nawet przy tej samej warce. Przy pierwszej degustacji Porter Grodziski wydawał mi się niemal pozbawiony dymionej nuty, przy kolejnej wydała mi się już wyraźna, jakby piwo było generalnie "na podstawie" piwa grodziskiego, wydał mi się już nie tak matwowy w smaku i bardziej treściwy.
                    Okoliczności degustacji podobne, jako drugie piwo, po znacznie lżejszym jasnym. Co nie zmienia faktu, że nadal uważam je za ciekawy wypust. Powinno być jednym z flagowych produktów browaru z Grodziska.

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnobrązowy do czarnego, nieprzenikniony [4.5]
                      Piana: beżowa, drobnych pęcherzyków, trochę dziurawiła opadając. [4]
                      Zapach: niezbyt intensywny, głównie paloność, kawa, trochę czekolady i nuta wędzona oraz drewna. Delikatnie unosi się nad tym aromat w nucie ziołowej przyprawy, czyli chmielu. [4]
                      Smak: lekko wytrawny. Znów pierwsze skrzypce grają prażone słody w nucie kawy i czekolady. Na finiszu posmak kwaskowy i wędzonego/dymionego drewna. Goryczka niska i ciut powyżej, ziołowa i palona, lekko osadza się na języku. Alkohol praktycznie niewyczuwalny. [3.5]
                      Wysycenie: piwo jest lekko wodniste i ma spore wysycenie, nawet trochę jest go za dużo. [3]
                      Opakowanie: Trochę upośledzona grafika, ale b.dobre info na kontrze. [3.5]
                      Uwagi: Piwo po wytrawnej stronie mocy, z ładną nutką wędzonki i do tego pijalne.

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnobrązowy, prawie czarny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: średnio wysoka o drobnych i średnich pęcherzykach, niezbyt trwała. [3.5]
                        Zapach: średnio intensywny, wędzonka, nuty palone, kawa, lekka czekolada, alkohol niewyczuwalny. [4]
                        Smak: palony słód, kawa, czekolada i lekka wędzonka. Średnio mocna, palona goryczka, przyjemna w piciu, lekko wyczuwalny alkohol. Piwo jest mało treściwe, może nawet lekko wodniste, brakuje większej wędzonki, jednak smakowało mi. [3.5]
                        Wysycenie: średnie do wysokiego. [3.5]
                        Opakowanie: przeciętna etykieta, podany pełny skład, firmowy kapsel. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #27
                          Po wyciągnięciu z piwniczki i odczekaniu do odpowiedniej temperatury, piękna woń kawowo-dymiona. Nieco stoutowy smak, z lekkim, minimalnym kwaskiem plus mineralność, co sprawia, że dobrze wchodzi. Lekka cierpkość momentami, sprawiająca wrażenie, że to gaz, ale to złudne wrażenie. Wciąż świetne.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: czarne [5]
                            Piana: jasny brąz, drobna, zwarta, utrzymywała się do samego końca [4.5]
                            Zapach: lekki, zgaszonego ogniska i kawy....dziwny [3.5]
                            Smak: dziwny ten porter, niby wędzony ale bardziej popiołowy, popiołek jest delikatny, w tle, dominuje fajny palony posmak, dośc wytrawny, odrobina gorzkiej czekolady, całość świetnie zbalansowana [4]
                            Wysycenie: bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: prosta, tradycyjna etykieta, podoba mi się, firmowy kapsel [5]
                            Uwagi: Inny niż bałtyk ale smakował mi

                            Moja ocena: [4.025]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 05-02-2018, 22:19.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #29
                              Data ważności: 16/04/2019 pite 29/12/2017

                              Przy otwieraniu chciało wylatać. .
                              Piana olbrzymia. .
                              Aromat: jest dym. Fajny ogniskowo-kominkowy. Gorzka czekolada. .
                              Smak: palone, dymione, gorzka czekolada, czarna słodka kawa. W tle suszona śliwka i lukrecja.
                              W życiu bym nie zgadł, że to porter bałtycki. .
                              Smaczne, wyraźnie wędzone i palone piwo. Jedynie mam obawy co do wysycenia przy otwieraniu. Później podczas picia jest już w sam raz. Wytrawne. Leci w wędzonego FESa. Czyli dobre. Jak znajdę jeszcze to dokupię
                              .

                              fotka
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Dukat_WSI
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 781

                                #30
                                Dlugas, pełna zgoda! Dla mnie to też smoked FES. Kolor, górne drożdże (tak, wiem, bałtyk niby też może być na górnych), paloność, wyraźna gorzka czekolada - to są wszystko cechy stout'u.
                                Więc jeśli porter, to tylko mocniejszy angielski, na pewno nie bałtycki.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎