Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Kamedulskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Północny, Kamedulskie

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rasowo żółciutki, piwo całkiem mętne jak na pszenicę przystało. [4.5]
    Piana: Bielutka, bardzo gęsta, równomierna, przy podaniu na około 3 cm. Opadając zachowuje cienki kożuszek i grubą obręcz przy szkle ale bez śladów na nim. [3.5]
    Zapach: Dość wyraźny, słodowo pszeniczny, drożdżowy z odrobiną bananów. [4]
    Smak: Spora owocowość, kwaskowe nuty mirabelkowe i żółtych śliwek renglod. Obecny również banan jednak jakiś taki landrynkowy, trochę nienaturalny. Również jak w przypadku pilsa brakuje wyraźnej zbożowej bazy słodu pszenicznego przez co piwo nie ustrzegło się dawki wodnistości. Do wypicia, orzeźwiające, niewątpliwie najlepiej sprawdzi się w letnie upały. [3]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, choć mi takie odpowiada, to jak na pszenicę mogło by być wyższe. [4]
    Opakowanie: Szklanka firmowa do pszenicy z suwalskim miśkiem, podkładka dedykowana piwu, idealnie. [5]
    Uwagi: Próbowane 7.03.2018 w browarze za 6,30 zł, trwała całotygodniowa promocja na te piwo.

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Tak wygląda:
      Attached Files

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty, może trochę za jasny, umiarkowanie mętne. [4]
        Piana: Czysta biel jak świeży śnieg, drobna, średnio wysoka, trwała na finiszu, mogłaby bardziej lepić się do szkła. [4]
        Zapach: Głównie banany, ale też trochę brzoskwini, a także sporo zboża i lekko opiekane aromaty. Goździk subtelnie obecny. [4]
        Smak: Mało słodu, piwo jest wytrawne z odrobiną chmielowego wtrętu. Czuć przede wszystkim owoce, takie jak wspomniany wcześniej banan, a także gruszka, a nie brzoskwinia jak w zapachu. Kwasek jest obecny i to on odpowiada za orzeźwienie, bo nie niski gaz. Ogólnie to jest za mało ciała. [3.5]
        Wysycenie: Niskie, powinno być wyższe. [3]
        Opakowanie: Butelka 0,5l, prosta etykieta, na kontrze minimalistyczny opis, prawie pełny skład, firmowy kapsel. [3.5]
        Uwagi: Piwo jest poprawne, tylko że ja akurat lubię słodkie pszenice, czyli nie trafiło w mój gust. Termin do 16.04.2018.

        Moja ocena: [3.725]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złocisty-bursztynowy [4.5]
          Piana: lekkie ecru, drobna, dość zwarta, trzyma się długo [4]
          Zapach: delikatny, miły, słodowo-bananowy [3.5]
          Smak: pełne, treściwe ale momentami to wszystkie w kącikach ust się rozbiega, fajna bananowa nuta, lekki chlebek, delikatny cytrus, dobry finisz słodowy [4]
          Wysycenie: troszkę za dużo [4]
          Opakowanie: bardzo ładna, prosta, elegancka etykieta, firmowy kapsel [5]
          Uwagi: Smaczna pszenica

          Moja ocena: [3.9]
          Attached Files
          Last edited by becik; 29-10-2019, 21:00.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎