Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Lager Kunca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Północny, Lager Kunca

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: miedziano-bursztynowy [5]
    Piana: jasny beż z domieszka ciemnej żółci, gęsta, drobna, można stawiać jeżyka z zapałek [5]
    Zapach: lekki, miły, owoce i zapach słodu [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, fajna świeża wyraźna goryczka doskonale polączona z lekkim owocowo-miodowym posmakiem, lekka cierpkość, świetny finisz słodowy, bardzo dobry balans smaków [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: pite na zapleczu w browarze w firmowym szkle [5]
    Uwagi: Kapitalny lager wiedeński

    Moja ocena: [4.475]
    Attached Files
    Last edited by becik; 05-12-2019, 19:48.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Kapitalny lager wiedeński
      Może to piwo jest kapitalne i smaczne, ale po lekturze opisu trudno je uznać za kapitalnego przedstawiciela stylu...

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Może to piwo jest kapitalne i smaczne, ale po lekturze opisu trudno je uznać za kapitalnego przedstawiciela stylu...
        Mój opis jest subiektywny, a nie dostosowany do ogólnie panujących wytycznych i reguł, jeśli coś czuję to opisuję, ktoś inny może wyczuć zupełnie jeszcze coś innego i jeszcze inaczej to nazwać. (to, że wyczułem np posmak miodowy to jedynie dla zobrazowania, choć wiem, że tam żadnego miodu nie było). Dla mnie najważniejsze było to, że piwo było wyśmienite.
        Oceniam wg smaku i odbioru, a nie wg ramek stylowych.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Oceniam wg smaku i odbioru, a nie wg ramek stylowych.
          no właśnie jakbyś napisał "kapitalne piwo" zamiast "kapitalny lager wiedeński" nie byłoby dyskusji

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            Moje z datą do 19.07.2021. Owszem, bardzo dobre piwo, o barwie rubinowo-brązowej, początkowo z obfitą pianą, opadającą szybko, zostawiającą pokaźne ślady na szkle. W zapachu słód i nuty lekko piernikowe, leciutko też maślane. Co do smaku: może byłby to lager wiedeński, gdyby oprócz lekkich akcentów opiekanych nie było też lekkiego posmaku palonego. Goryczka jak na wiedeńskiego też dość wysoka.
            Mi smakowało, bez względu na to, czy trzyma się stylu. Lekko hybrydowe, ale dobre, z charakterem.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎