Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleBrowar, Imperial Smoky Joe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    AleBrowar, Imperial Smoky Joe

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Niska, z początku średnio trwała, po kilku minutach zostaje tylko pierścień, ciemnobeżowa, nie klei się do szkła. [3.5]
    Zapach: Torfowa wędzonka na średnim poziomie, kawa, nieco palone i czekoladowe, leciutko orzechy, średnio intensywny, dobrze zbalansowany, przyjemny. [4]
    Smak: Słodkawy, umiarkowanie wędzonka torfowa, wyraźnie palony i czekoladowy, jest też kawa i troszkę orzechów, goryczka średnia, pełne i gładkie. Alkoholu odrobinę - jak dla mnie dość dobrze ukryty. [4.5]
    Wysycenie: Niewysokie - dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji. Jak na AleBrowar to wyjątek, bo zwykle tło jest paskudne - szczególnie w nowych piwach. [4.5]
    Uwagi: Bardzo smaczne piwo, tak sobie właśnie wyobrażałem imperialną wersję Smoky Joe(którego też sobie cenię). Ostrych wrażeń torfowych tu nie znajdziemy - raczej są one na poziomie podstawowej wersji, ale za to piwo jest bardzo dobrze zbalansowane. Wcześniejszych warek z Gościszewa nie piłem więc nie mam porównania, ale to szczerze polecam. Warka do 20.09.2018.

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor czarny, smolisty. [5]
      Piana: Piana beżowa, drobnobąbelkowa, średniotrwała. [3.5]
      Zapach: Mocny zapach torfu i wędzonki, dym i lekkie bandaże, wszystko dopełnione aromatem gorzkiej czekolady. [4.5]
      Smak: Intensywny smak wędzonki i torfu. Do tego mocna słodycz, taka przypalona, karmelowo-czekoladowa. Na końcu języka długa popiołowo-smolista goryczka. Dużo się dzieje, alkohol jest obecny, ale przy 9,8% trudno, żeby nie był. Mocna rzecz. [5]
      Wysycenie: Średnie, w kierunku niskiego. [4.5]
      Opakowanie: Wszystko jest, fajna etykieta z dokładnym składem, firmowy kapsel. [5]
      Uwagi: Warka do 20.09.2018, świetnie ułożona, gęsta i intensywna. Kupione za 16 zł w Winotece Płockiej. Warte tej ceny.

      Moja ocena: [4.65]
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny brąz/czerń, nieprzejrzyste pod światło. [5]
        Piana: Mało obfita, beżowa, w miarę trwała. [4]
        Zapach: Wyczuwalna wędzonka, torf, nuty drewna i czekolady. Aromat przyjemny, jednak pomimo dość wysokiej temperatury piwa nie był szczególnie intensywny. [4]
        Smak: Treściwe, czuć ciężar gatunkowy (ekstrakt ) tego piwa. Jest dość słodkie z wyraźną nuta torfu, wędzonki i czekolady. Do tego palone, kawowe smaczki. Finisz z lekka kwaskowatością pochodzącą od słodów palonych i wyraźną lecz nie bardzo wysoka goryczką.Alkohol pomimo wysokiej zawartości (aż 9,8 %) prawie niewyczuwalny w smaku. [4.5]
        Wysycenie: Średnio niskie co sprawia, że piwo jest "gładkie" w odbiorze. [5]
        Opakowanie: Butelka 0,5L, firmowy kapsel, podany pełen skład. Etykieta charakterystyczna dla AleBrowaru, ja lubię ich projekty graficzne. [5]
        Uwagi: Smaczne, potężne, ale jednocześnie ułożone i złożone piwo. Nie każdemu przypadnie do gustu, lecz dla miłośników wędzonki i torfu pozycja obowiązkowa.

        Moja ocena: [4.35]
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎