Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Moje wsparcie BrawarBizu to taki odruch serca... Często korzystam z ogromnej wiedzy zawartej na tych stronach, ostatnio np. rady Marusi uratowały we mnie piwowara domowego. Jako że sam nie lubię za bardzo pisywać, postanowiłem dać coś od siebie w taki sposób. Może moja drobna pomoc przyczyni się choć trochę do dalszej działalności tego portalu.
Wosiu
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 17-01-2019, 21:12
Fotka Użytkownika: pompiarz13
pompiarz13 pompiarz13 is offline
Junior

Miejscowość: Reda
Standardowy Brauerei Feldschlösschen Lauenburg beczułka - sprzedam

Witam wszystkich

Swego czasu stałem się posiadaczem pękatej beczułki / antałka z dawnych lęborskich browarów - jak w temacie posta.
Jako, że beczułka leży z obszaru który nie jest w kręgu moich zainteresowań (mój obszar to Neustadt W/Pr., Wejherowo), beczkę przeznaczyłem na sprzedaż.

W związku z tym mam pytanie do Szanownych Forumowiczów - z przekonaniem że zwracam się do Profesjonalistów - jaka może być realna wartość takiej beczułki w stanie jakim jest (patrz zdjęcia) - tego nie zmienię, więc nie ma co się rozpisywać.
Wiem, że Allegro może to wycenić ale najpierw pytam Was.
Na deklu beczki znajduje się oryginalna pruska (lub niemiecka) ołowiana plomba legalizacyjna dopuszczająca beczkę do obrotu w handlu.
Browar według M. Friedricha działał w latach 1865-1936 (podaję za netem).
Beczka posiada tylko jedną obręcz i jest dosyć mocno nadgryziona zębem czasu, ale jest odgrzybiona + przeciągnięta impregnatem. Klepki są luźne. Posiada dekiel i dno.
Wysokość ok 31 cm, średnica w najszerszym miejscu ok 33 cm. Korek chyba też się znajdzie.

Mimo wszystko beczka ma swój duży urok.
W necie nie znalazłem ani jednego zdjęcia podobnej beczki z tego browaru więc nie mam odniesienia. W ogóle n/t tego browaru wiadomości jest jak na lekarstwo.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, ofertę proszę złożyć na PW - rozważę.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg IMG_20181126_231455.jpg (98,0 KB, liczba wyświetleń: 114 )
Rodzaj pliku: jpg IMG_20181222_114011.jpg (96,7 KB, liczba wyświetleń: 110 )
Rodzaj pliku: jpg IMG_20181222_114020_2.jpg (98,9 KB, liczba wyświetleń: 110 )
Rodzaj pliku: jpg IMG_20181222_114145.jpg (83,3 KB, liczba wyświetleń: 109 )
Rodzaj pliku: jpg IMG_20181222_114508_3.jpg (92,0 KB, liczba wyświetleń: 109 )
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2019, 23:23
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Kraj Ciężkich Tektur
Standardowy

Drewno wygląda jakby długo leżała po wodą.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2019, 08:45
Fotka Użytkownika: Piwowar
Piwowar Piwowar is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Norymberga/Opole
Standardowy

Browar założono w 1878 roku, nie w 1865.

Poznaj
http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2019, 17:44
Junior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
Drewno wygląda jakby długo leżała po wodą.
Wg osoby od której nabyłem beczkę tak było - wyciągnięta ze stawu na gospodarstwie.
Myślę, że przeleżała w wodzie dobre kilkadziesiąt lat.
Odpowiedz cytując
Stare 17-02-2019, 19:55
Junior

Standardowy

Nikt nie podejmie się szacunkowej wyceny ?
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie