Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Srednia spozycia piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #31
    Marusia napisał(a)
    Kurcze. No nie wiem, jak to z tą polską średnią, aż się wierzyc nie chce. Ja juz gdzieś pisałam, że spożywam średnio ok 20 piw tygodniowo, czyli 10 l, co mnożąc przez 52 tygodnie w roku wynosi 520 l. Czy ja źle liczę??? Wychodzi na to, żem straszny pijak
    mój ojciec kiedyś wytłumaczył mi jak to jest ze średnią.
    jeśli ja nie biję swojej żony a sąsiad robi to dwa razy dziennie to średnio ja i tak tłukę swoją raz dziennie
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • Volkh
      Gość
      • 12-2002
      • 35

      #32
      Ja wypijam piwa ZNACZNIE mniej niż większość wypowiadających się - ok. 60 litrów rocznie, ale to dlatego że lagerków nie uznaję za piwa tylko za napoje alkoholowe dobre do popicia kurczaka. Cenię sobie stouty które są w Polsce drogie i rzadko spotykane (poza Guinnessem) inaczej moja średnia byłaby wyższa.
      Licząc z lagerkami to wypijam ok. 90 - 100 litrów rocznie

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #33
        Ja też pracuję na lepsze wyniki Polski w tego typu rankingach i wypijam te parę piw w roku.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • piwowar2
          Senior
          • 11-2001
          • 588

          #34
          Obawiam sie, ze srednia w Polsce moze spasc, poniewaz staniala wodka. Wiec w przeliczniku na alkohol jest taniej pic wodke, co dla niektorych jest powaznym argumentem, nawet jesli dotychczas pili piwo.
          Chociaz smakowo czasem nie ma prawie roznicy.

          Comment

          • darek99
            Senior
            • 04-2002
            • 2147

            #35
            piwowar2 napisał(a)
            Obawiam sie, ze srednia w Polsce moze spasc, poniewaz staniala wodka. Wiec w przeliczniku na alkohol jest taniej pic wodke, co dla niektorych jest powaznym argumentem, nawet jesli dotychczas pili piwo.
            Chociaz smakowo czasem nie ma prawie roznicy.

            Nie wiesz co mówisz, cena wódki w polsce jest tak niska że nie będzie miało to wpływu na sprzedaż piwa, chodzi mi o wódkę z przemytu (10 zł 0,5 litra), gdyby cena wódy miała wpływ na piwo to średnia spożycia spadłaby dawno do 10 litrów piwa na osobę.
            Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
            Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
            skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
            Epikur z Samos.

            Comment

            • darek99
              Senior
              • 04-2002
              • 2147

              #36
              Przypomniało mi się jeszcze że przecież w sklepach są też WINA OWOCOWE w bardzo przyśtępnej cenie, litr wina kosztuje tyle samo co butelka piwa, jeśli te rarytas nie wpłynoł znacznie na spożycie piwa to i spadek cen wódki nie jest groźny.
              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
              Epikur z Samos.

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                #37
                Ustawa o wychowaniu w trzeźwości nakazuje m.in. kształtowanie odpowiednich proporcji cenowych między alkoholami nisko- i wysokoprocentowymi. Preferowane mają być niskoprocentowe. W zasadzie obniżka akcyzy na wódkę powinna niejako automatycznie spowodować obniżenia akcyzy na piwo. Jednak jakoś nie słychać o podobnych zamierzeniach.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #38
                  Ale za to będą zmiany w ustawie dotyczące ułatwień reklamowania, wtedy na pewno będzie super. Każdy będzie mógł sobie kupić dowolną ilość piwa z kilku wielkich browarów (bez różnicy, z którego, w końcu smakują tak samo) po 3 zł za butelkę, a w ramach rekompensaty za straty finansowe będzie mógł sobie codziennie od 20.00 obejrzeć w telewizorze reklamę tegoż piwa.

                  Jak dla mnie interes bomba, dlatego jadę dzisiaj do słodowni po odbiór słodu.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #39
                    Zapomniałem dopowiedzieć, że te kegi to były tylko w jednym lokalu, do tego należy doliczyc piwo w innych knajpach oraz beczki wykonane na działce.
                    Obecnie wykonuje 10 - 15 piw tygodniowo, przeważnie w knajpach. Zamierzam jednak zmienić strukturę spożycia na korzyść piwa własnej produkcji.

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      #40
                      Liczę i liczę i nijak mi nie wychodzi. Ale można założyć, że normę czeską mam wyrobioną.
                      Powinno mi się łatwiej liczyć bo piję litrowym kuflem, ale nic mądrego to nie daje. I jeszcze Kamyczek mógłby przeczytać i co wtedy?
                      A mieliśmy oszczędzać
                      Last edited by pjenknik; 05-12-2002, 08:38.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • szarpik
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 676

                        #41
                        Liczenie piw od 1 stycznia to super pomysł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                        żeby dobrze zacząć statystykę otwierajcie w sylwka browary dopiero po 00.00 wtedy gdy będzie już kalendarzowy 2003
                        WWW.EKSTRAKLASA.NET

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #42
                          Wiem, że to dziecinne, ale nie mogłem się powstrzymać

                          piwowar2 napisał(a)
                          Obawiam sie, ze srednia w Polsce moze spasc, poniewaz staniala wodka. Wiec w przeliczniku na alkohol jest taniej pic wodke, co dla niektorych jest powaznym argumentem, nawet jesli dotychczas pili piwo.
                          I bardzo dobrze. Niech sobie grzeją wódzię i nie wpływają swoimi wysokoprocentowymi gustami na rynek piwny.

                          Comment

                          • marilyn-666
                            Gość
                            • 12-2002
                            • 1

                            #43
                            spozycie piwa

                            ja pije tylko na imprezach ale zato bije normy polskie na glowe bo sporzywam jakies 10*norme, ale zato moi koledzy jakies 40*norme. pewnie ktos sie zastanawia jak my pijemy tylko na imprezach morze dlatego ze imprezy mamy srednio co 2 dni.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23805

                              #44
                              nie martw się, może słownik ortograficzny Ci Mikołaj przyniesie
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • pulas
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 965

                                #45
                                szarpik napisał(a)
                                Liczenie piw od 1 stycznia to super pomysł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                Mam odmienne zdanie. Często nie pamiętam ile wypiłem (co mnie to zresztą obchodzi?). Piję bo lubię i tyle na ile mam ochotę!

                                Jeżeli przyjmę, że codziennie przynajmniej jedno piwo a do tego w sobotę i niedzielę przynajmniej 5 na jakiejś imprezce, to wychodzi 626 piw czyli 313 litrów. Przynajmniej, bo dokładnych ilości nie jestem w stanie podać...
                                pułaś
                                ---------------------------------
                                "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                                Lśni jak porzeczka krwawa
                                Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                                I między bajki wkładam"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎