Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabrze, Górnośląskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #16
    Ja dzisiaj walnąłem sobie Górniaka z lodówki..............pycha.
    Dawno juz nie kupowałem wyrobów z Zabrza(nie licząc Rogera)i naprawdę jestem pod wrażeniem.To piwo nie dość że się da pić to jest po prostu DOBRE.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #17
      Jak dla mnie mocne 4 (2-5), nawet z plusem, za piekna piane. Wersja beczkowa pita w Gliwicach byla niestety gorsza.
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        Typowe piwo Browarów Górnośląskich.
        Egzemplarz spożywany przeze mnie był ze starszej partii i miał zawartość alk.6,2%.
        Ostatnio zdarzają się egzemplarze (czyżby nowsza produkcja) które trzeba by ocenić niżej niż w/w - smakują inaczej, gorzej.
        Piwo jest idealnie przejrzyste, piana gęsta, biała, drobnoziarnista. Zapach słodowy (nowsze Górnośląskie mają dosyć nieprzyjemny zapach).
        W smaku jakby leciutko owocowe, słodkawe (nowsze mają więcej nieprzyjemnej goryczki).
        Ogólnie trudno jednoznacznie określić piwo, którego na rynku, są dostępne dwie różne wersje.

        Moja ocena: [3.85]
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #19
          Użyłem go gdzieś w 89-było bez gazu i .Kilka lat temu trafiłem je nad morzem-raczej nie wrócę do niego.Woda to chyba jest z kranu,a nie ze studni głębinowej


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • krzysfryna
            Senior
            • 06-2003
            • 107

            #20
            stosunek ceny do piwa jest korzystny,smakuje dosyć dobrze,chyba najlepszy wyrób browaru z zabrza,trochę mało gazowane i tym samym niewielka piana.

            Moja ocena: [3.5]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #21
              krzysfryna napisał(a)
              chyba najlepszy wyrób browaru z zabrza

              Zdecydowanie najlepszym wyrobem z Zabrza jest Full.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #22
                kiszot napisał(a)
                Zdecydowanie najlepszym wyrobem z Zabrza jest Full.
                a możesz to poprzeć jakimiś rzeczowymi argumentami?
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • dziku
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 1992

                  #23
                  Sięgnąłem po to piwo dzięki Staremu Kocurowi od którego dostałem je na giełdzie w Tychach. Całkiem przyjemny trunek...
                  Ocena:
                  Kolor (4) - złoty. Bardzo ładny.
                  Nasycenie (3,5) - w sumie nie jest złe, ale pod koniec konsumpcji nagazowanie jest wyraźnie słabsze. Pracujące w tym piwie pęcherzyki gazu są dość duże.
                  Smak (4) - zupełnie dobre piwo. Smak głównie słodowy, bardzo łagodny. Poparty goryczką, ale tak delikatną, że aż sprawiającą wrażenie tylko posmaku goryczkowego. Nie jest słodkie, nie wali spirytem.
                  Piana (3) - pomimo, że na początku bardzo obfita, szybko znika "bezśladowo". Szkoda.
                  Zapach (3) - najpierw słodowy z jakimś takim kwaskowym nalotem (nieobecnym w smaku), potem pachnie słodowo, a pod koniec konsumpcji już prawie wcale nie pachnie...
                  Opakowanie (3,5) - prosta, ale czytelna etykieta. Tylko kapsel bez żadnego nadruku.
                  W sumie - piwo do którego warto wrócić. Takie na "prawie czwórkę"

                  Moja ocena: [3.5]
                  Dziku


                  Comment

                  • Aldach
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1269

                    #24
                    Kolor zdecydowany pomarańczowy, piana ładna, gęsta ale po zniknięciu nie zostawia nawet obrączki woku ścianek. Gazu dokładnie tyle ile trzeba nic mniej nic więcej. zapach łagodny ale wyczuwalny a nie o wszystkich piwach można to powiedzieć. Smak bardzo dobry, wyraźna goryczka, żadnego kwasu. Opakowanie niestety niczym szczególnym się nie wyróżnia a szkoda bo to chyba najlepsze piwo z Zabrza - i to za jaką cenę - 1.85 zeta za butelkę!

                    Moja ocena: [4.425]

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #25
                      To - moim zdaniem - najlepszy chyba produkt zabrzańskiego browaru jeśli chodzi o piwa jasne. Piwo o przyjemnym dla oka kolorze i niezbyt mocnym nasyceniu CO2 (ale ja akurat takie lubię). Piana tworzy się bardzo puszysta, jest lepka, bo opadając pozostawia na ścianach szklanki ładne kręgi. Podczas picia nie czuć szczypania w podniebienie, co mi odpowiada, pomieszanie posmaku słodowego z chmielowym daje w efekcie łagodny, orzeźwiający smak, do czego dochodzi jeszcze delikatna goryczka. Również zapach bardzo mi odpowiadał - po prostu było czuć takie świeże piwo, czuć było ten słód, z którego zostało uwarzone. Pycha !

                      Moja ocena: [4.425]

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #26
                        Jakiś czas nie piłem Górnośląskiego, bo zniknęło z okolicznych sklepów. Ale wreszcie pojawiło się i to tańsze.
                        Bujna piana, ładna złotawa barwa, gaz w ilości idealnej. Zapach sodowy, jak wspomina Dziku lekko kwaskowaty. Ja i w smaku wyczuwam lekki kwaskowaty posmak, lekko winny, ale bardzo przyjemny. Dla mnie to prawie ideał. Prawie, bo istnieje jeszcze Brackie.

                        Moja ocena: [4.9]
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #27
                          To piwo ewoluuje. Jest coraz lepsze. Oby nie zamknięto browaru w Zabrzu, bo jak dalej tak pójdzie to Górnośląskie zdetronizuje w moich rankingach piwo z Cieszyna.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            #28
                            muszę przyznać, że chyba źle trafiłem kupując to piwo w Złotym Potoku. a może się po prostu zagotowało kilka razy w sklepie i stąd było niewypijalne.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #29
                              ART napisał(a)
                              muszę przyznać, że chyba źle trafiłem kupując to piwo w Złotym Potoku. a może się po prostu zagotowało kilka razy w sklepie i stąd było niewypijalne.
                              Jakiś czas temu, wyszla im niezbyt udana warka. Może na to piwo trafileś
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                #30
                                Piwo Górnośląskie dotarło do mnie jakąś pokrętną drogą przez Żelazną Bramę ...

                                Muszę przyznać, że przypadło mi do gustu - złotawe w kolorze, z ładną, wytrzymałą pianą, przyjemną goryczką z leciutko kwaskowym posmakiem. Trochę mi gazu brakło w tym piwie, a i zapach jakiś mało wyrazisty, choć w sumie przyjemny. Ale ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne.
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎