Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak z piwa zrobić wino

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bishqp
    Junior
    • 08-2003
    • 12

    jak z piwa zrobić wino

    W polskim społeczeństwie pojawił się ostatnio zgubny dla dobrego piwa tręd picia wzmacniania piwa. Większość piw nazywa się mocne, strong lub coś w tym rodzaju, obiecując klientowi mocne wrażenia już po dwóch butelkach . W sąsiednich krajach takich jak Czechy, Niemcy, Austria, jasne piwo wciąż ma około 4 % alk objętościowo (około 3,2 % wagowo) i nie męczy degustatora spirytusem. W Polsce natomiast jak grzyby po deszczu, pojawiają się piwa o zawartości alk 7,8 % vol, to chyba reklamowy chwyt, dla zwolenników taniego wina które około 10 -12 % alk vol. Proponuje browarom gigantom rozlewanie piwa o nazwie Samoobrona ext. 15 %, 9 % alk vol w plastykowych butelkach o pojemności 0,75 L żeby się dobrze żulom kojarzyło. Sukces marketingowy murowany cena sugerowana 2,99 zł.
    Pozdrowienia dla wszystkich Chmielowników z pod gwiazdy Bursztynu
    Bishqp
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    korzystaj z wyszukiwarki. na Forum taki temat przewijał się. jak poszukasz dokładniej to dowiesz się kosztem czego można osiągnąć wspomniane woltaże.

    p.s. a co to jest:

    tręd picia wzmacniania piwa
    ?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • bishqp
      Junior
      • 08-2003
      • 12

      #3
      powinno być trend

      Dzieki za słuszną uwagę nie zajrzałem do wyszukiwarki.


      P.S
      Powinno być trend.
      Czasami robię dużo błędów (mam dysgrafie), co powoduje, od czasu do czasu jakiś ambaras lub kupę śmiechu, ale błąd jest rzeczą ludzką.

      Pozdro

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        nie zmienia faktu że nie bardzo wiem o co chodzi w tym stwierdeniu
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          moze chodziło o trend picia wzmocnionego piwa?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #6
            nawet jeśli - to skąd przeświadczenie że piwo jest "wzmacniane"?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • bishqp
              Junior
              • 08-2003
              • 12

              #7
              trend (ang.) kierunek, prąd, tendencja.

              trend (ang.) kierunek, prąd, tendencja.

              Hasło opracowano na podstawie „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. ISBN 83-87977-08-X. Rok wydania 2001.

              Comment

              • bishqp
                Junior
                • 08-2003
                • 12

                #8
                to nie przeświadczenie

                Technologia produkcji piwa nie pozwala na wyprodukowanie trunku o zawartości alkoholu wyższej niż 4,5 % vol drożdże używane do fermentacji giną jeżeli zawartość alk wzrośnie powyżej 4.5 % vol. W praktyce trudne jest uzyskanie nawet 4,0 %. Dlatego dodaje się do niego etanol aby sprostać normie zakładowej. Dorabiałem sobie dwa lata w Lechu i poznałem różne sekrety. Produkcja piwa jasnego o zawartości 7,8 % vol alkoholu bez dodawania etanolu to bajka, lub może koszmar browarnika.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  są różne gatunki drożdży. niektóre są na tyle wytrzymałe by móc wytworzyć np. Samichlausa czy Urbocka, który ma więcej alkoholu niż wszelkie polskie piwa mocne.

                  ciekawe jak np. niemiecki Reinheitsgebot ma się do tego stwierdzenia.
                  czyżby ponad 1000 browarów niemieckich warzących koźlaki wprowadzało swoich konsumentów w kanał?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #10
                    to było pytanie retoryczne
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • mapajak
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 1187

                      #11
                      Odp: to nie przeświadczenie

                      bishqp napisał(a)
                      Technologia produkcji piwa nie pozwala na wyprodukowanie trunku o zawartości alkoholu wyższej niż 4,5 % vol .
                      Czyżby?
                      Jako praktykujący piwowar-amator bez problemu uzyskiwałem piwa o zaw. 6-7% alkoholu obj.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        dokładnie tak samo jest z drożdzami do wina... w przypadku jednych nie osiągnie się nawet 13% a w przypadku innych i przy odpowiedniej procedurze da się dojść do 17-18%... dalej to już wzmacnianie destylatem.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #13
                          Odp: to nie przeświadczenie

                          bishqp napisał(a)
                          Produkcja piwa jasnego o zawartości 7,8 % vol alkoholu bez dodawania etanolu to bajka, lub może koszmar browarnika.
                          a w którym momencie procesu produkcyjnego dodawano etanol?
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Petrax
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 662

                            #14
                            W Lechu to różne cuda potrafią...
                            In cervisia veritas
                            http://www.ptxc.de.vu
                            Пиво - вот мое экотопливо

                            Comment

                            • Małażonka
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 4602

                              #15
                              Dodawanie etanolu jest dziś mało opłacalne, poprostu podroża koszty. Wiem natomiast iż niektóre browary bawią się nieco inaczej. Produkują brzeczkę o możliwie najwyższej wartości nastawnej, przeprowadzają fermentację, a następnie otrzymane zielone piwko...rozcieńczają wodą. Jeśli bawią się w tą stronę, napewno nie bawią się w otrzymanie piwa o niskiej zawartości alkoholu i jego "wzmocnienie".
                              Prawdą jest, iż parę lat temu proceder ten wcale nie był rzadki. Dziś jednak w świecie wysokich akcyz - stało się po prostu nieopłacalne. Możliwe, że kiedyś "Lech" tak robił, wątpię natomiast by bawił się w to dzisiaj.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎