Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Orval, Orval Trappist

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #31
    Mi na początku też specjalnie nie podeszło, ale z każdym łykiem coraz bardziej się do niego przekonywałem. Muszę jednak przyznać, że trudno mi dokładnie opisać wrażenia smakowe - przy wlewaniu do ust czułem lekki drożdzowy aromat, po przełknięciu natomiast na języku pozostawała bardzo wyraźna goryczka i coś jeszcze... jakiś kwaskowaty owocowy smak i uczucie cierpkości - podobnych wrażeń smakowych dostarcza mi zazwyczaj zjedzenie niezbyt dojrzałej antonówki... No i jeszcze ten zapach po otwarciu
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • Marcin_wc
      Senior
      • 09-2005
      • 2115

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
      ćwiczyłem wcześniej takie wynalazki jak Chimay Bleu, czy Rochefort 10. To dopiero ciężka artyleria.
      Rocherforta 10 nie piłem, o Chimay Bleu można wiele powiedzieć, ale ciężki to on nie jest.
      Last edited by Marcin_wc; 13-10-2005, 23:44.

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #33
        Hmm...

        Z dotychczas pitych przeze mnie klasztorniaków, to piwo najmniej mi podeszło (albo za bardzo się napaliłem, że będzie nie wiem jak dobre).

        Kolor bursztynowy. Nieprzejrzysty. Piana gęsta i raczej trwała. Zapach chmielowy z korzennymi akcentami. W smaku słodowe z solidną goryczką. Brakuje mi posmaków owocowych lub złożonej słodowości. W ich miejsce lekki kwasek. W tle posmaczek, który określam smakiem Paluszków Lajkonik Alkohol dobrze ukryty ale po kilku łykach bywa wyczuwalny.

        Piwo jak najbardziej smaczne ale klasztorniaki z Westmalle przy tym, to orgazm w kuleczkach
        Last edited by Shlangbaum; 10-12-2006, 21:55.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Sven
          Senior
          • 09-2003
          • 1211

          #34
          Gesta, trwala i kremowa piana. Metne i calkiem nieprzejrzyste. Zapach delikatny, nieco gozdzikowy. W smaku kwaskowate, delikatnie goryczkowe, o posmaku grapefruita i gozdzikow. Popijalem je do ciemnego chleba i sera brie i bylo to bardzo udane polaczenie. Smaczne piwo.
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • maitrank
            Junior
            • 01-2008
            • 6

            #35
            Skoro jest to mój pierwszy post, to chciałem się ze wszystkimi przywitać
            Co do piwa Orval już chyba prawie wszystko zostało napisane Konsystencja, barwa, aromat, smak. Napiszę tylko, że prócz sera który jest tam także wytwarzany można skonsumować pieczywo. Połączenie piwa+ser+pieczywo=zostać na zawsze Chciałem polecić miejsce gdzie to piwo jest produkowane, bardzo malownicze, piękny zakątek a dla miłośników piwa, raj
            Co zaskakujące posiadają przewodnik w języku polskim.




            - tutaj zrodziła się podobno legenda z rybą.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #36
              Gdzie można obecnie dostać w Polsce Orvala? Poluje na to piwo już z dobry rok i nic...

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Gdzie można obecnie dostać w Polsce Orvala? Poluje na to piwo już z dobry rok i nic...
                wczoraj kupiłem w Bomi Katowice za 7,39 PLN.

                Zaskoczyła mnie "fajna" butelka, mojej kobiecie skojarzyła się z pionem kręgielnym . Nie wiem dlaczego ale pijąc i wąchając to piwo wyczuwałem jakiś zapach kurzu piwnicznego ale było to nawet dość przyjemne. Pozostałe doznania oceniam na średnie w porównaniu do innych piw trapistów.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #38
                  No popatrz, a w trójmiejskich nie ma. Może jakaś swieża dostawa i czas sie znowu wybrać na polowanie.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    #39
                    Poluję od dłuższego czasu na to piwo. Zaliczyłem już niemal wszystkich trapistów, pozostał mi Orval, ale niestety w Bomi na terenie Trójmiasta w ogóle tego egzemplarza nie ma

                    Comment

                    • snorre
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 655

                      #40
                      Pojawiło się ostatnio w PiP w Poznaniu, przy Rondzie Starołęka.
                      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                      Comment

                      • tomek35
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 497

                        #41
                        Nareszcie udało mi się kupić Orval w Bomi Gdańsk-Orunia. To moje ostatnie piwo Trapistów do zaliczenia.
                        Kolor piękny, rubinowy oraz mętny za sprawą drożdzy. W smaku czuć wyraźnie goryczkę oraz drożdże. Ciekawy, niepowtarzalny smak. Piana gęsta, ale szybko zanika. Zdecydowanie polecam

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #42
                          Butelka od razu zwraca uwagę, etykieta skromna nawet nie za ciekawa.
                          Alkoholu jest 6,2%. Nadal nie ma informacji o ekstrakcie.
                          Barwa mętnego bursztynu.
                          Piana spora, gładziutka, potem pozostają jej "kontynenty", przedzielone "morzami" piwa
                          Zapach, owocowy, czuć śliwkę, cytrusy i jakby lekkie wędzenie.
                          No i smak - Tu dopiero zaczyna się jazda. Piwo ciężkie, powiem nawet, że pierwszy łyk nie jest zbyt przyjemny. Za to potem, język po szoku, zaczyna odbierać bodźce Tu także czuć coś na kształt śliwki, są drożdże, alkohol niby wyraźny ale nie przeszkadza (jego moc czuć dopiero paru chwilach).
                          Do powtórzenia ale zimą.
                          Last edited by adam16; 27-06-2008, 20:05.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • Totus
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 326

                            #43
                            Od dawna miałem na to piwo ochotę i wreszcie udało się. Jak kilku forumowiczów wspomniało pierwszy łyk niezachęcający a dalej... no pijałem lepsze belgi. Nie podeszło mi w tym piwie bardziej wyrazista goryczka niż w innych tego typu piwach i dobrze wyczuwalny alkohol...

                            Raczej nie będę do tego piwa wracał...
                            Zapraszam do Browaru Sielanka.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #44
                              Ikona światowego piwowarstwa.
                              Piana: obfita, drobna, ładna, redukuje się do warstewki.
                              Kolor: złocisto-miodowy, pięknie opalizuje.
                              Wysycenie: średnie, takie trochę dziwne, ostre, a jednocześnie jakby miękkie, takie szampańskie.
                              Zapach: ładny, owocowy, klasyczny dla klasztorniaków.
                              Smak: wytrawne, o wiele bardziej niż inne piwa trappistów, wyraźna goryczka, lekka kwaskowość, która ze względu na sporą wytrawność jest bardziej wyczuwalna niż byłaby normalnie.
                              Opakowanie: jak i cała otoczka, wspaniały kielich, opowieść o rybie i pierścieniu, to najmocniejszy punkt tego piwa. Fantastyczna but. 0,33L, do tego zwrotna. Jedna z najładniejszych butelek. Gdyby było tańsze, tak z 5zł za but. to kupowałbym je dla butelki.

                              Dobre, ale chyba wolę ciut słodsze klasztorniaki. Jeśli chodzi o wizerunek i całą otoczkę, to mistrzostwo świata.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #45
                                Piana: potężna, drobna, równomierna, słabo opada,
                                kolor: niestety mętne, a bardzo uwarzałem aby nie nalać drożdży, bursztynowe,
                                zapach: raczej bez,
                                smak: kwaskowe, wytrawne, z czasem pojawia się przyjemna goryczka, cytrynowe posmaki,
                                wysycenie: duże.


                                To moje drugie podejście do Orvala. Pierwszy raz pite w podamsterdamskiej wiosce (zmysły wyostrzone przez pewną roślinę) wraz z innymi Trapistami, wtedy wypadł słabo. Zakupiłem znów aby sprawdzić na spokojnie.

                                No niestety, nie zachwyca mnie. Dobre piwo, bardzo dobre ale brakuje w nim tego czegoś. Wyżej cenię Rocheforta 8.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎