Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Westvleteren, 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baroN1
    Senior
    • 08-2011
    • 181

    #31


    Byłem w Westvleterenie w sobote 3maja i biorąc kratkę z piwem zauważyłem właśnie nowy kapsel.

    Comment

    • PiwnicaZamkowa
      codziennie od 16:00
      • 05-2011
      • 805

      #32
      dotarła do nas XII :-)
      Attached Files
      Last edited by PiwnicaZamkowa; 22-12-2014, 01:50.

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #33
        Westvleteren 12 (XII)

        do 21.03.2017

        Piana drobna utrzymuje sie, zdobi szkło. Kolor herbaciany mętny. Aromat orzechy włoskie, wiśnie pestkowe, lekko winne, słody, bardzo przyjemny złożony. Smak w zasadzie to samo co w aromacie tylko więcej i bardziej intensywne,dochodzą migdały, suszone owoce, cukier kandyzowany, nuty winne, alkohol ukryty całkowicie ciało nie za słodkie i tez nie wytrawne goryczka wyraźna pozostająca po łyku na długo.

        Porównują te piwo do St. Bernardus 12
        To są inne piwa obydwa znakomite ale inne łączy je tylko styl. I to że obydwa dostały ode mnie WOW.
        Attached Files
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        • Belgianfreak
          Junior
          • 06-2015
          • 2

          #34
          Dzisiaj zrobione w Brukseli...Bardzo rzadkie zjawisko [admin: ciach]
          Attached Files
          Last edited by ART; 10-08-2015, 10:24.

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #35
            Żaden problem z kupnem i to taniej polecam

            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #36
              W Polsce można też kupić po jakieś 40-50 zł.
              Pojawia się od czasu do czasu w różnych sklepach.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Belgianfreak
                Junior
                • 06-2015
                • 2

                #37
                No to problem z glowy

                Comment

                • AndrewZG
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 261

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  W Polsce można też kupić po jakieś 40-50 zł.
                  Pojawia się od czasu do czasu w różnych sklepach.
                  Ostatnio było dostępne na festiwalu BFF w Poznaniu. Ceny w formie pisanej nie było podanej, a "ustnie" wynosiła ona 100 PLN za butelczynę.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #39
                    Cena dla jeleni.
                    Czasy się zmieniły, to już nie jest praktycznie niedostępne piwo.
                    Last edited by Pendragon; 02-06-2015, 10:49.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • baroN1
                      Senior
                      • 08-2011
                      • 181

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Cena dla jeleni.
                      Czasy się zmieniły, to już nie jest praktycznie niedostępne piwo.
                      i tak i nie...

                      ale jak trafia do PL sklepów (rzadko) to ile tego jest ? skrzynka ? dwie ? 2min od ukazania się info w necie i westów nie ma...

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baroN1 Wyświetlenie odpowiedzi
                        i tak i nie...

                        ale jak trafia do PL sklepów (rzadko) to ile tego jest ? skrzynka ? dwie ? 2min od ukazania się info w necie i westów nie ma...
                        Ostatnio było w warszawskiej Piwonii, no i chyba nie zniknęło w mgnieniu oka. Owszem, trzeba się rozglądać i poszukać, ale faktycznie nie jest już chyba tak, że ludzie na hasło "westvleteren 12" rzucają wszystko i biegną jak szaleni do sklepu
                        Może trochę szkoda tej magii, ale z drugiej strony - to tylko piwo.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • Piktor
                          Senior
                          • 11-2011
                          • 109

                          #42
                          We wrocławskiej Piwnicy stoi sobie ich wieeele (Blondów, 8 i 12) już od jakiegoś miesiąca po 40 zł z hakiem. Myślałem, że znikną w mgnieniu oka, a jednak nie. W końcu mi się żal ich zrobi i sam je wszystkie wykupię, więc spieszcie się.

                          Comment

                          • Sim666
                            Senior
                            • 01-2015
                            • 153

                            #43
                            Bo to jednak poważna kasa jest, trzeba pewną wewnętrzną zasadę łamać. A potem będę Hardcore Maelki i innego tego typu rzeczy i okaże się, że to wcale nie aż tak dobre. Balonik oczekiwań przy takim piwie jest napompowany, zaczynają się kalkulacje... Dlatego póki co dywaguję, nie kupię nawet za 'zaledwie' 4 dyszki

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #44
                              To jest dobre piwo, ale nie jest warte 40 złotych. Nawet 30 nie.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • melor
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 364

                                #45
                                Cieszę się, że mam okazję spróbować tego piwa . Kupione w styczniu, pite w październiku. Nie leżakowałem go jakoś specjalnie, po prostu czekało na swoją kolej i okazję.

                                aromat: śliwkowy, trochę też czuć alko, ale nie jest to nieprzyjemny zapach. Ogólnie to w zapachu przypomina wino czerwone - wino śliwkowe. Bardzo mi się podoba!
                                kolor: ciemnomiedziany, całkowicie mętny, nieprzejrzysty.
                                piana: mała, na początku. Była spora, a potem zredukowała się do małego paska. Utrzymuje się do końca cienką warstwą i oblepia szkło.
                                smak: Śliwka? Jest bardzo dobre. Ale nie umiem nazwać co tu czuję. Jest słodkie.
                                Nasycenie w porządku, jest lekko gryzące, ale całkowicie ok.
                                Przypomina troszkę barley wine'y.
                                Goryczka mała, aromatów chmielowych brak. Jest owocowo-miodowo-słodkie. Profil słodowo-karmelowy. Może jest trochę czekoladowe.

                                Pierwszy raz spotykam się z takim smakiem piwa. Więc ciężko je do czegoś porównać.
                                Jestem pozytywnie zaskoczony, jest lepiej niż się spodziewałem. Myślałem, że to będzie jakiś walący alkoholem karmelowy koźlak :P, a jest przyjemne, słodkie wino śliwkowe .

                                W swoim stylu na pewno jest numerem jeden. Ale to pierwsze piwo w stylu quadrupel jakie piję.
                                Szkoda, że tak mało!

                                9/10

                                Dlaczego nie 10/10? No cóż, za smak mógłbym tyle dać, ale oceniam wszystko. Gdyby to piwo było szeroko dostępne, bez pośredników z marżami 500%... No i musiałbym wypić kilka takich, porównać kilka warek.

                                cena: ok. 40 zł

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎