Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ceny piw importowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • orion
    Gość
    • 10-2003
    • 16

    Ceny piw importowanych

    Nie wiem czy zauwarzyliscie to co ja ze niektore ceny piw importowanych wygladaja jak by byly wziete z kosmosu min. za o,5l to 5zl co jest norma a nawet mozna spotkac cene 20 zl czy faktycznie w krajach ktore wystepuja sa az tak drogie.Zauwarzylem jeszcze inna rzecz ze ceny piw importowanych strasznie sie roznia w roznych marketach.
  • burar
    Senior
    • 09-2003
    • 238

    #2
    Odp: Ceny piw importowanych

    orion napisał(a)
    Nie wiem czy zauwarzyliscie to co ja ze niektore ceny piw importowanych wygladaja jak by byly wziete z kosmosu min. za o,5l to 5zl co jest norma a nawet mozna spotkac cene 20 zl czy faktycznie w krajach ktore wystepuja sa az tak drogie.Zauwarzylem jeszcze inna rzecz ze ceny piw importowanych strasznie sie roznia w roznych marketach.
    Uwaga ! ZAUWAŻYŁEM (FCJP)
    Nie macie tam w Szczecinie polskiej czcionki ?
    Grodziski Browar Domowy

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Błagam pisz w języku polskim, bo miałem ogromne kłopoty ze zrozumieniem tego co napisałeś. Zwróć uwagę, że na cenę piwa importowanego wpływa głównie cło, choć chciwość pośredników też jest nie bez znaczenia.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Doodeck
        Senior
        • 05-2003
        • 1612

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko
        0.75 Duvel-a + pokal kosztuje w PiP 120zł
        ILEEEE ????
        Dalekosiężny
        Obserwator
        Obiektów
        Dynamicznie
        Epatujących
        Ciekawymi
        Koncepcjami

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Fakt, ceny zestawów są kosmiczne ale porównywalne z tymi w innych sklepach(Gambrynus, Bomi). Pozostaje liczyć na jakąś sezonową przecenę lub promocję.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • sloniatko
            Senior
            • 02-2004
            • 1014

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
            Fakt, ceny zestawów są kosmiczne ale porównywalne z tymi w innych sklepach(Gambrynus, Bomi). Pozostaje liczyć na jakąś sezonową przecenę lub promocję.
            To nie jest żadne wytłumaczenie. Ja wciąż nie rozumiem aż tak dużej marży. Chciwość importera i sprzedawcy jest olbrzymia
            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

            Comment

            • sloniatko
              Senior
              • 02-2004
              • 1014

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko
              To nie jest żadne wytłumaczenie. Ja wciąż nie rozumiem aż tak dużej marży. Chciwość importera i sprzedawcy jest olbrzymia
              A kiedy kończy się sezon na piwo
              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #8
                Zaczynacie odbiegać od tematu. Ceny, jakie są każdy widzi, a temat ten nie jest o cenach proponowanych przez importerów, nawet tych zabójczych.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Bo musi zarobić i Piotr, i Paweł

                  Mają kuku na muniu. Cena jest wyższa chyba nawet niż w Bomi.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                    Bo musi zarobić i Piotr, i Paweł

                    Mają kuku na muniu. Cena jest wyższa chyba nawet niż w Bomi.
                    W Bomi już chyba od roku wszystkie zestawy są w cenach powyżej 50 pln. A do tej ceny brałem jak leci
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Skończcie już.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • pezet
                        Improwizator
                        • 03-2006
                        • 481

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko
                        Nie bardzo tylko jestem wstanie zrozumieć ceny tych zestawów np. 0.75 Duvel-a + pokal kosztuje w PiP 120zł a kolega przywiózł mi taki sam z Brukseli za 5 euro. Przyznacie, że różnica w cenie znaczna.
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko
                        To nie jest żadne wytłumaczenie. Ja wciąż nie rozumiem aż tak dużej marży. Chciwość importera i sprzedawcy jest olbrzymia
                        Jeśli to ten importer to zestaw kosztuje u niego w detalu 40 zl (zakładam, że ten Duvel z pokalem nie jest zapakowany w jakieś ekstra metalowe czy drewniane pudełko).
                        Tak więc widać kto ma tą wysoką marżę
                        „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                        Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                        Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #13
                          Posty od będącego czwartym zostały przeniesione z tego tematu.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbasmuggy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dużo zagranicznych propozycji, kilka belgijskich korkowanych Trappe w kosmicznych cenach ~20 zł.
                            Przepraszam, ale co jest kosmicznego w cenie 20zł za 0,75l?
                            20zł za wino nikogo nie dziwi, wręcz jest to cena za powiedzmy średniej (bardziej niskiej, jak średniej, ale dla uproszczenia) jakości wino. Tutaj za 20zł dostajesz piwo, które należy do najlepszych na świecie (to kwestia umowna, ale powiedzmy), Wiesz ile musiałbyś dać za wino tej klasy? Jak mawiają radiosłuchacze toruńskiej rozgłośni Ludzie opamiętajcie się! Piwo to nie jest napój, którego cena oscyluje wokół 2,50zł. Są też dużo droższe piwa.
                            To tak jakby oburzać się, że wino kosztuje 60 zł, czy 120zł - Co za kosmos, przecież Sophię mozna kupić już za 6zł?
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piwo to nie jest napój, którego cena oscyluje wokół 2,50zł. Są też dużo droższe piwa. To tak jakby oburzać się, że wino kosztuje 60 zł, czy 120zł - Co za kosmos, przecież Sophię mozna kupić już za 6zł?
                              Święte słowa kolego kopyr. Ostatnio piłem Belhaven Scottish Ale i powiem, że mimo ceny ok. 9 zł za 0,5l, jego smak mnie uwiódł i będę do tego piwa raz na jakiś czas wracał. Swoją drogą jeśli piwo robione z surowców z jakich powinno byc robione, tradycyjną metodą, z otwartą fermentacją i np. leżakuje, tak jak jeszcze niedługo po wojnie eksportowa wersja Żywca 60 dni, to ile ma kosztować? 2,99? Że nie wspomnę o piwach specjalnych, porterach, koźlakach, itp. Za wspomniane 2,5 zł to mały, czy średni browar można kupić dobrą butelkę do takiego piwa.
                              Last edited by delvish; 28-09-2007, 18:59.
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎