Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy uważacie, że ALE miałoby szanse zaistnieć na polskim rynku?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hacklberg
    Junior
    • 01-2003
    • 18

    Czy uważacie, że ALE miałoby szanse zaistnieć na polskim rynku?

    Kiedy poraz pierwszy pojechalem do Wlk.Brytanii 4 lata temu nie wiedzialem,co to za rodzaj piwa ALE(czyt.eil),ale teraz nie moge sobie wrecz wyobrazic sobie zycia bez niego. Myslicie,ze ALE mialoby szanse zaistniec na polskim rynku???
    ALE to sa moje piwa!!!
  • witkowskiartur
    Senior
    • 03-2003
    • 561

    #2
    Witaj. Skierowałeś pytanie do ludzi, którzy przyjmą z entuzjazmem, mniejszym lub większym, każdą piwną nowinę. Dla nas może istnieć każde, piwo. Za cały rynek niestety nie możemy odpowiadać. Co do ale to musisz pochodzić po sklepach specjalistycznych z piwem i tam kupować - zagraniczne oczywiście. Niestety, te browary, które w Polsce stać na experymenty, żałują kasy na wszystko i nawet naszego bałtyckiego portera przestają produkować .
    Ja osobiście z przyjemnością bym wypił
    KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

    Comment

    • hacklberg
      Junior
      • 01-2003
      • 18

      #3
      zapomnialem jeszcze zapytac, gdzie w ogole moglbym dostac takie ALE w Polsce. Mieszkam w Bydgoszczy i bywam od czasu do czasu w Anglii,ale u siebie w miescie jeszcze nie spotkalem. Kiedys wiem,ze w Tesco byly ALE z browaru shepherd neame, do ktorego jak jestem w Anglii jezdze codziennie rowerkiem,bo mam 8 mil z Canterbury,ale w Polsce, gdzie moge ich szukac. Nawet wsiadlbym i w pociag i pojechal na drugi koniec Polski,by nasycic sie tym pysznym piwkiem.
      A tak w ogole Panowie,to musze przyznac,ze w angielskim Tesco natknalem sie na EB exportowe z wielkim napisem,ze numer jeden w Polsce.Co do tego bym polemizowal.
      ALE to sa moje piwa!!!

      Comment

      • mario123
        Senior
        • 01-2003
        • 250

        #4
        hacklberg napisał(a)
        zapomnialem jeszcze zapytac, gdzie w ogole moglbym dostac takie ALE w Polsce. Mieszkam w Bydgoszczy i bywam od czasu do czasu w Anglii,ale u siebie w miescie jeszcze nie spotkalem. Kiedys wiem,ze w Tesco byly ALE z browaru shepherd neame, do ktorego jak jestem w Anglii jezdze codziennie rowerkiem,bo mam 8 mil z Canterbury,ale w Polsce, gdzie moge ich szukac. Nawet wsiadlbym i w pociag i pojechal na drugi koniec Polski,by nasycic sie tym pysznym piwkiem.
        A tak w ogole Panowie,to musze przyznac,ze w angielskim Tesco natknalem sie na EB exportowe z wielkim napisem,ze numer jeden w Polsce.Co do tego bym polemizowal.
        W Gdańsku na ten przykład, ALE można kupić w delikatesech BOMI w cenie ok. 10 zł. za butelkę. Mają 2 rodzaje, jeden z nich piłem.
        Nie powiem, zeby mi smakowało. Znajomy, który ostatnio wrócił z Anglii zachwalał tamtejsze ALE, ale jak pił to sprzedawane w Polsce, to mu nie smakowało.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          Jeśli można coś dodać do poprzedniej wypowiedzi, to dodam, że w trójmiejskich sklepach BOMI można dostać "ALE" angielskich producentów takich jak: NEWCASTLE B., YOUNG'S, SHEPHERD NEAME oraz irlandzkich: ASTON MANOR B. i produkt GUINNESS -"Smithwick's'
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            ALE bywają w hipermaketach. np Auchan, albo Geant
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • pjenknik
              • 08-2001
              • 3388

              #7
              Ostatnio widziałem w Geant, Tesco, Auchan, Leclerc i Makro. Ale żeby aż tak się za tym zabijać? Lepiej popróbuj piw z małych polskich browarów, bo widzę zachwyt na zasadzie: "cudze chwalicie, swego nie znacie"
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • kangurpl
                Senior
                • 03-2002
                • 2660

                #8
                Słusznie, piłem AlE z kija i z butelki ale żebym się miał zachwycać?
                ALE jest robione dla zimnokrwistych angoli, u nas raczej się nie przyjmie.
                Last edited by kangurpl; 17-03-2004, 23:10.
                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  kangurpl napisał(a)
                  Słusznie, piłem AlE z kija i z butelki ale żebym się miał zachwycać?
                  ALE jest robione dla zimnokrwistych angoli, u nas raczej się nie przyjmie.
                  Mnie jednak te piwa smakują. Ale zabijać się za nimi nie zabijam.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    pjenknik napisał(a)
                    Lepiej popróbuj piw z małych polskich browarów, bo widzę zachwyt na zasadzie: "cudze chwalicie, swego nie znacie"
                    Bo ja wiem... Ogromnej większości polskich pilsów sporo brakuje do esencjonalności ale. W końcu co piwo górnej fermentacji, to piwo górnej fermentacji.

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      #11
                      Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale ja wole nasze Pilsy takie jak Szwejk z Góry, Noteckie, Książęce czy piwa takie jak Fortuna Czarne niż te angielskie napoje.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #12
                        Popieram Pjenknika - zamiast zastanawiać się nad pytaniami typu "czy to się przyjmie w Polsce" zadałbym pytanie "co zrobić, by rozpowszechnić np. portera bałtyckiego, piwa jasne niepasteryzowane". Czyli zamiast wprowadzać coś z obcego gruntu do Polski wolałbym zająć się rozpowszechnianiem wiedzy o piwach produkowanych u nas - nie chwaląc się, ale kilka miesięcy podrzucania Lwówka mojemu szwagrowi i rodzicom powoli zaczyna przynosić rezultaty ...

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          W ten sposób rozumując, to można dojść do wniosku, że przecież porter też się wziął z obcego gruntu, więc po co go wspierać.

                          Owszem, warto rozpowszechniać wiedzę o piwach robionych w Polsce, jednak zarazem warto chyba postarać się, żeby było o czym mówić. Akurat kultury piwnej moglibyśmy się od wyspiarzy uczyć...

                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            #14
                            żąleną napisał(a)
                            Akurat kultury piwnej moglibyśmy się od wyspiarzy uczyć...
                            Zgadza się.

                            Właściwie piwo jako takie jest z obcego gruntu, bo z Egiptu i Mezopotamii.
                            Tu akurat miałem na myśli owo ALE - myślę że w Polsce się nie przyjmie, choćby ze względu na ceny tego typu piw w supermarketach; 10 PLN za butelkę to jednak dużo, a żaden nasz browar nie podejmie się jego produkcji ...

                            Comment

                            • Gambrinus
                              • 06-2001
                              • 696

                              #15
                              Zywiec robil ale juz sto lat temu....
                              Popieraj małe browary!!!
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎