Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    #16
    DARCO napisał(a)
    Niestety, kapslarze będą zawiedzeni - na butelce zwykły kapsel bez nadruku
    Pewnie, jak w przypadku Gingersa, pojawi się po jakimś czasie. Przynajmniej taką można mieć nadzieję.

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #17
      Ten zakazany typ z mnichem to ma raczej mało wspólnego.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • darooo
        Junior
        • 07-2003
        • 16

        #18
        Piłem w sobotę

        Piwo piłem tydzień temu - i jest całkiem całkiem - ale piłem próbkę przywiezioną z browaru dla przedstawicieli sieci handlowych. A koleś na etykiecie bardziej kojarzy mi się ze złodziejem samochodów albo hiphpowcem niż z zakonnikiem. Ale to chyba standard w przypadku polskich etykiet - czy kolegom "góral" z tatry nie przypomina agenta 007 w odsłonie Rogera Moora ??

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #19
          Całkiem niezłe piwko, delikatne w smaku ale nie wodniste, goryczkowe. Na pewno nie jest to klasyczny pils. Gaz drobny, kolor bursztynowy. Szkoda,że nie ma mniej alkoholu. Co do opakowania, to postać mnicha bardziej przypomina jakiegoś dresowca, bądź też szalikowca.

          Moja ocena: [3.425]
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #20
            Mnie to piwo zupełnie przypasowało i chętnie do niego wrócę. Być moze trafiłem na jakąś świeżutką partię, ale właściwie wszystko było ok. Kolor mnie urzekł. Ciemno bursztynowy, klarowny, dokładnie taki, jakie lubię. Piana wysoka, bielusieńka, średnioziarnista, wytrzymała dzielnie do samego końca, naprawdę niewiele tracąc. Nasycenie dość ciekawe, bo w butelce, jeszcze przed otwarciem, drobne bąbelki burzyły się nie mogąc doczekać zdjęcia kapsla, a potem okazało się, że gazu wcale nie ma tak dużo. Niemniej był, był przez cały czas i było go tyle, ile mi potrzeba. Zapach całkiem intensywny, chmielowo kwiatowy, mimo kataru mile pieścił nos i prowokował do wypicia piwa. Więc wypiłem i byłem nadal bardzo zadowolony. Kolor być może sugeruje, że będzie to piwo o intensywniejszym charakterze, ale obiektywnie rzecz ujmując, jest takie jak trzeba. Goryczka delikatna, chmiel na pierwszym planie, daje się wyczuć jakaś korzenno ziemista nuta, która faktycznie ma coś wspólnego z nastrojem starego opactwa. Nie wiem, czemu nie robi się tego piwa w browarze klasztornym, ale mimo to, Cystersi nie muszą sie wstydzić, ze sygnują to piwo własnym podpisem. Opakowanie eleganckie, zwracające uwagęi nawet trochę klimatyczne, ale uważam, że mogłoby być jeszcze lepsze, na przykład gdyby bardziej odnosiło się do tradycji. Ogólnie polecam.

            Moja ocena: [4.55]
            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • yendras
              Senior
              • 12-2001
              • 2052

              #21
              Rzeczywiście dość ciekawe piwo. Ładna kremowa, drobnoziarnista piana i ładny, herbaciany kolor. Zapach trochę owocowy. Niezbyt wiele gazu. Smak dość delikatny, z lekko wyczuwalną goryczką, ale również delikatnymi nutami owocowymi. Niezłe. Może nie przypomina klasztornych piw górnej fermentacji, ale ociera się o polotmave, a to już coś w naszej pilsowej monokulturze. Taki prawie Staropramen Granat.
              Trochę rozczarowała mnie etykieta - sztampa, schemat, banał. Biorąc pod uwagę całą klasztorną otoczkę marketingową można było spodziewać się trochę więcej inwencji. A tak wygląda jak trochę lepsza wersja Wojaka.
              W poznańskim "Piotrze i Pawle" 2,59 zł.

              Comment

              • piokl13
                Senior
                • 06-2003
                • 946

                #22
                A gdzie to kupić w W-wie, najlepiej blisko centrum.

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  #23
                  A kiedy to piwo zdążyło zdobyć już trzy medale, które widoczne są na etykiecie ???

                  Comment

                  • Morbital
                    Member
                    • 03-2004
                    • 72

                    #24
                    Zakupiłem u "Rzeźnika" na Grunwaldzkiej we Wrocławiu. Swoją drogą niezły sklep - "Piwna kraina". Image całkiem ciekawy. Cena do przyjęcia 2,50zł. Kolor jasno-bursztynowy. Piana po nalaniu jak należy, potem opada ale utrzymuje się na powierzchni. Gaz jak należy. W smaku odpowiada moim gustom. Dość intensywne, słodowe. Bardzo przyjemne, oryginalne piwko. Ale jak już wspomniano na forum nie podejrzewam klasztornego pochodzenia receptury... Generalnie podoba mnie się.

                    Comment

                    • Andrewbrw
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 932

                      #25
                      Zakupione we Wrocławiu, cena 2.50 czekam na niższą bo piwko całkiem niezłe do powtórki, na pewno popróbuje, kolorek piękny bursztyn, pianka całkiem ładnie się utrzymuje, smaczek nawet słodkawy jak na pilsnera, do wypicia jeszcze pare

                      Comment

                      • bury_wilk
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 2655

                        #26
                        Zakupiłem w Kobyłce pod Warszawą w markecie "U Mirka", za 2,59 (chyba). W Warszawie szukałem i jak na razie nie znalazłem.

                        Lubię kiedy się zieleni
                        Lubię jak się piwo pieni...

                        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                        Comment

                        • cielak
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 2890

                          #27
                          Jak dla mnie dużo gazu, piana gruba ale "licha", szybko opadająca, gdzieś wymlaskałem korzenny posmak, kolor o stokroć lepszy niż reszta,a etykieta bardziej złodziejska niż klasztorna, no i cena duża jak na ten smak (pucha 2.70). Jednym słowem: daleko im do "piwa starannie wywarzonego i ducha cysterskiej receptury"
                          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                          Comment

                          • cielak
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 2890

                            #28
                            W krakowie "frater" do nabycia w sieci "abc" i sklepach hurtowni "Frajda 2" adresy: "Świat piwa"-librowszczyzna, długa, jana pawła, rondo kombatantów,"Baryłeczka" szczepańska, "Mafro"-t.kościuszki, "Vis-pol"-lea
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #29
                              cielak napisał(a)
                              no i cena duża jak na ten smak (pucha 2.70)
                              to i tak wydaje się być niższą ceną niż ta którą oferuje nasza święta trójca potentatów...
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • cielak
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 2890

                                #30
                                wydaje mi się że jak bym miał 2,70 zeta i do wyboru: gronie, okocim tradycyjne,warke czy fratera to na pewno nie "łykam" tego ostatniego
                                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎