Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Zamkowe Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Namysłów, Zamkowe Dark

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    Parametry: alk. 5.5% obj. / ekstr. 12% wag.

    jest to taki ciemnoherbaciany w kolorze lagerek z bardzo silną i długo zanikającą goryczką. Wytrawny aż do wykręcenia mordki słaby zapach - chmielowy, może nieco maślany chwilami. Piana całkiem zgrabna i długotrwała, CO2 w odpowiedniej ilości. Nie różni się zbytnio od jasnych lagerów, poza kolorem oczywiście i tą troszeczkę podpalaną ostrością goryczki (mam nadzieję że pochodzącej nie tylko ze słodu barwiącego). Szkoda że tylko w puszkach.

    Bardzo cieszy obieranie dobrego kierunku przez niektóre browary

    Dzięki GG za możliwość spróbowania.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      Ale się na koniec roku zrobił ruch w interesie Jeśli taka tendencja się utrzyma, to na koniec roku przyszłego będziemy mieli pełną paletę jasnych, ciemnych, pszenicznych, miodowych, żywych, nieżywych i diabli wiedzą jakich jeszcze W sumie, to miło z takim nastawieniem wejść w 2005. Zobaczymy tylko, co będzie dalej...
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • jerzy
        piwoholik
        • 10-2001
        • 4705

        #4
        Piwo jest niewiele ciemniejsze od ś.p. "jasnego" Szwejka, niemniej od typowych pilsów różni się kolosalnie. I to nie tylko herbacianym kolorem, ale również smakiem - czuć w nim łagodny karmel, nie palony zbyt mocno.
        Piana jest całkiem obfita jak na polskie standardy, opada pozostawiając do końca kożuszek. Gazu na początku sporo, potem powoli zanika.
        Dostępne w "Chmielnym" niestety tylko w puszce - to jest największa wada tego piwa. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni. W butelkach kupiłbym od razu mały zapasik.
        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

        Comment

        • Pepek
          Senior
          • 04-2003
          • 1499

          #5
          I ja już jestem po pierwszym spotkaniu z tym piwem. Ładny kolor mocnej herbaty i rzeczywiście strasznie mocna, długo odczuwalna, wytrawna goryczka. Gazu mogłoby być ciut więcej. Piana utrzymuje się dość długo. Szkoda, że na razie dostępne tylko w puszce choć jej wzór plastyczny jest całkiem udany. Czekam na wersję w butelce, wtedy opis będzie obszerniejszy.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Jak dla mnie beznadziejne piwo. Jakbym zamknęła oczy, to bym nie powiedziała, że niby ciemne. Ogólnie smak mi nie podchodzi - odnoszę wrażenie, jakby do jasnego dodali odrobinę ekstraktu barwiącego i to wszystko.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #7
              Bo to nie jest piwo ciemne, lecz CIEMNAWE ... Może wypadałoby stworzyć taką kategorię dla polskich piw ? Ewentualnie można by je nazwać ZACIEMNIANE, PRZYCIEMNIANE, w odróżnieniu od piw Okocimia, które są ŚCIEMNIANE.

              Comment

              • Kemp
                Senior
                • 03-2002
                • 357

                #8
                Otrzymane od znajomego, w mojej okolicy nie uswiadczysz ( i bardzo dobrze!).
                Barwa ciemno-wiśniowa - pierwsze wrażenie pozytywne;
                Piana - obfita, utrzymuje się tyle ile powinna, czyli do końca piwa w szklance;
                Smak - wytrawny, cierpki, nachalnie wyczuwalny karmel. Brak harmonii, każda nuta "idzie" w swoją stronę.
                Goryczka - twarda, tylnia, na długo pozostaje w paszczy.
                Puszka całkiem ładna, nie ma do czego się przyczepić.
                Moja ocena : 3,0
                Kemp

                Comment

                • Piotras
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 307

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Troche za jasny jak na ciemne piwo (w stylu np. czeskich) [3]
                  Piana: bardzo ładna, gęsta, długo sie utrzymuje [4]
                  Zapach: dobry, wyczuwalna słodycz i goryczka chmielu [4]
                  Smak: Ma zdecydowany smak, jest mocno goszkawe ale z lekka nutka karmelu, minusem jest koncówka smaku , która jet poprostu kwaskawa [4]
                  Wysycenie: w normie [4]
                  Opakowanie: tylko puszka (piłem z kufla),graficznie irytuje nawiazanie do jakis metalowych klimatów a nie do piwa... [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czerwonawy, ładny [4]
                    Piana: gęstat i długo się utrzymuje - duuży plus [5]
                    Zapach: słodkawy aczkolwiek mało intesywny [3.5]
                    Smak: zbyt silna goryczka zabija słodowy posmak - do dopracowania [4]
                    Wysycenie: poprawne [4]
                    Opakowanie: lekko badziewna pucha z motywami rodem z okładek płyt metalowych [3]
                    Uwagi: Zaklupione w dąbrowskim KAUFLANDZIE za 1,69 PLN. Miło widzieć na runku kolejnego ciemniaczka, mniej miło, że z "blachy". Trzeba by też popracować nad goryczką... Ale w sumie - czemu nie raz jeszcze...

                    Moja ocena: [3.875]
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • zAjkA
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1089

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny burszynowy, podobny do mocnej ciemnej herbaty. [4]
                      Piana: Piana drobno bąbelkowa.Krótkotrwała, z początku dość sztywna.Pozostaje na sciankach kufla.Kolor kremowy. [3.5]
                      Zapach: Chmielowy.Wyczuwalny tez delikatny zapach słodu. [3.5]
                      Smak: Piwny chmielowy.W dalszej fazie przełyku czuć wyraźną delikatną goryczkę.Po skończeniu piwa przez pewien czas utrzymuje się goryczkowy posmak. [4]
                      Wysycenie: Dobre.Zdecydowanie mniejsze niż w innych piwach. [4]
                      Opakowanie: Ciekawa puszka utrzymana w dość strasznej tonacji.Dobry dobiór kolorów. [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.825]
                      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnorubinowy, klarowne [4.5]
                        Piana: drobna, jasnobeżowa, obfita, bardzo długo sie utrzymuje [5]
                        Zapach: bardzo przyjemny, słodowo-owocowy z leciutką domieszką chmielowego aromatu [4.5]
                        Smak: dośc wytrawne w smaku, lekka goryczka połączona ze słodowym posmakiem oraz dodatkowym lekko wyczuwalnym jakby wiśniowym posmakiem, zbyt mała ilość gazu daje wrazenie pustego w smaku [3.5]
                        Wysycenie: zdecydowanie za mało [3]
                        Opakowanie: ładna klimatyczna puszeczka, w ciemnym klimacie, wizerunek ruin nadaje pewien tajemniczy i zachęcający klimat [5]
                        Uwagi: Zakupione w Kubusiu (W-wa) za 2 zł puszka, całkiem przyzwoite piwko, warte sięgniecia po raz wtóry i ponownego spróbowania

                        Moja ocena: [4.1]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • supersklep
                          PiwBiz
                          • 01-2005
                          • 982

                          #13
                          To skan z jednej strony puszki ,gdzie jest napisane 684 lat ma browar Namysłów

                          <Admin: zdjęcie puchy z tym napisem jest już w dziale Kolekcjonerskim: klik >
                          Last edited by ART; 30-03-2005, 22:27. Powód: usunięto załącznik - już jest podobny spełniający tę samą funkcję w dziale Kolekcjonerskim.


                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor mocnej herbaty, z lekko czerwonawym odcieniem - za jasny jak na piwo ciemne, co najwyżej "ciemnawe" [3]
                            Piana: jasnobeżowa, średniej wysokości i trwałości, pęcherzyki drobne [4]
                            Zapach: słodowy, z domieszkami chmielowymi, owocowymi i karmelowymi [4]
                            Smak: Bardzo intensywna (nawet za mocna) goryczka chmielowo-karmelowa, w tle smaczki owocowe i, niestety, słaby posmak słodowy [3.5]
                            Wysycenie: Mniej więcej od połowy konsumpcji zaczyna zbywać na gazie [3]
                            Opakowanie: puszka może i nawet niebrzydka, ale jednak krzykliwa i w sumie malo wyraźna. Jak dla mnie, lepiej by było utrzymać ją we wzornictwie jasnych Zamkowych [3]
                            Uwagi: Fajne, choć wymaga dopracowania

                            Moja ocena: [3.65]
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor ładny, rubinowo - herbaciany [4.5]
                              Piana: Piana średniobąbelkowa, beżowa, nawet trwała [4]
                              Zapach: Aromat przyjemny, chmielowo-słodowy, trochę karmelowy [4]
                              Smak: W smaku niestety moim zdaniem występuje zbyt dominująca goryczka, pierwsze łyki to przyzwyczajanie się do tego uczucia, słodowo-karmelowe nutki obecne, ale zbyt przytłumione. Nad tym browar musi jeszcze popracować. [3.5]
                              Wysycenie: Nasycenie dobre, bębelki cały czas pracują [4]
                              Opakowanie: Opakowanie moim zdaniem zbyt ciemne (czarno-brązowa tonacja) i trochę przez to smutne i słabo rzuca się w oczy. [3.5]
                              Uwagi: Cieszę się, że pojawiło się w Płocku, chociaż zbyt wyczuwalna goryczka sprawia, że jednorazowo można wypić tego piwa niezbyt dużo.

                              Moja ocena: [3.8]
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎