Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Od dawna miałem zamiar wesprzeć najważniejszą dla polskiego rynku prawdziwego piwa inicjatywę. Biorąc po uwagę ile cennych informacji dostarcza mi serwis Browar.biz żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Mam nadzieję, że wsparcie moje oraz innych użytkowników pzowoli na rozwój serwisu oraz pozyskanie kolejnych adeptów dla naszej sekty ;)
Tomolek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 19-05-2019, 19:58
Fotka Użytkownika: solfernus
solfernus solfernus is offline
Senior

Miejscowość: Krosno nad Wisłokiem
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi

A któraż to malawska podstawka wyzwoliła aż takie pożądanie ? Raczej do Polski nie trafiła chyba. Można z ciekawości poprosić o jakiś jej wizerunek ?
Taka z trzema słonikami. Nie mam fotki ale znajdziesz ją bardzo łatwo w necie.
Wystarczy wpisać Carlsberg Malawi beer coasters. Dekielek dwustronny, rewers zielony ale inny niż awers.
Kilka lat temu była na ebay.de Cena którą podałem niech wam nie działa za bardzo na wyobraźnię bo mogłem pomylić się +- o 400zł

Z tego co wiem była jedyną znaną podstawką z tego kraju. Później wypłynęła ta plastikowa a obecnie jest znany i popularny wzór Carlsberg Feel the Chill przypisywany do Malawi.
Stare 20-05-2019, 07:45
Fotka Użytkownika: wasyll
wasyll wasyll is offline
Senior

Miejscowość: Goczałków k. Strzegomia
Standardowy

Chodzi o poniższy wzór.

A z drugiej strony, ciekawi mnie na jakiej zasadzie ta trzecia podstawka jest do Malawi przypisana. Bo nie jest to chyba piwo dedykowane wyłącznie temu krajowi?
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg malawi.JPG (23,5 KB, liczba wyświetleń: 130 )
Stare 20-05-2019, 15:39
volodos volodos is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Piwo jest dedykowane (z wątpliwą przyjemnością dla spożywających) całemu światowi. Ta konkretna podstawka akurat jest z Malawi (jako eksportowa - chyba, że warzą tam ów pyszny napój - nie sprawdzałem). Argumentują to widoczne na niej napisy.
Stare 20-05-2019, 16:33
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
Chodzi o poniższy wzór.
A z drugiej strony, ciekawi mnie na jakiej zasadzie ta trzecia podstawka jest do Malawi przypisana. Bo nie jest to chyba piwo dedykowane wyłącznie temu krajowi?
Przecież na pokazanej jest dwukrotnie napisane Malawi. Na podlinkowanej wcześniej, jednokrotnie. Tu sprawa jest prosta i oczywista chyba że pisałeś o jakiejś innej.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 20-05-2019, 17:58
Fotka Użytkownika: wasyll
wasyll wasyll is offline
Senior

Miejscowość: Goczałków k. Strzegomia
Standardowy

O innej, tej 'trzeciej'.
Stare 21-05-2019, 19:14
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
O innej, tej 'trzeciej'.
Tak ta trzecia jest inna. Znaczy się nie ma napisu"Malawi"
Carlsberg ma w wielu krajach "swoje browary" na kilku kontynentach. Zresztą sami wiecie jak z tym jest.
Od nastu lat starałem się zdobyć podstawkę z Malawi. Pisałem do ichniejszego browaru listy zwykłe i maile, nawet przez fb.
I po kilku latach wreszcie nadeszła odpowiedź. Otrzymałem list z browaru!
A w nim pismo firmowe i najbardziej popularny dekiel Carlsberga. Taki wzór międzynarodowy.
Postanowiłem, że zaliczę go do Malawi. Możecie się śmiać, pukać w głowę.
Ale to ja dostałem go z listem z miejscowego browaru.

Teraz mam dekiel występujący na stronie Andei Fallibene jako Carlsberg Malawi 2016.
Nie ma na nim słowa Malawi ale jest do tego kraju przypisany.
Oglądałem wielokrotnie na oficjalnej stronie browaru wręcz identyczne jak ta podstawka zdjęcia, plakaty. Więc muszę wierzyć że jest to wzór oficjalny z tego właśnie kraju.
Poza tym na jakiejś podstawie został zamieszczony na tej stronie. I nie budzi to sprzeciwu
sporego międzynarodowego grona kolekcjonerów tam zarejestrowanych.
Stare 21-05-2019, 20:04
Senior

Standardowy

Żeby wyczerpać temat sprawdziłem na beercoasters.club wszystkie kraje w których Carlsberg ma swoje browary. Nigdzie nie powtarza się wzór z Malawi: Carlsberg New Feel the Chill.
Samo Carlsberg Chill występuje na kilku podstawkach w Chinach. Ale są to tak różne wzory, że nie ma szansy by je pomylić.
Mam nadzieję, że przekonałem wszystkich co właściwego zakwalifikowania tej podstawki.
Jak znajdę czas to zrobię fotkę.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie