Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny, ciemna słomka [4.5]
    Piana: niezbyt trwała, ale gęsta [4]
    Zapach: wyraźna nutka chmielowa [4]
    Smak: lekko goryczkowany, orzeżwiający [5]
    Wysycenie: dobre [4]
    Opakowanie: ciekawa, stylowa etykieta z zamkiem, fajny kapselek [5]
    Uwagi: Piwko z paczki od kibiego. Oj - jaka szkoda, że w śląsko-zagłębiowskiej karainie niedostępne

    Moja ocena: [4.475]
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • TMC555
      Junior
      • 11-2006
      • 11

      #47
      Mój pierwszy post.Jakież było moje zdziwienie,kiedy zobaczyłem opis tego browarka
      Według mnie absolutna "szczyna".Faktycznie wyglada prawidłowo,natomiast smak jest doprawdy zdrady pełen.Posmak jakis taki...Słów brak....Piwniczny,stęchły.Fuj,odrażajace piwo. Może trafiłem jakas partie złą???Pomny jednak produktów ciechanowskich nie sadze.Lipa!!!!

      Comment

      • KrzysiekM
        Member
        • 05-2006
        • 78

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TMC555
        Mój pierwszy post.Jakież było moje zdziwienie,kiedy zobaczyłem opis tego browarka
        Według mnie absolutna "szczyna".Faktycznie wyglada prawidłowo,natomiast smak jest doprawdy zdrady pełen.Posmak jakis taki...Słów brak....Piwniczny,stęchły.Fuj,odrażajace piwo. Może trafiłem jakas partie złą???Pomny jednak produktów ciechanowskich nie sadze.Lipa!!!!
        Musiałeś mieć jakiś naprawdę wielki niefart... nie wiem... przeterminowane, źle składowane przez sprzedawcę (np. stało obok kaloryfera przez tydzień...).

        W normalnych warunkach to jedno z najlepszych piw produkowanych w Polsce, więc coś jest nie-tak.

        A ich Miodowe.. hmm.. na zimno i syf w przyrodzie - taki jak dzisiaj - to po prostu balsam (a jakiego grzańca można na tym zrobić... ech!).

        -K.

        Comment

        • major_bien
          Member
          • 03-2005
          • 48

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TMC555
          Mój pierwszy post.Jakież było moje zdziwienie,kiedy zobaczyłem opis tego browarka
          Według mnie absolutna "szczyna".Faktycznie wyglada prawidłowo,natomiast smak jest doprawdy zdrady pełen.Posmak jakis taki...Słów brak....Piwniczny,stęchły.Fuj,odrażajace piwo. Może trafiłem jakas partie złą???Pomny jednak produktów ciechanowskich nie sadze.Lipa!!!!

          Kiedy piłem pierwszego Ciechana, również czułem się dziwnie... pachniał piwnicą. Dziwnie smakował, byłem rozczarowany.
          ... ale za kilka dni smakowal już jakby inaczej, wspaniale... a jego działanie, było niesamowite Żadne piwo tak na mnie nie działa, jak Ciechan. Znajomi także zakochali sie w tym Piwie. Lubie ten zapaszek piwnicy i charakterystyczny smak.
          Prosze sie nie zniechecać i próbować... może następnym razem będzie lepiej. Od marca 2005 wypiłem ponad 250 Ciechanów.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #50
            Podejrzewam, że TMC po raz pierwszy spotkał się z piwem niepasteryzowanym i stąd jego reakcja, wg mnie to obecnie najlepsze jasne piwo w Polsce (oczywiście właśnie brak pasteryzacji, co wyraźnie czuć w smaku, tak wpływa na moją ocenę)
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo,bardzo jasny jak na 12 [3]
              Piana: śnieżno biała,długo się utrzymuje [4.5]
              Zapach: 12 powinna mieć to coś,co w Ciechanie brakuje, słaby chmielowy +jakiś taki owocowy [4]
              Smak: lekko chmielowy,lecz także trochę za bardzo kwaskowy. [3.5]
              Wysycenie: w sam raz dla mnie,cały czas do końca "bąbelkuje" [4.5]
              Opakowanie: nawet mi się podoba,wszelkie info jest.Plus za firmowy kapsel i pieczęć "NIEPASTERYZOWANE PROSTO Z BROWARU" [4.5]
              Uwagi: otrzymane jako prezent gwiazdkowy,"kupione" prawdopodobnie w sklepie "U DZIADA" w Łodzi.Dodam tylko,że spodziewałem się dużo lepszego produktu.PZDR

              Moja ocena: [3.85]
              mb WOS

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #52
                Wczoraj udalo mie sie w koncy spróbować tego piwa. Napisze tylko, że było pyszne. Jeden minus za pianę mogła by być gęściejsza i wogóle mogła by być.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • wedge7
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 217

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złoty; klarowny; ciut jasny [4.5]
                  Piana: wysoka i całkiem ładna ale dość szybko zniknęła [4]
                  Zapach: bardzo delikatny ale i przyjemny; w tle dość dziwna nuta - chyba drożdżowa [4.5]
                  Smak: delikatny i stonowany bez nut wyraźnie wybijających się; bardzo ładna kompozycja nut chmielowych i słodowych; w tle dziwny i dość intrygujący posmak - chyba drożdżowy; ogólnie sprawia bardzo dobre wrażenie [4.5]
                  Wysycenie: trochę za delikatne jak dla mnie; piwo dość szybko przestało pracować [3.5]
                  Opakowanie: mało jest etykiet które mnie od razu urzekają; tu prostota etykiety bez ferii barw na prawdę zdaje egzamin; [5]
                  Uwagi: wreszcie znalazłem godny zamiennik Książęcego z Lwówka

                  Moja ocena: [4.425]

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #54
                    No i pije tego Ciechana ze sklepu na Legnickiej we Wrcoku za 1zł. I niestety czas odcisnął swoje piętno, mineło już trochę po wypiciu a posmak metaliczny nadal jest w gębie.

                    A wystarczyłoby żeby refermentowali w butelce i mogło by stać dłużej.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                      No i pije tego Ciechana ze sklepu na Legnickiej we Wrcoku za 1zł. I niestety czas odcisnął swoje piętno, mineło już trochę po wypiciu a posmak metaliczny nadal jest w gębie.

                      A wystarczyłoby żeby refermentowali w butelce i mogło by stać dłużej.
                      Ja piłem to piwo z identyczną datą, kupione w innym sklepie i to tydzień temu. Już wtedy czuć było początek końca, ale tylko nieznaczne pogorszenie smaku.
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • zAjkA
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1089

                        #56
                        Dziś miałem okazję napić się Ciechana z kija w samym Ciechanowie w cenie 3zł za 0,5l. Piwo było znakomite lepsze niż butelkowe. Pozatym dowiedziałem się że dziś rozlewają Miodowe. Szkoda że miałem mało czasu gdyż zapewne połasił bym się na conajmniej kratę świeżego Miodowego.
                        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                        Comment

                        • Scriptus
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 189

                          #57
                          Nie gadajcie na ciechana, kupiłem w Kubusiu na Bemowie i był super. Po prostu wzorcowe piwo, piana jak bita śmietana, smak piwny, zadnych dziwnych posmaków. Jedno z lepszych piw, jakie ostatnio przydarzyło mi się próbować.
                          Nic lepszego od Brackiego :)

                          Comment

                          • jerzy
                            piwoholik
                            • 10-2001
                            • 4705

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
                            zapewne połasił bym się na conajmniej kratę świeżego Miodowego.
                            Z moich doświadczeń wynika, że Miodowe robi się smaczniejsze pod koniec, albo wręcz po terminie.
                            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                            Comment

                            • hasintus
                              Senior
                              • 07-2006
                              • 850

                              #59
                              Piana niewielka, ale za to drobnoziarnista, bielusieńka, pozostająca w postaci warstewki na powierzchni do końca.
                              Barwa jasno-bursztynowa, prawie cytrynowa, za jasna.
                              Wysycenie idealne, spora ilość wyrafinowanych drobniutkich pęcherzyków powstaje przez cały czas. Przy lekkim wzruszeniu pojawia się więcej pęcherzyków i odbudowuje się warstwa pianki.
                              Zapach świeży, chmielowy, w tle delikatnie przewija się zapach piwniczno-miodowy, bardzo poetycki.
                              Smak poprawny, lagerowy, lekki, bez obcych nutek, zrównoważona lekka kwaskowatość i goryczka. Może trochę bez wyrazu, ale browar uważa że, właśnie o to chodzi. Niech im będzie.
                              Opakowanie brązowa butelka 0,5l. Etykieta orginalna, prosta, zawierająca poprawne niezbędne informacje, jest info o ekstrakcie: 12,1%wag. Zaw. alk. 6,2 % obj.
                              Niewątpliwie obecnie to jedno z najlepszych piw produkowanych w kraju.

                              Comment

                              • Chmielosz
                                Junior
                                • 02-2005
                                • 27

                                #60
                                Witam,
                                Szczerze mówiąc pierwszy raz wczoraj smakowałem Ciechana - skutek tego jest taki, że dziś ciężko było wstac do roboty ale za to z piwkiem tym nie rozstanę się tak długo jak długo będą go produkować - ten chmielowy smak to jest to czego szukam w dobrym piwie.
                                Dodam że zakupiłem je (i kilka innych) w Sklepie Smak w Gdańsku u Dyrektora i było elegancko, nie za mocno schłodzone
                                A tak przy okazji to powiedzcie czy piwka niepasteryzowane należy chłodzić w wyższej temperaturze niż zwykła lodówka?
                                pozdrawljaju
                                Chmielosz

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎