Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Choć od mojej rejestracji na forum upłynęły ze 2 wiosny, moja aktywność była właściwie zerowa. A ponieważ uważam. że aby "coś wyciągnąć należy coś włożyć" postanowiłem aktywnie wesprzeć Browar Biz poprzez wysupłanie grosiwa. Nie chciałbym żeby źródełko wiedzy (bardzo często bardzo praktycznej) z którego czerpię i zamierzam czerpać nagle mi wyschło. I tak zostałem Premierem
Magnetron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 01-12-2001, 18:17
Fotka Użytkownika: Piwowar
Piwowar Piwowar is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Norymberga/Opole
Standardowy Grasser, Huppendorfer Heller Kathrein Bock

Huppendorf to niewielka wioska, leżąca jakieś 15 km na wschód od miasta Bamberg. Rodzina Grasser produkuje tutaj piwo od roku 1750. Sam browar jest zapewne jeszcze starszy. Zakład produkuje ok. 5500 hl. piwa, 1500 hl. oranżady, a oprócz tegokilka rodzajów wódki. Wszystko to sprzedawane jest na miejscu, we własnej restauracji, oraz rozwożone w promieniu 25 km. Przybrowarowa knajpa oferuje również noclegi.

Adres:
Brauerei Michael Grasser
Haus Nr.25
96167 Huppendorf

Bock browaru Grasser ma kolor ciemnozłoty, mocną, białą pianę i chmielowy zapach. Smak ma niezbyt słodki, mimo chmielowego zapachu goryczka jest niezbyt mocna. Według mnie jak na piwo tej kategorii jest zbyt neutralny. Powiedziałbym, zwykłe jasne piwo o podwyższonej ilości ekstraktu. Dla mnie nic specjalnego. Bardziej warty skosztowania jest „Vollbier” tego browaru, który można kupić przez cały rok. Jest to bardzo aromatyczne, półciemne piwko. Ma 5% alkoholu i przyjemny, słodkawy, typowy dla piw z tego regionu Bawarii smak.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg huppendorf 1.jpg (35,3 KB, liczba wyświetleń: 250 )
Odpowiedz cytując
Stare 01-12-2001, 18:37
Fotka Użytkownika: piwowar2
piwowar2 piwowar2 is offline
Senior

Miejscowość: Chmurowa wies
Standardowy

Co do smaku, to faktycznie Bock z Huppendorfu nie zasluguje nawet na porownanie z innymi, wyzej i moze nizej wymienionymi. Jest to zwykle, ordynarne mocne piwo, a etykieta myli. Latem bywam tam czasami na rowerze i wtedy, na dworze, te zwykle piwo jest wysmienite.
Odpowiedz cytując
Stare 07-05-2011, 05:58
Fotka Użytkownika: sibarh
sibarh sibarh is offline
Kolekcjoner - Degustator

Standardowy

Parametry bez zmian, etykieta przez dekadę także nie uległa zmianie :
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg DSC00126.JPG (60,8 KB, liczba wyświetleń: 61 )

Foto 10071 (11187) wypitych piw ze 176 krajów (+1332 foto piw polskich) jest na http://www.sibarh.web-album.org/ a 3026 kapsli z 124 krajów jest na http://sibarhkapsle.web-album.org/

sibarh edytował/a post 07-05-2011 o godz. 05:59.
Odpowiedz cytując
Stare 16-02-2017, 01:19
darekd darekd is online now
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Aromat - słodowy, trochę landrynkowy (cukrowy)
Piana - wysoka, zostawia trwały kożuszek i ślad na szkle
Barwa - jasne, nawet bardzo złoto
Wysycenie - średnie
Smak - słodsza, cukrowa słodowa baza. Ma trochę koźlakowej miękkości, jednak bez mocniej wyczuwalnych posmaków czy to karmelu, czy owoców. Potem przychodzi przyjemna ziołowa goryczka. Nie zmienia ona jednak słodkiego profilu piwa, natomiast pozostawia przyjemny i dłuższy posmak.
Alkohol trochę wyczuwalny, trochę rozgrzewa, mogłoby być odrobinę mniej wyczuwalny
Treściwość - zdecydowanie pełne

Etykieta bez zmian. Na niej podany alkohol - 7,5%
Natomiast na stronie:

http://huppendorfer-bier.de/huppendorfer-bier/ podają 7% alk., ale najciekawsze że aż 18,6%.

De facto to jasny kozioł dubeltowy, rzadko spotykany i mało popularny gatunek,
Jasną barwę zawdzięcza użyciu tylko słodów pilzneńskich. Bez słodów bardziej palonych, karmelowych daje uczucie, że mamy do czynienia z jasnym mocnym lagerem. Tylko, że przy tym ekstrakcie taki lager byłby alkoholowo odfermentowanym zajzajerem, a tu mamy krągłe, pełne i sesyjne mimo swej słodyczy piwo. Bo ono w zimowym okresie ma naprawdę bardzo dobrą pijalność.

To jest bardzo proste piwo - ze względu na skład, złożoność, ale z drugiej strony pokazuje wysokie umiejętności piwowara. Jeden słód, jeden chmiel (Spalt), ekstrakt pod 19%, dolna fermentacja - większość rewolucyjnych browarów z takim tematem miałaby spore problemy, tak żeby uzyskać zamierzony efekt - jest czyste w odbiorze i pijalne. Takie założenie to piwo spełnia. Jego smakowy profil jednak nie musi pasować, ale poziom rzemiosła jest naprawdę wysoki.

Jest to sezonowe piwo warzone dwa razy do roku (raz na św. Katarzynę w listopadzie - stąd nazwa) i raz na św. Józefa (jako Josefi Bock - nie tylko tam warzony na 19. marca)
Dodatkowo mniej więcej w tym czasie w listopadzie przypada dzień skruchy i pokuty, który było kiedyś obchodzone w Bawarii. Wspominają to tu: http://huppendorfer-bier.de/huppendorfer-bier/
Być może wysoki ekstrakt miał pomóc (tak jak trapistom w przypadku ich piw) w postne dni tego okresu. Tego jednak nie wiem, może ktoś wie i kogoś to zainteresowało i ewentualnie doda jakieś informację. W każdym razie dzięki temu na dłużej zagości w mojej pamięci
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie