Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
BrowarBiz wsparłem dlatego, że choć nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem, to zaglądam tu codziennie od dłuższego czasu i chciałbym aby BrowarBiz rósł w siłę (...).
noodles
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 09-12-2005, 07:21
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Miejscowość: Żywiec
Standardowy 2006.06.16-17 - Żywiec, XI Międzynarodowa Giełda Birofiliów

Witam,

Jest już znany termin XI Miedzynarodowej Giełdy Birofiliów Żywiec 2006.
Jak w poprzednich latach (choć były pomysły na jego zmianę) utrzymujemy termin czerwcowy (3 weekend), czyli 16-17.06.2005 r.

Osoby zainteresowane weryfikacją swoich danych w naszej bazie adresowej proszone są o kontakt na adres e-mail:
Piwiarnia.Zywiecka@GrupaZywiec.pl, lub Grzegorz_Zwierzyna@GrupaZywiec.pl.

Miejsce imprezy pozostaje to same czyli Piwiarnia Żywiecka na terenie żywieckiego browaru.

W trakcie giełdy odbędzie się również kolejny Festiwal Piwowarów i Konkurs Piw Domowych organizowany przez firmę Browamator i Piwiarnię Żywiecka.

Jestem otwarty na sugestie dotyczące giełdy tylko takie poważne i konstruktywne (dostawcę kiełbasy już dawno zmnieniłem :-) ). Szczególnie czekam na propozycję weryfikacji uczestników imprezy tak aby uniknąć sytuacji które wszyscy widzieliśmy czyli 1 osoba odbierająca 10 upominków. Dla osoby która wymyśli rozwiązanie ufundujemy super nagrodę.

Więcej informacji będę podawał w miarę rozwoju spraw organizacyjnych.

Pozdrawiam,

Grzegorz Zwierzyna
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 07:22
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

Przepraszam za błąd w terminie giełdy. Oczywiście powinno być 16-17.06.2006 r.
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 07:31
Fotka Użytkownika: may
may may is offline
Senior

Miejscowość: Białystok
Standardowy

Dobrym rozwiązaniem jest wydawanie upominków na podstawie oczywiście zaprosznia i chociażby biletu komunikacyjnego (PKP, PKS). Nie jest to sposób uniwersalny ale wprowadza pewien porządek.
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 07:42
Fotka Użytkownika: Ahumba
Ahumba Ahumba is online now
Dziadek, ale nie dziad

Miejscowość: Warszawa Bemowo
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika may
Dobrym rozwiązaniem jest wydawanie upominków na podstawie oczywiście zaprosznia i chociażby biletu komunikacyjnego (PKP, PKS).
A co z kierowcami, którzy przyjadą swoimi powozami oraz ich pasażerami?
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 07:50
Fotka Użytkownika: may
may may is offline
Senior

Miejscowość: Białystok
Standardowy

Dlatego napisałem, że nie jest to uniwersalny sposób!
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 07:51
Fotka Użytkownika: marcopolok
marcopolok marcopolok is offline
Senior

Miejscowość: Żywiec, Chwalisław
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec
Szczególnie czekam na propozycję weryfikacji uczestników imprezy tak aby uniknąć sytuacji które wszyscy widzieliśmy czyli 1 osoba odbierająca 10 upominków. Dla osoby która wymyśli rozwiązanie ufundujemy super nagrodę.

Ja mam świetną propozycję!
Po dwa 6-paki piwa na upominek i problem z głowy.
Zawsze w szkole mówili, że nauka to najlepiej przez plecy do głowy wchodzi
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 08:02
Fotka Użytkownika: Ahumba
Ahumba Ahumba is online now
Dziadek, ale nie dziad

Miejscowość: Warszawa Bemowo
Standardowy

Nie wiem na ile to jest fantazja filmowa a jeśli, to jak to jest kosztowne, gdyż na dyskoteki nie chadzam już, ale na jakimś filmie widziałem biletowanie za pomocą stemplowania ręki. Kto dostanie upominek zostanie ostemplowany.
Nic nie pomoże jednak, jeśli sami uczestnicy nie podejdą do tego problemu uczciwie.
Ja przeprowadziłem już autolustrację, której efektem jest wykreślenie ze spisu dwóch osób. Ciekawe, czy będę jedyny
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 08:06
Fotka Użytkownika: Małażonka
Małażonka Małażonka is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Jedynym pomysłem, który w tej chwili mi się nasuwa, jest wydawanie upominków na podstawie imiennego zaproszenia (z drukowanym imieniem i nazwiskiem, bo wypisać parę zaproszeń na jedną i tą samą osobę nie jest żadną sztuką) porównanego z dowodem osobistym, bądź innym tego typu dokumentem ze zdjęciem (bo "pożyczenie" takiego dokumentu też nie nastarcza większych trudności) osoby zgłaszającej się po upominki.

Ten sposób nie jest również idealnym, bo najpierw dodatkowy nakład pracy przy drukowaniu zaproszeń, a potem dodatkowe zamieszanie przy wydawaniu upominków (choć to możnaby pewnie rozciągnąć w czasie). Lepszych pomysłów jednak na stanie nie mam....
Stare 09-12-2005, 09:09
Fotka Użytkownika: kalifat
kalifat kalifat is offline
Senior

Miejscowość: W-wa - przy EC Żerań
Standardowy

Jedynym rozwiązaniem jest ... brak upominków.
Wtedy nikt nie weźmie więcej niż dla niego przeznaczono.

A jesli upominki mają być, to może trzeba wprowadzić bilet wstępu na giełdę. Sprzedawać bilety po 5 zł i przy odbiorze upominku kasować zarówno bilet jak i zaproszenie. Jeśli ktoś nawet będzie chciał odebrać 10 upominków, to będzie go to kosztowało 50 złotych.
Stare 09-12-2005, 09:29
Fotka Użytkownika: Maggyk
Maggyk Maggyk is offline
Szara Adminiscjencja

Miejscowość: Opole
Standardowy

Mój pomysł jest troszkę skomplikowany. Jedne drzwi otwarte, przy drzwiach ochrona wydająca bilety wstępu (na upominek) na giełdę, na podstawie tych biletów i zaproszeń wydawanie upominków. Odbieranie biletów wychodzącym przez bramę (jedną ) i dawanie im tzw. biletów ponownego wejścia, na postawie, których to wchodząc po raz drugi będą mogli sobie odebrać bilet na upominek.

Reklama w BROWARZE
PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 09:43
Fotka Użytkownika: Maggyk
Maggyk Maggyk is offline
Szara Adminiscjencja

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
Mój pomysł jest troszkę skomplikowany. Jedne drzwi otwarte, przy drzwiach ochrona wydająca bilety wstępu (na upominek) na giełdę, na podstawie tych biletów i zaproszeń wydawanie upominków. Odbieranie biletów wychodzącym przez bramę (jedną ) i dawanie im tzw. biletów ponownego wejścia, na postawie, których to wchodząc po raz drugi będą mogli sobie odebrać bilet na upominek.
A tym co już odebrali upominek dawanie biletów trzeciego typu - na wejścia i wyjścia.

Reklama w BROWARZE
PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 10:42
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
Standardowy

Zaproszenie + dowód osobisty + lista osób, które otrzymały zaproszenie. Odbiór upominku za okazaniem zaproszenia i dowodu osobistego - podpis na liście potwierdzający odbiór upominku.

Oczywiście poskutkuje to tylko przy założeniu - myślę słusznym - że upominki otrzymują tylko osoby, które przyjechały na giełdę, skończy się odbieranie upominków dla nieobecnych - fikcyjnych, czy nie.

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
OWOCE DO DŻEMU - CHMIEL DO PIWA!!!!

Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 15:09
Fotka Użytkownika: adam16
adam16 adam16 is offline
Senior

Miejscowość: Chorzów
Standardowy

Rany, ja rozumiem, że to nie jest w porządku jak ktoś bierze więcej upominków. Ale nie będę mówić innym co mają robić, bo kto jest w porządku ten sam wie jak postępować.
Jedynym sposobem na ukrócenie tego procederu jest brak upominków. Ale to już zależy od sponsora.
A jeśli już są upominki to organizatorzy wiedzą ile zaproszeń przygotowali i najpewniej przygotowują odpowiednią liczbę prezentów.

Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 15:47
Fotka Użytkownika: slavoy
slavoy slavoy is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice (DSR)
Standardowy

Ja tu widzę tylko jedno rozwiązanie - zaproszenie z dowodem tożsamości. Może jest to trochę upierdliwe, ale nie wydaje mi się by uczciwy uczestnik miał taki wielki z tym problem. Kręcić nosem będą... krętacze.
Stare 09-12-2005, 16:08
Fotka Użytkownika: mark33
mark33 mark33 is offline
Idę po piwo do piwnicy.

Miejscowość: Bielsko-Biała
Standardowy

Jestem za wprowadzeniem biletów (10zł) i kasowaniem/steplowaniem ich przy odbiorze upominków. Bądź całkowite zaniechanie obdarowywania, komu zależy na giełdzie i tak przyjedzie.
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 16:23
Fotka Użytkownika: WES
WES WES is offline
Senior

Miejscowość: Wolsztyn
Standardowy

A może zamiast biletów wstępu, wprowadzić symboliczną odpłatność za upominki?
Na przykład po 1 zł za jeden upominek.
Pięć upominków = 5 zł.
Kto przyjedzie dla upominków, może sobie kupić więcej, np. 50 upominków.
Wówczas doświadczy nauki "przez plecy"

Oczywiście odpłatność może być dowolna i zróżnicowana, np. 0,05 zł itp.
Tylko ... czy to nadal będzie upominek?
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 16:58
Fotka Użytkownika: darek99
darek99 darek99 is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
Jedynym sposobem na ukrócenie tego procederu jest brak upominków. Ale to już zależy od sponsora.
Tylko nie to, upominek z tegorocznej giełdy tak mi się spodobał że po cichu liczę że i w przyszłym roku będzie okolicznościowa blacha , tylko z innym motywem
Odpowiedz cytując
Stare 09-12-2005, 17:04
adam16 adam16 is offline
Senior

Standardowy

Mam pomysł - reglamentacja od razu upominków i poczęstunku. :
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Cus10419.jpg (35,5 KB, liczba wyświetleń: 1082 )

Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
Odpowiedz cytując
Stare 10-12-2005, 07:47
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

U mnie jest tak - ile kto kupi biletów wstępu, tyle dostaje prezentów. Nie ma z tym żadnego stresu. Jak ktoś ma fantazję kupić dwadzieścia biletów, dostanie dwadzieścia szklanek. Przy czym biletó nie trzeba kupować przed wejściem na salę - można je kupić po zajęciu miejsca i rozpakowaniu.

W przypadku giełdy żywieckiej problem jednak polega na dużej dysproporcji pomiędzy ceną ewentualnego biletu a wartością prezentu.
Odpowiedz cytując
Stare 10-12-2005, 11:38
adam16 adam16 is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
U mnie jest tak - ile kto kupi biletów wstępu, tyle dostaje prezentów. Nie ma z tym żadnego stresu. Jak ktoś ma fantazję kupić dwadzieścia biletów, dostanie dwadzieścia szklanek. Przy czym biletó nie trzeba kupować przed wejściem na salę - można je kupić po zajęciu miejsca i rozpakowaniu.

W przypadku giełdy żywieckiej problem jednak polega na dużej dysproporcji pomiędzy ceną ewentualnego biletu a wartością prezentu.
I widzisz Krzysiu - ludziom nie dogodzisz. Jak na Twojej giełdzie kupiłem dwa bilety i dostałem dwa prezenty to znaleźli się tacy co mieli o to pretensje.

Odpowiedz cytując
Stare 10-12-2005, 15:55
arcy arcy is offline
Senior

Standardowy

Opcja z pieczątkami na rękach obdarowanych jest chyba najłatwiejsza do zrealizowania.

Można by też obdarowanych na miejscu odstrzelić, ale potem byłyby trudności ze sprzątaniem
Odpowiedz cytując
Stare 11-12-2005, 20:37
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
Opcja z pieczątkami na rękach obdarowanych jest chyba najłatwiejsza do zrealizowania.
I tu się mylisz - pieczątki są OK, jesli posiadaczowi takiej odbitki na łapie zależy, żeby ją posiadać - czyli w przyp. dyskoteki pokazujesz ją, żeby Cię wpuścili. Jeśli zachodzi sytuacja odwrotna to każdy, kto będzie chciał, sobie tę piecząteczkę wymyje z łapki.

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
OWOCE DO DŻEMU - CHMIEL DO PIWA!!!!

Odpowiedz cytując
Stare 11-12-2005, 20:51
Fotka Użytkownika: ergie
ergie ergie is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Ja jestem za brakiem upominków, w końcu jedyna okazja do obdarowywania prezentami w tym okresie czasowym to Dzień Dziecka, a młodziezy poniżej 18-go roku życia ...
Odpowiedz cytując
Stare 14-12-2005, 19:57
joelka joelka is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Dorzucę swoje grosze:
Przecież kto zechce to i tak oszuka i nie ma bata żeby to zmienić chyba żeby obwarować teren, każdego wypieczątkować, przeszukać rzeczy osobiste i auto, narzucić kaucję, opłatę, spisać pesel, NIP itp., itd...

Nie dajmy się zwariować.
Odpowiedz cytując
Stare 15-12-2005, 14:57
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
Dorzucę swoje grosze:
Przecież kto zechce to i tak oszuka i nie ma bata żeby to zmienić chyba żeby obwarować teren, każdego wypieczątkować, przeszukać rzeczy osobiste i auto, narzucić kaucję, opłatę, spisać pesel, NIP itp., itd...

Nie dajmy się zwariować.
Intetncją weryfiakcji jest to aby wręczyć upominki uczestnikom giełdy a nie fikcyjnym kolekcjonerom. Z doświadzczenia wiem, że na giełdę żywiecką przyjeżdża dużo osób bez zaproszeń i w związku z tym nie ma prawa do gratisów. Trzeba o nich pomyśleć a nie ciągle "robić dobrze" grupie naciągaczy.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie