Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • vietnam
    Senior
    • 05-2011
    • 117

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
    Planowany jest kolejny minibrowar restauracyjny w woj. dolnośląskim.
    Konkretnie w miejscowości Miedzianka pod Jelenią Górą (Rudawski Park Krajobrazowy).
    Hmm... Kupferberg. Może jeszcze w pozostałościach dawnego browaru?

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Ilość zgłaszanych lokalizacji potencjalnych browarów zwłaszcza przez czołowego śledczego Pankracego zaczyna przybierać niesamowite tempo i chyba już trudno się w tym połapać. Przydał by się kolejny apgrejt a być może jakaś nowa bardziej czytelna aktualizacja tej sporej ilości już czynnych i planowanych brewpubów. Może jakaś mapka piwna podobna do tych z tematu Kartografia Piwna
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Ależ mapa jest. Wspólna - działające i planowane. Dlatego zaprzestałem aktualizować wpisów tutaj. Dodam zaraz linka do stopki.
        Last edited by Pendragon; 28-08-2012, 09:52.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2768

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vietnam Wyświetlenie odpowiedzi
          Hmm... Kupferberg. Może jeszcze w pozostałościach dawnego browaru?
          Chyba raczej nie.
          Planowana jest budowa od podstaw. I nie inwestuje Spiż (chociaż obok Lwówka Śląskiego to miejscowość jego dzieciństwa).

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            Resztki browaru w Miedziance przypominają ruiny domów w rzymskich Pompejach po odkopaniu ich przez archeologów. Chyba jedyny zachowany budynek jest wielkości garażu i to tyle co zostało po browarze. Piszę to na podstawie zdjęć jakie są w naszej Galerii.
            Jeśli chodzi o mapkę browarów Pendragona to jest super. Nie wiem tylko dlaczego widnieje na niej jako planowany, browar Willa Adriana w Płocku. Jego zagadka została rozwiązana na forum i lokal okazał się jedynie knajpą z atrapą instalacji. No chyba że na atrapie nie poprzestaną i pojawiły się informacje że planują jednak stworzyć prawdziwy browar.
            Last edited by Cooper; 29-08-2012, 14:53.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Ale nie mam go w czynnych tylko w planowanych
              O tym, że instalacja jest atrapą nie czytałem.
              Tak na prawdę, to autorem części "future" jest Pankracy, ja tylko przystosowałem jego pracę do mojego widzimisię.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                No i co z tym 80-tym browarem, którym ma być Słociak pod Opolem. Otwierają się?

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2837

                  Na FB podają że ruszają we wrześniu ... czekamy ...
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • luklaz
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 121

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Być może niedługo zostanie otwarty nowy rozdział historii browarnictwa w Chorzowie. Może jeszcze w tym roku zostaną otwarte dwa nowe browary.
                    Spokojnie, wszystkiego dowiecie się w swoim czasie i nie będziecie czekać 10 lat
                    Obiecuję że społeczność browar.biz o konkretach zostanie poinformowana w pierwszej kolejności.
                    Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Pierwszy konkretny pomysł w Świdnicy: http://swidnica24.pl/wydarzenia/swid...mini-browarem/

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        A co z tą 'filią' Spiża, działa to w jakiś sposób?
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • Gringo
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 2151

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                          A co z tą 'filią' Spiża, działa to w jakiś sposób?
                          Jest ogródek w Rynku z takim małym kramikiem. Jak byłem miesiąc temu, było jasne i ciemne. Tyle.

                          Comment

                          • slodki
                            Senior
                            • 01-2012
                            • 108

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            No i co z tym 80-tym browarem, którym ma być Słociak pod Opolem. Otwierają się?
                            Obiekt stoi gotowy, przed nami już "tylko" odbiory.

                            Comment

                            • beerek62
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 1036

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slodki Wyświetlenie odpowiedzi
                              Obiekt stoi gotowy, przed nami już "tylko" odbiory.
                              No to znając życie może grudzień...
                              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Oj dawno nie było aktualizacji, zatem:
                                Oj chyba dwano!
                                60. ? - Szreniawa ul. Dworcowa 5, Muzeum Narodowe Rolnictwa… [przetarg]
                                Ta firma chwali się, że już realizuje projekt, więc chyba jest po przetargu.
                                Last edited by e-prezes; 11-09-2012, 16:30.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎