Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • earl_grey
    Senior
    • 05-2005
    • 203

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bez zastrzeżeń, ciemniejszy odcień słomki. [5]
    Piana: Bielutka i zwarta, zaraz po wlaniu do szklanki tworzy sporą warstwę, niestety jest niezbyt trwała, szybko niknie do cienkiej warstwy, po kilku minutach jest tylko wspomnieniem. [3.5]
    Zapach: Świeżutki, chmielowo słodowy aromat, prosty i bardzo przyjemny. [4]
    Smak: Miałem sporą przyjemność pijąc to piwo, czuć rześkość piwa które nie trafiło na gilotynę pasteryzacji. Przyjemnie dla zmysłu smaku skomponowane połączenie słodowości z dodatkiem lekkiej chmielowej goryczki.Kasztelan to naprawdę dobre piwo, ale niestety tylko dobre. Nie ma w nim nic, co by mnie porwało albo zaskoczyło, tak jak np. w niepasteryzowanych piwach z Ciechanowa. Po prostu smaczne jasne. [4]
    Wysycenie: Przyjemnie szczypie w język, ale chyba zbyt delkatne. Kasztelan gościł w mojej szklance umiarkowanie długo i przy ostatnich łykach jednak czuć było niedostatek. [4.5]
    Opakowanie: Tradycyjna, ładnie skomponowana etykieta w miłej zielonej tonacji. Mi pasuje. Kapsel standartowy. [4.5]
    Uwagi: Kupiłem to piwo w Płocku za 2,15 - atrakcyjna cena. Wydaje mi się, że piwo osiągnie duży sukces, jest naprawdę mocno promowane nie da się nie dostrzec w Płocku bilbordów i innych form reklamy tego piwa. Sprzedawczyni chwaliżaliła się, że nie nadąża z uzupełnianiem lodówki, tak "schodzi".
    Życze Kasztelanowi zeby schodził a CO gratuluję sukcesu.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #17
      Pycha i tu widac różnicę pomiędzy niepasteryzowanym i pasteryzowanym. Jak ja kocham ten "świeży" smak i tą goryczkę. Zakupione w Łowiczu.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • banaszek
        SłabyUżytkownik
        • 02-2005
        • 617

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marco Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy ktoś z forumowiczów widział je w Warszawie? Chętnie spróbuję.
        Nie chcę się wymądrzać ale nie ma planu dystrybucji kanałami Carlsberga w Warszawie. Można próbować w "Joli" na Koszykowej - mają sprowadzać. Inna metoda - jechać do Wyszogrodu i okolic i kupować Dołujące jest to, że warszawskie hurtownie ściągają jedynie puszki masówki. Ja staram się nakłaniać moich wioskowych handlarzy do sprzedawania czegoś ciekawszego. Od miesiąca mam pod nosem Ciechana


        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #19
          Nie rozumiem decyzji koncernu żeby wawa była poza zasięgiem sprzedaży tego piwa. Grudziądz ma taki sam 5-tygodniowy termin przydatności a browar dysponuje na pewno mniej rozbudowaną siecią dystrybucji. Mimo to niepasteryzowany Grudziądz jest tu do kupienia. Dlaczego CO nie zdecyduje się chociaż na wprowadzenie tego piwa do wybranych sieci w wawie(np. Piotr i Paweł czy Bomi)?
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Maremali
            Senior
            • 05-2002
            • 1953

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie rozumiem decyzji koncernu żeby wawa była poza zasięgiem sprzedaży tego piwa. Grudziądz ma taki sam 5-tygodniowy termin przydatności a browar dysponuje na pewno mniej rozbudowaną siecią dystrybucji. Mimo to niepasteryzowany Grudziądz jest tu do kupienia. Dlaczego CO nie zdecyduje się chociaż na wprowadzenie tego piwa do wybranych sieci w wawie(np. Piotr i Paweł czy Bomi)?
            Chyba CO planuje do stolicy wejść z tym piwkiem bo dzisiaj widziałem autobus miejski z reklamą tego piwka.
            http://maremali.web-album.org/

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              #21
              Mi to piwo smakuje.
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • piokl13
                Senior
                • 06-2003
                • 946

                #22
                Ja tam się na tym piwie zawiodłem. Choć muszę przyznać, że jest na przyzwoitym koncernowym poziomie

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #23
                  nie wiedzieć czemu ja trafiłem na egzemplarz z taką palącą wręcz goryczą, że jeszcze długo po degustacji nie mogłem się otrząsnąć cała ocena w części "redakcyjnej".

                  dzięki Pinio za piwko!
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    nie wiedzieć czemu ja trafiłem na egzemplarz z taką palącą wręcz goryczą, że jeszcze długo po degustacji nie mogłem się otrząsnąć cała ocena w części "redakcyjnej".

                    dzięki Pinio za piwko!
                    Wynika z tego, że nia ma za co
                    Też jestem zdziwiony, szczególnie, że wypiłem już ponad 20 tych piwek i w żadnym goryczka nie była paląca. Była wyczuwalna, ale wkomponowana w całość. Fakt jest taki, że egzamplarze dla Was kupiłem w sklepie, w którym wcześniej nie kupowałem, ale ładnie sobie stały w lodówce, więc nie podejrzewam, że były źle przechowywane. Czy druga sztuka też była taka?
                    Last edited by Pinio74; 21-05-2007, 09:45.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #25
                      jeszcze zobaczymy dzisiaj pewnikiem
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • supersklep
                        PiwBiz
                        • 01-2005
                        • 982

                        #26
                        Narazie na Lublin nie ma pozwoleństwa na sprzedaż


                        Comment

                        • kishar
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 1691

                          #27
                          Czy w Warszawie jest gdzieś dostępne to piwo bo będę jutro chwile w stolicy i może udało by mi się je zakupić.

                          Comment

                          • kosta72
                            Member
                            • 04-2007
                            • 40

                            #28
                            Testowałem i zgadzam sie z Artem Piwo ma jakąś nute goryczy w tle ktora sie trzyma długo. Piana kiepska , i zapach nie najlepszy za niepasteryzowanych piw produkowanych w poslce chyba największa porażka

                            Comment

                            • Regent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 512

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ładny, złoty, klarowny [5]
                              Piana: Idealna i gęsta po nalaniu, choć mogłaby trochę dłużej cieszyć oko. [5]
                              Zapach: miły, stonowany, chmielowy [4.5]
                              Smak: pierwszy łyk zdecydowanie goryczkowy, po następnych piwo łagodnieje, dochodzą słodowe smaki z lekką nutą alkoholu, mimo wszystko jak na niepasteryzowane mogłoby być bardziej treściwe, ale i tak bardzo dobre. [4.5]
                              Wysycenie: łagodne, nienachalne [4]
                              Opakowanie: Bez zastrzeżeń [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.575]
                              Mniej alkoholu w piwach !!!
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • supersklep
                                PiwBiz
                                • 01-2005
                                • 982

                                #30
                                Jest już w Lublinie od soboty w dwóch sklepach


                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎