Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakich drożdży górnej fermentacji użyć - proszę o poradę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • escobar
    Member
    • 01-2007
    • 99

    Jakich drożdży górnej fermentacji użyć - proszę o poradę

    5 kg pilzneński

    - całość wsypana do 17 l wody o temp. 40C
    - podgrzewanie do 61C
    - 10 minut - max.15 w temp. 60-62C
    - 45 minut w temp. 70-72C
    - podgrzanie do 75-76C ... 10 min przerwy

    filtrowanie do uzyskania ok 23l

    - po zagotowaniu 30 gram granulat chmielu goryczkowego Magnum
    - po 45 minutach 45 gram granulat chmielu aromatycznego Lubelskiego
    - na 5/10 minut przed końcem jeszcze 10g w/w granulat chmielu aromatycznego

    140 gr glukozy

    proszę o sugestie jakich drożdży do tego użyć górnej fermentacji. Safeale S-04 nadawały by się? Co sądzicie wyjdzie coś z tego ?

    to przerobiony przeze mnie przepis ze strony www.piwo.org
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    Escobar, widzę że chcesz mnie wyprowadzić z równowagi Czy nie dociera do Ciebie że dział TWOJE WARZENIE nie jest przeznaczony na tego typu pytania? Od tego jest KOŁYSKA. Daj mi zająć się innymi sprawami niż przenoszenie Twoich wątków do Kołyski.

    W dziale TWOJE WARZENIE możesz zamieścić jeden wątek w którym będziesz opisywał swoje zmagania z warzeniem - wszystko W JEDNYM WĄTKU.

    Ponad to, formułuj nazwy wątków tak, by było wiadomo od razu o co chodzi.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • escobar
      Member
      • 01-2007
      • 99

      #3
      ups to ja myślałem ze to dobry dział na to ;/ przesory

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #4
        Jeszcze jedno. Tworzysz dużo postów z pytaniami.
        Może byś tak założył jeden np. escobar pyta i tam zamieszczał swoje pytania.

        A co do odpowiedzi to jeśli chodzi o górne to jest kilka rodzajów i każdy da Ci inne walory. Przeczytaj info na BA odnoście samych suchych i zdecyduj jakie drożdze. Po cenie pewnie się domyślisz króre są lepsze.
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • escobar
          Member
          • 01-2007
          • 99

          #5
          ok dzięki za wskazówki

          Comment

          • mwa
            Senior
            • 01-2003
            • 5071

            #6
            No problem.
            Jak chcesz a'la pilsa to s-04, a później się dowiesz używając resztę.
            Pozdrawiam Cię !!!!

            Comment

            • coder
              Senior
              • 10-2006
              • 1347

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
              Może byś tak założył jeden np. escobar pyta i tam zamieszczał swoje pytania.
              Przyłaczam się do tego apelu; chętnie odpowiadam na każde pytanie, bo sam jeszcze rok temu zadawałem ich mnóstwo, ale robisz nieco za dużo zamieszania, jak założysz własny wątek z pytaniami w Kołysce, będziesz tam mógł pisać co chcesz i nikt Ci nie będzie miał za złe. Możesz zresztą dopisywać już dalej do tego wątku, obiecuję, że będę tu zaglądał.

              Co do przepisów: zajrzyj do działu Opracowania, była próba przekształcenia go na dział z recepturami, próba nie wyszła, ale troche receptur jest; także kilka na jasne pełne

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #8
                A JA PRZECIWNIE.

                Idealnie byłoby gdyby każdy konkretny problem miał swój temat o ile ten nie został poruszony wcześniej. Wtedy takie dyskusje byłyby przydatne dla innych warzących po raz pierwszy. Gdy w jednym temacie jest wszystko przemieszane - ów temat jest co najwyżej pomocny autorowi wątku i ewentualnie osobom, które temat śledzą na bieżąco.

                ALE: wątek taki jak ten powinien być wg mnie częścią tematu Escobara o jego warzeniu, natomiast problemy konkretne - np. w jakiej temp. leżakować piwo pszeniczne i inne sprawy powinny być w osobnych wątkach.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • escobar
                  Member
                  • 01-2007
                  • 99

                  #9
                  Ok ja postaram sie o swoim warzeniu pisać w jednym temacie, a resztę pytań na które nie znajdę odpowiedzi (uwierzcie że szukam ale czasem naprawdę ciężko znaleźć) zadawać w oddzielnych postach i będzie gitara pozdr

                  Comment

                  • mwa
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 5071

                    #10
                    No i gitara
                    Poczytaj sobie dział Twoje warzenie. Tam jest dużo aktywnych piwowarów opisujących swoje potyczki. Naprawdę warto. A w swoim temacie również możesz pytać.
                    Choć moje początki były pół roku temu, ale też było ciężko.
                    Pozdrawiam Cię !!!!

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎