Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Pilsweiser Premium Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Grybów, Pilsweiser Premium Beer

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #2
    Niestety piwo smakowo niewiele odbiega od ostatnich wytworów z tego browaru. Tragiczne wysycenie co jest wadą prawie wszystkich piw z Grybowa, lekkie słodowe posmaki, i praktycznie niewyczuwalna goryczka.

    Taki nektar piwny.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: kolor jasnozłocisty, klarowne [5]
      Piana: drobna, czapowata, opada powoli, osadza się krzaczkami na szkle, dość długo się trzyma [4]
      Zapach: no niestety, zapach słodu w którym wypłukano brudne ścierki po wymyciu podłóg w browarze [1.5]
      Smak: dość mocno szczypie w podniebienie, dość dobrze zarysowany słodowo-chmielowy smak, niestety ale ponad wszystkim dominuje smak płynu do kąpieli o zapachu zielonych szyszek... [1.5]
      Wysycenie: zdecydowanie za duże, szczypie w język, podniebienie, idzie w nos [2.5]
      Opakowanie: mimo, ze lubię proste wzory to ten chyba jest zbyt prosty, tonacja biało-czerwona, kapsel gładki [3.5]
      Uwagi: 2/3 piwa do zlewu, szkoda na d nim dalej się rozwodzić

      Moja ocena: [2.075]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, przejrzysty, pilsowy. [3.5]
        Piana: Drobna biała, dość trwała, pozostawia kożuszek. [3.5]
        Zapach: Generalnie słaby. Głównie chmielowy, gdzieś w tle majaczy słód. [3]
        Smak: Tutaj podobnie. Słaba goryczka i płaski słód. Trochę bezpłciowe, choć pijalne... [3]
        Wysycenie: Spore, przyjemne dla podniebienia, sprawia, że "dam radę" . [3.5]
        Opakowanie: Nowa grafika, dość czytelna, w barwach narodowych . Tutaj także przeciętnie. [3]
        Uwagi: Piwo wypijalne w calach badawczych. Wypijalne, ale bez żadnych szczególnych doznań...

        Moja ocena: [3.1]

        Comment

        • toto
          Senior
          • 12-2006
          • 949

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: żółty, klarowny [4]
          Piana: obfita, biała, drobnoziarnista, trwała [5]
          Zapach: malo wyrazisty, kwaskowy, z nutą stęchłego słodu [2]
          Smak: goryczkowo-kwaskowy, właściwie bezsmakowy, choć momentami przebija się słód [2]
          Wysycenie: za duże [2]
          Opakowanie: butelka bezzwrotna podobna do ŻGB, kapsel złoty, okrągła biało-czerwona etykieta (nieładna). Jest skład (z "produktami chmielowymi"), brak ekstraktu i określenia czy alkohol jest wagowo czy objętościowo. Hasła na kontrze: "gwarantuje rozkosz przy konsumpcji dla największych smakoszy" oraz "Nasze piwo jest zdrowe" - żenujące. [1.5]
          Uwagi: Trwałość do 20.07.2010, cena 2,10 zł.
          Myślałem, że nic nie przebije Lecha w kategorii bezsmakowość, ale jednak...

          Moja ocena: [2.375]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty [4]
            Piana: Nalewa się niezbyt wysoko, za to utrzymuje się w postaci dużego pierścienia przez ponad godzinę [4]
            Zapach: Niezbyt miły - przewaga jakby podkiśniętego słodu, ledwie co chmielu i o dziwo nuty alkoholowe [3]
            Smak: Coś jakby woda po płukaniu kufla. Zerowa złożoność, ciut chmielu i trochę kwasku. [2]
            Wysycenie: Jedyna dobra rzecz w tym piwie. Utrzymuje cały czas lepiej niż przyzwoity poziom [4.5]
            Opakowanie: O ile na etykietę można jeszcze spojrzeć bez konsekwencji dla swojego zdrowia, to patrząc na kontrę flaki się przewracają. Plus za dobrą w świetle innych dokonań krawatkę [2]
            Uwagi: Chyba najgorsze piwo z nowej serii Grybowa. Powoli wykuwam na swoje potrzeby pojęcie "słodu grybowskiego" - zawilgoconego i leżącego w piwniczce z kartoflami

            Moja ocena: [2.775]

            PS: za pianę miało być 4,5 ale to i tak niewiele zmienia
            Last edited by leona; 04-01-2010, 23:29. Powód: ps:

            Comment

            • Siemion
              Member
              • 07-2008
              • 67

              #7
              Oględnie mówiąc, piwo jest mocno przeciętne. Jedynym plusem jest piana, która w postaci kożuszka długo się utrzymuje. Natomiast w smaku dominuje jakaś metaliczna nuta, która tłumi wszelkie pozostałe odczucia. Nigdy nie próbowałem płynu do mycia naczyń, ale niewykluczone, że właśnie tak by smakował.

              G.

              Comment

              • woosaa
                Senior
                • 07-2005
                • 1548

                #8
                Bardzo przeciętne piwo z Grybowa.Co prawda nie było kwaskowe jak wcześniejsze skosztowane wyroby,ale wogóle pozbawione gazu i w smaku przypomniały mi herbatę z termosa wypitą podczas górskiej wędrówki.Pozostał mi jeszcze Pilsweiser Exclusive.Może on będzie dobry? PZDR
                mb WOS

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Naprawdę ładne złoto. [5]
                  Piana: Chociaż lałem z wysoka, urosła dość średnia i szybciutko opadła, nie pozostając na ściankach. [2.5]
                  Zapach: Słabiutki, z typową dla Grybowa słodową stęchlizną i leciutką chmielowością. [2]
                  Smak: Z początku sympatyczna słodowość, ale tylko przez momencik, bo zaraz potem pojawia się wrażenie wodnistości i okropna, zatęchła nuta. Nie mam pojęcia co podziału się z ekstraktem, bo cały nie poszedł na alkohol... [2.5]
                  Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Gładki kapsel, tandetna etykieta, na kontrze te same bzdury, o których pisałem przy Women's Beer - nie będę się powtarzać. [2]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [2.475]

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Blado złoty [4]
                    Piana: Drobnopęcheżykowa, z pojedyńczymi większymi pęcheżykami.
                    Dość szybko opada pozostawiając ślad na szkle. [3]
                    Zapach: Słodowo-kwiatowo-cytrynowy [3]
                    Smak: Piwo lekkie, troche kwaskowate, z bardzo małą jak dla mnie dawką goryczki. [3]
                    Wysycenie: Śrdedniowysokie [4]
                    Opakowanie: Etykieta patriotyczna, biało czerwona powala swoja tandetą.
                    W dodatku pełno fałdek kleju.Goły kapsel [2.5]
                    Uwagi: Raczej nie wrócę

                    Moja ocena: [3.075]
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • GaryFisher
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 739

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Klarowny, złoty. Miły kontrast dla etykiety. [4.5]
                      Piana: Była dość gęsta, w połowie szklanki widniał jakiś kożuch. Biorąc pod uwagę smak i zapach trochę się obawiam o pochodzenie tej piany. [3]
                      Zapach: O jezuuuuuuu!!!!!! Śmierdzi!! Ścierka z detergentem. Obecność słodu i chmielu można wytłumaczyć tym, że prawdopodobnie coś się ulało z kadzi i zostało do niej z powrotem wyciśnięte z mopa. [1.5]
                      Smak: Jezusie niebieski!! Naprawdę popłuczyny jakieś!! Chmielu za grosz!! Słód gdzieś jakiś się przewija. Piliście może kiedyś Tesco Value Jasne Pełne? Polecam do płukania ust po tym czymś, bije je na głowę! Tfu [1.5]
                      Wysycenie: Prawie nie obecne, a to co jest prawdopodobnie pochodzi z wody gazowanej, którą te popłuczyny zostały rozcieńczone.. [2]
                      Opakowanie: Brak informacji o ekstrakcie więc może o projekcie etykiety też nie wspominajmy Do tego "złoty" kapsel [2]
                      Uwagi: Kupione w Rodzinka Bis. Tfu co za szczyn!!!!!!! Zastanawiam się nad poprawą oceny Srebrnego Smoka, którego piłem przed tym czymś. Z tego co pamiętam kiedyś piłem jakieś Berciki i parę innych z Grybowa i niestety był to nie wiele mniejszy chłam!! Straszne!! Przepraszam za uniesienie ale bez przesady!!!!!!!!!!1

                      Moja ocena: [1.85]
                      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ładny, złocisty, jak na lekkie to wręc spodziewałem się jaśniejszego. [5]
                        Piana: Przyzwoita. Drobna, puszysta i utrzymuje się dość długo. [4]
                        Zapach: Słodowy, sympatyczny i po ostatnich pitych przeze mnie wynalazkach z Grybowa tu jest całkiem znośnie. [4]
                        Smak: Smak także o wiele lepszy niż inne Pilsweisery (np. Woman's). Nie ma tu nic zachwycającego, ale nie jest zbyt wodniste. Ot lekkie piwo o przeciętnym nachmieleniu z w miarę przyjemną słodową nutką. Nieźle wyważone. Już myślałem, że spiszę Grybów na straty, ale to piwo jest zupełnie wypijalne. [3.5]
                        Wysycenie: Momentami za wysokie, lekko sztuczne. [4]
                        Opakowanie: Niezbyt wyszukana etykieta, brak ekstraktu. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.85]

                        Comment

                        • WiciuDT
                          Junior
                          • 06-2010
                          • 5

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ładny, klarowny... Idealnie pasujący do piwa o tych parametrach. [4.5]
                          Piana: Z początku ok, potem opada ale dalej jest jej trochę... [4]
                          Zapach: Taki neutralny. Czuć trochę słodem, szkoda że nie można dostrzec chmielu. Niczym nie odstrasza, ale też niczym nie przekonuje... [3]
                          Smak: Ocena była by na pewno wyższa gdyby bardziej je chmielili. Wyróżnia się na tle koncerniaków na plus, jednak nie zbyt wyraziście. [3]
                          Wysycenie: Szczypie trochę, ale nie jest najgorsze. Po skonsumowaniu polowy już było ok. [2.5]
                          Opakowanie: Bardzo fajna. Chyba nawet najładniejsza butelka spośród wszystkich wyrobów tego browaru. Przypomina trochę Budweisera, może nawet za bardzo... [4]
                          Uwagi: Na pewno jeszcze mu dam kiedyś szansę, ale raczej będzie to w ciepłe dni wakacyjne. Być może będzie mi bardziej smakowało. Jednak za tą cenę można pokusić się o dalszą konsumpcje i zachęcam do kupna...

                          Moja ocena: [3.2]

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny, lekko ciemnosłomkowy, klarowny [4]
                            Piana: Słabiutko - gruboziarnista, niezbyt obfita, szybko znikająca [2]
                            Zapach: Bardzo rozwodniony, dominuje nuta słodowa [3]
                            Smak: Intensywna goryczka, nawet momentami za mocno, poza tym piwo jest lekko słodkawe, [3]
                            Wysycenie: Dolna średniej - duże bąble [3]
                            Opakowanie: W miarę ciekawe, ale minus za bral dedykowanego kapsla [4]
                            Uwagi: Zakupione w DG-Ząbkowicach. Zakupiłem, wypiłem i... powróciłem do Pilsweisera Stronga, ktory dla mnie jest najlepszym grybowskim wyrobem.

                            Moja ocena: [3]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jakby mętne a raczej zmętniałe. [2.5]
                              Piana: To spora zaleta tego piwa. Mocna, śnieżnobiała i trwała czapa. [4.5]
                              Zapach: Nieprzyjemny, stara szmata, zgniłe jajko. [2.5]
                              Smak: Nieprzyjemny mocno wyraźny alkoholowo-metaliczny absmak. [2.5]
                              Wysycenie: Ciężko wchodzi i zalega. [2.5]
                              Opakowanie: Słaby wzór i słabe wykonanie. [2.5]
                              Uwagi: Słabe, ciężko zalegające na żołądku i ledwo wypijalne piwo. I pomyśleć, że jedne z najgorszych polskich browarów czyli Połczyn i właśnie Grybów są w rękach...czeskich. Chyba Czesi specjalnie tu robią takie gnioty aby pić ich piwo

                              Moja ocena: [2.7]
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎