Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Baltic Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    #61
    Zachecony opiniami z forum, ze piwo sie poprawilo i nie jest tak slodkie jak dawniej - dalem mu kolejna szanse...
    Nic sie nie zmienilo! Jest dokladnie takie samo jak przed rokiem. Obok siebie mozna wyczuc palona goryczke i silna slodycz cukru. Brak harmonii. Bylbym nadal uwazal go za najgorszego portera w kraju, gdybym nie sprobowal tego z Okocimia
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • Pery77
      Senior
      • 03-2011
      • 142

      #62
      Każdy ma swój gust więc krytyka jest subiektywna tak jak i pochwała. Mi akurat ten porterek podchodzi. Nie mówie że to czołówka ( i nie za często mam do niego dostep ostatnio) ale mysle że to solidny środek tabeli.

      Comment

      • pysiak
        Junior
        • 11-2009
        • 19

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny to czarny, ja nie prześwietlam piwa pod żadną żarówkę [5]
        Piana: Ładnie się zapowiada, brązowa pianka, ale mrugnę okiem i już jej nie ma [2]
        Zapach: Ciężki i słodki, nie zniechęca nie czuć "bimbru", całkiem, całkiem [4]
        Smak: Może i jest słodkawy, ale ja tam czuję wyraźnie kawę zbożową i trochę goryczki, nie wiem czy jest to idealny bałtycki porter nie jestem kiprem, ale uważam , że jest to syte piwo dobrze maskujące alkohol. idealne po ciężkim dniu. [4]
        Wysycenie: Bez zarzutu, takie jakie mi najbardziej odpowiada. [5]
        Opakowanie: Ładna, ciemna, prosta butelka (w sam raz do własnego piwa) , tak samo prosta etykieta, mały minus za anglojęzyczną nazwę. Poza tym wszystkie informacje podane: ekstrakt, alkohol, czas leżakowania (chyba tylko Cornelius go podaje), dane kontaktowe producenta, podany skład. Na mojej butelce nie ma ni o cukrze ani "złocie bawarskich piwowarów". kapsle rzeczywiście mogłyby być inne niż tylko białe. [4.5]
        Uwagi: Od czasu do czasu lubię je wypić, chociaż na co dzień wolę jasne piwa. Kupuję je bo: jest polskie (duży +),do marketu w którym je kupuje mam <200m, wystarczy mi jedno, po wypiciu zostaje mi ładna butelka do mojego piwka.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • chitos
          Senior
          • 02-2009
          • 195

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, pod światło ciemnowiśniowy. [4.5]
          Piana: Drobnopęcherzykowa, do końca utrzymuje się warstewka na piwie. [3.5]
          Zapach: Wyczuć można słód palony, śliwkę oraz słabą kawę zbożowa. [4]
          Smak: Na samym początku pojawia się kawa zbożowa, wraz z palonym słodem niestety po chwili wkrada się również słodycz, która tak dobrze nie pasuje do tego gatunku piwa. [3.5]
          Wysycenie: Niskie, nie przeszkadza w picu. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta pomimo tego, że wiele na niej nie ma przypadła mi do gustu. Większość informacji jest podanych. [4.5]
          Uwagi: Nie najgorsze piwo, chociaż niestety nie jest to idealny przedstawiciel porterów.

          Moja ocena: [3.825]

          Comment

          • szu29
            Member
            • 04-2011
            • 98

            #65
            Dobra słodka kawa z nutką owocową. Jestem na tak Ocena 4/5
            http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, gęsty, nieprześwitujący. Super. [5]
              Piana: Słabiutka. Przy nalewaniu pojawia się na ok 2,5 cm, ale pęka grubymi bablami i bardzo szybko znika praktycznie do zera. [2.5]
              Zapach: Niezbyt intensywny. Kawowo-karmelowo-palono-owocowy. Przyjemny, ale za słaby. [4]
              Smak: Hmm. W pierwszym odczuciu - owocowy i lekko kwaskowy (co potem trochę drażni niestety). Ciekawy zabieg - czyni piwo znacznie lżejsze w smaku niż typowy Baltic Porter. Są oczywiście również nuty obowiązkowe, czyli kawa, czekolada i palona goryczka. Jedyne co mi przeszkadza to zbyt duża słodycz. Wolę zdecydowanie bardziej wytrawne portery. [4]
              Wysycenie: Bardzo niskie, czyli prawidłowe, ale przy tej słodyczy powinno być nieco wyższe, bo w połowie piwa zaczyna być ciężko. [4.5]
              Opakowanie: Odnowiona etykieta, zdecydowanie najładniejsza ze wszystkich Corneliusów. Nowy Kapsel dedykowany - również całkiem ładny. Wszystkie informacje podane. [5]
              Uwagi: Porter na 4. Świetny w swojej kategorii cenowej, ale do polskiej czołówki mu sporo brakuje.

              Moja ocena: [3.975]
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Promil03
                Senior
                • 10-2007
                • 2833

                #67
                Wrednyhawran pamiętasz może zawartość alkoholu? Zmienili na 8,0%?

                Comment

                • dipeone
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 741

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wrednyhawran pamiętasz może zawartość alkoholu? Zmienili na 8,0%?
                  Nie do mnie pytanie, ale że mam pod ręką to odpowiem.
                  Ekstrakt 22%, alk. 8%.

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarna smoła. [4.5]
                    Piana: Tworzy się czapą ale szybko opada. Duże pęcherze i dziury. [3]
                    Zapach: Kwaśny palony. [2]
                    Smak: Mało treściwe, pijalne. W smaku dominuje kwaskowatość karmelu , nachalna, z kwaśnym finiszem. [3]
                    Wysycenie: ok [4.5]
                    Opakowanie: tak jak pozostałe z nowej linii mnie nie przekonują. [3]
                    Uwagi: Pijalny ale mało treściwy porter w którym dominuje smak kwaśny.

                    Moja ocena: [2.8]
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • Cyssiek
                      Member
                      • 05-2011
                      • 93

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Przykładowy, ciało doskonale czarne [5]
                      Piana: dość niska, ale bardzo trwała i pięknie klei się kufla [4]
                      Zapach: bardzo ciepły, karmelowo-tofiowy [4]
                      Smak: Doskonały, według mnie. Nieco wytrawny, mocno gorzki, kawowy, karmelowy, czarny i bardzo wyraźny. Niemniej jednak, wchodzi bardzo 'smooth' jak krem [5]
                      Wysycenie: Niskie, bardzo dobre. [4.5]
                      Opakowanie: Śliczne etykiety, butelka nudna. Bajeczka + ekstrakt + alk [4]
                      Uwagi: Jeden z moich ulubionych, polecam, bo tani, 4,60 w Delimie

                      Moja ocena: [4.475]
                      "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie do mnie pytanie, ale że mam pod ręką to odpowiem.
                        Ekstrakt 22%, alk. 8%.
                        No to wiedzo i nie zgłaszajo w odpowiednim temacie? Będzie kara, będzie.

                        Comment

                        • Piecia
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 3307

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnokawowy, mało przejrzysty [4.5]
                          Piana: jak na Portera kremowa, dość gęsta, ale szybko znika i zostawia maluuutki ślad [4]
                          Zapach: ładny, ale zupełnie nie porterowy - brakuje wytrawności, czuć karmel, dopiero daleko w tle da się dojrzeć Portera [3]
                          Smak: słodko-kwaśne, a na poważnie - na początek uderza słodycz, nawet przyjemna, dalej wytrawna goryczka, a na koncu lekki kwasek (nie przeszkadza zbytnio) - przyzwoity ale z nóg nie zwala [4]
                          Wysycenie: ciut za słabe jak dla mnie [3.5]
                          Opakowanie: średnie - nie powala - biały kogut na tle czarnozłotej etykiety; butelka nrw, dedykowany kapsel, pełne info na kontrze [3.5]
                          Uwagi: zakupione w Carrfour Arkadia - jak na Portera średni ale charakterystyczny, zimą może wrócę

                          Moja ocena: [3.625]
                          Koniec i bomba,
                          Kto nie pije ten trąba !!!
                          __________________________
                          piję bo lubię!

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #73
                            Gdzie we Wrocławiu lub Krakowie dostanę Baltic Portera ze starą etykietą?
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • rincewind
                              Junior
                              • 04-2010
                              • 16

                              #74
                              W Krakowie w Kocyku na Miodowej widziałem parę butelek ze starą etykietą.

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                #75
                                Dziś piłem już w nowej etykiecie

                                I znowu wyczułem w piwie sok z kapusty, który wyraźnie dominował nad karmelem
                                Piana całkiem wysoka, drobnoziarnista opadająca do dość dużej obrączki.
                                Kolor wygląda na czarny ale pod światło na głęboki wiśniowy, bardzo klarowny.
                                Warka do 17.03.2012
                                P.S. Stara etykieta nadal potrzebna do kolekcji
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎