Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Gold Kegel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Głubczyce, Gold Kegel

    Piwo kupione w ŻABCE w DG-Ząbkowicach: puszka z 1,65 zł.
    Alkohol: 3,5% ekstrakt: ???

    Kolor: jasnoherbaciany
    Piana: dość obfita i gęsta, najmocniejsza strona piwa.
    Wysycenie: właściwie całkowity brak bąbelków.
    Zapach: rozwodniony, lekka nutka słodowa
    Smak: jak zapach - wodnisty, gdzieś tam w tle pojawia się goryczka i nuta słodowa.
    Opakowanie: czerwona pucha z owalną "etykietą", można na niej znaleźć akcenty z "Kastel Pilsa" oraz "Masterów", czyli wtórność.

    Piwo saperske: raz i wystarczy. Zresztą - czego można się spodziewać za 1.65 zł.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, ładny jak na domniemany ekstrakt. [4]
    Piana: Niezbyt wysoka, ale dość trwałą i ładnie oblepia ścianki. [4]
    Zapach: Jakaś taka wyraźna nuta metaliczno-chemiczna, poza nią właściwie nic. Mocno nieciekawy. [1.5]
    Smak: Woda, zdecydowanie woda... W tle lekka słodowa ściera, goryczki niemal zero. Wypić się da, ale z trudem. [2]
    Wysycenie: Zbyt wysokie. [3]
    Opakowanie: Puszka z przewagą czerwieni. Wzornictwo proste, ale znośne, choć śmieszy napis "najwyższa jakość", a jeszcze bardziej "piwo jasne *pełne*"... [2.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.2]

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Piwo jest praktycznie białe. Powiedzmy - jasna słomka - sik i tyle. [1.5]
      Piana: Przy nalewaniu spora, bardzo gruboziarnista, momentalnie zniknęła zostawiając jedynie zacieki na szkle i lekki kożuszek. [2]
      Zapach: Proszek do prania? Płyn do naczyń? Albo jakaś inna chemia. [1]
      Smak: Żaden. Woda mineralna z jakims dziwnym chemicznym roztworem. Alkoholu w tym też raczej nie ma. Ohyda! [1.5]
      Wysycenie: Dość wysokie, choć w sumie nie wiem jak je ocenić, bo nijak nie można stwierdzić, czy odpowiednio współgra ze smakiem, którego w tym piwie nie odnotowano. [3]
      Opakowanie: Pucha, czerwona, nic wyróżniajcego, piłem już co najmniej 5 piw o i innej nazwie wygladających tak samo. Informacji na puszcze nawet nie czytałem, bo nie uwierzę w żadną z nich, chyba że głosiłaby, iż jest to bezalkoholowy wyrób piwopodobny o smaku gazowanej wody z kranu, który zaraz po otwarciu należy nalać po ściance do najbliższej sprawnej muszli klozetowej, po czym oddać jego walory w posiadanie miejskiej kanalizacji. [1.5]
      Uwagi: Syf miesiąca. Od czasu PILSA Export nota bene też głubczyckiego nie piłem tak ohydnego piwa. Grubo rozważam wylanie tego specyfiku do kanalizacji, choć z reguły jestem twardy i zdarzyło mi się to wcześniej tylko raz - z wyżej wymienionym Exportem. Syf, ohyda, degrengolada. Kiedyś Głubczyce były przynajmniej wypijalne.

      Moja ocena: [1.45]
      Last edited by wrednyhawran; 15-01-2011, 17:10.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Fotka ku przestrodze - nie pić tego czegoś!!

        P.S. Uporałem się z tym piwem po godzinie męczarni, tylko dzięki dodaniu do niego nieco rumu, nalewki malinowej i odrobiny soku z cytryny, ale i tak nie polecam
        Attached Files
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          Czy na puszce na pewno było info że to Głubczyce?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy na puszce na pewno było info że to Głubczyce?
            W lipcu zeszłego roku tak.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              Co do Ciebie nie mam wątpliwości To pytanie do wrednegohawrana, bo ostatnio miałem wrażenie że nie sprawdzał takich spraw.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Faktycznie mogłem się tutaj wykazać nieroztropnością, wątek pasował, parametry piwa też, nawet opis puszki się zgadzał. Wygrzebałem puchę z czeluści mojego mieszkania i stoi jak byk - Royal Unibrew. Sorry;/
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  To samo jest z Master Pils, też kiedyś Głubczyce a teraz RU. Widać się powymieniali ostatnimi czasy. Proszę o poprawienie moich błędów
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • Feti
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 801

                    #10
                    Swoją drogą ciekawe, jak te "marki" zmieniły właściciela i jaka była motywacja. Trudno uznać, iż są bardzo atrakcyjne i warte wykupienia.

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Zależy kto jest właścicielem marki - jak sieć marketów, to po prostu zamówili u tych, którzy zaproponowali lepsze warunki. Jak Ambrosius z Kauflandu, kiedyś Van Pur, obecnie Sulimar/Cornelius/Kiper (HGW jak się toto nazywa).
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • fuliano
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1825

                        #12
                        Dziś i ja zakupiłem ten wynalazek. Puszka identyczna jak na fotce i potwierdzam, że jest z Głupczyc z terminem do 14.04.2011

                        Comment

                        • fuliano
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1825

                          #13
                          Nie wiem wredny z czym się tak męczyłeś, przecież toż to sama woda

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie wiem wredny z czym się tak męczyłeś, przecież toż to sama woda
                            Woda, ale co najwyżej z jakiejś niezbyt czystej sadzawki
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: trochę ciemniejsza niż slomkowa [2.5]
                              Piana: biała. drobna, utrzymuje sie dośc dlugo, nawet wtedy piwa nie ma już w szklance, nie osadza się na szkle [3]
                              Zapach: minimalny, jedynie co na siłe można wyczuc to leciutka woń słodowa [2.5]
                              Smak: wodniste, kłujace, metaliczny posmak z dziwna goryczką, nic więcej to piwo nie oferuje [2]
                              Wysycenie: zdecydowanie za duzo, bąbelki kłuja jak szalone [2.5]
                              Opakowanie: puszka jak na fotce Wrednegohawrana, typowa, schematyczna, nie podoba mi się [3]
                              Uwagi: Połowa piwa poszła do zlewu, to ma tylko posmak piwa, nawet nie jest dobre na ugaszenie pragnienia

                              Moja ocena: [2.375]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎