Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Du Bocq, Corsendonk Tempelier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    Du Bocq, Corsendonk Tempelier

    Piwo sygnowane godłem i nazwą zakonu Templariuszy, zgodnie z informacją na kontretykiecie warzone dla browaru Corsendonk. Granat 0.33 l alk. 6%, biały kapsel

    Barwa: miedzianoczerwona, lekko mętne
    Piana: początkowo przyzwoita, szybko opada ale zostawia warstewkę do samego końca
    Wysycenie: odpowiednie
    Zapach: drożdżowy z lekką nutką owoców
    Smak: Solidna goryczka i cierpkość, w tle leciutki posmak owocowo-drożdżowy

    Dobre piwo o surowym ale zarazem szlachetnym smaku.
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    #2
    Piwo:
    Attached Files

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Du Bocq/Corsendonk, Tempelier [a.6%; e.12%]

      Kolor: bursztynowo-miedziany, mętny [5]

      Piana: drobnoziarnista, wysoka i sztywna, koloru ecru, opada powoli ale sukcesywnie i cały czas przyspiesza, jednak gruby pierścień i duże wysepki zostają do końca [4]

      Zapach: na początku intensywnie szampański (szczególnie przy nalewaniu), dalej bardzo złożony, słodowo-karmelowo-estrowy, z silnym, ziołowym aromatem chmielu, oczywiście drożdże też bardzo wyraźne, karmel jakby żywcem wyjęty z De Konincka, dalej kwiaty, morela, jagody, jabłaka, gruszki i cała masa owoców tropikalnych i innych niezidentyfikowanych, nic podobnego wcześniej nie wąchałem [5]

      Smak: słodowo-chlebowo-karmelowy, drożdżowo-kwaskowy, jakby herbaciany, trochę wodnisty, trochę cytrusowy, aromat chmielu nie tak wyraźny jak w zapachu, goryczka średnia, ziołowa, kwiaty i owoce wycofały sie na drugi plan, czuć minimalnie szampana, posmak chlebowo-słodowy; aromat wybitny, w smaku tylko bardzo dobre [4]

      Nasycenie: wysokie, dla mnie ok, niektórym będzie przeszkadzało, trochę eksponuje wodnistość [4.5]

      Opakowanie: klasyczny bączek, kapsel biały z krzyżem Templariuszy, na etykiecie dodatkowo widnieje ich pieczęć; sama etykieta (front i kontra) to IMO wzór godny naśladowania, mistrzostwo; na kontrze podano nawet ekstrakt [5]

      Producent: Brasserie Du Bocq for Brewery Corsendonk n.v., Slachthuisstraat 27, B-2300 Turnhout, Belgia by B-02007(szto eta??)
      Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie (29.09.12)
      Degustowane: 29.09.2012r. ok. godz. 21.00 w Haarlemie
      Data ważności i numer partii: 12/10/14 C 20:22
      Soundtrack: "Album of the Year" by Faith No More
      Last edited by GaryFisher; 02-10-2012, 11:42.
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • Horse1963
        Senior
        • 06-2009
        • 547

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
        [U][B]

        Zapach: na początku intensywnie szampański (szczególnie przy nalewaniu), dalej bardzo złożony, słodowo-karmelowo-estrowy, z silnym, ziołowym aromatem chmielu, oczywiście drożdże też bardzo wyraźne, karmel jakby żywcem wyjęty z De Konincka, dalej kwiaty, morela, jagody, jabłaka, gruszki i cała masa owoców tropikalnych i innych niezidentyfikowanych, nic podobnego wcześniej nie wąchałem [5]

        Smak: słodowo-chlebowo-karmelowy, drożdżowo-kwaskowy, jakby herbaciany, trochę wodnisty, trochę cytrusowy, aromat chmielu nie tak wyraźny jak w zapachu, goryczka średnia, ziołowa, kwiaty i owoce wycofały sie na drugi plan, czuć minimalnie szampana, posmak chlebowo-słodowy; aromat wybitny, w smaku tylko bardzo dobre [4]
        Opis zapachu i smaku godzien pozazdroszczenia.
        Zresztą nie tylko ten. Wszystkie twoje opisy piw są bogate.
        Powiedz co tam bierzesz w Holandii, też chcę mieć takie "wizje" smakowo-zapachowe.

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
          Opis zapachu i smaku godzien pozazdroszczenia.
          Zresztą nie tylko ten. Wszystkie twoje opisy piw są bogate.
          Powiedz co tam bierzesz w Holandii, też chcę mieć takie "wizje" smakowo-zapachowe.
          Grafomania, autyzm, pedantyzm, idiotyzm, debilizm, kronikarski obowiązek... jak piję to nie palę i nie biorę
          Last edited by GaryFisher; 02-10-2012, 14:44.
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎