Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polska - Kraina Porterem Płynąca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
    Według mnie kojarzenie tego piwa z porterem do duże nadużycie. To po prostu bardzo mocny, ciemny lager.
    Moim zdaniem Erdbeer-Porter ma jeszcze mnie wspólnego z porterem, ale Promil wymienił wszystkie "okołoporterowe" produkcje

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
      Na mojej liście porterów zagranicznych które kupiłem w Polsce są, (pomijając te co wymieniłeś):

      [Litwa] SENASIS Porteris
      Pamiętasz może kiedy i gdzie go kupiłeś? Piłem go w Żywcu i pamiętam, że mi smakował.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
      Według mnie kojarzenie tego piwa z porterem do duże nadużycie. To po prostu bardzo mocny, ciemny lager.
      Jeśli chodzi Primator Double 24% to zdania są podzielone. Nawet oficjalna strona podaje w opisie, że jest to piwo w stylu Porter (http://www.primator.cz/pivo).
      Nie upieram się jednak.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      Moim zdaniem Erdbeer-Porter ma jeszcze mnie wspólnego z porterem, ale Promil wymienił wszystkie "okołoporterowe" produkcje
      Oczywiście, że Erdbeer-Porter z prawdziwym porterem (nawet nie bałtyckim) wspólną ma tylko nazwę.
      Te dwa przykłady "porterów" z Czech i Niemiec potwierdzają tylko moją tezę zawartą w tytule tego tematu.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      ...
      Czy nie uważacie, że w promocji portera jako piwa ekskluzywnego - mocnego powinny lepiej służyć butelki 0,33 l.? Tak jak sprzedaje je Żywiec? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że takie opakowanie nie są w Polsce popularne, ale w przypadku tak mocnych piw wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem. Sam pijąc portera z przyjemnością wypijałem 3/4 piwa, potem już było ciężej (to oczywiście kwestia szerzej rozumianego gustu...)
      Cholera, u mnie jest wręcz przeciwnie. Jak piję portera 0,33l zawsze brakuje mi tych 2-3 łyczków do pełni szczęścia. W konsekwencji raczej zawsze wybieram wersję 0,5l.

      Tak przy okazji, upolowałem dzisiaj kolejnego portera z Polski (Porter Miodowy z Krajana). Kupiłem u Koczubika w Katowicach.
      Przetestuję dzisiaj o 21.00

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
        Pamiętasz może kiedy i gdzie go kupiłeś? Piłem go w Żywcu i pamiętam, że mi smakował.
        Alma - Nowy Targ. Styczeń 2009. Pamiętam że mieli wtedy wybór kolosalnie większy niż np w Almie Katowice, popłynąłem wtedy finansowo.

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #49
          Bez wątpienia rasowym porterem jest Tmavý Master.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #50
            Skoro jest tak:
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak to kilka? Cieszyn, Witnica, Amber, Krajan, Ciechan x2, Zduńska Wola, Kormoran, Fortuna, Łódź, Okocim, Cornelius. Do tego minibrowary: Spiż Katowice i Płock. Nie liczę wariacji porterów z Witnicy i Fortuny. Razem 14.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            Myslę, że można spokojnie stwierdzić, że Polska porterem stoi...
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
            ... Nie zgodzę się, że portery z Litwy (a także Łotwy i Estonii) są "be". Miałem okazję pić całkiem sporo z nich i po prostu uważam je za zupełnie odrębny podgatunek. Mają zdecydowanie niższy ekstrakt (16-18 Blg) i jak dla mnie, pod względem koloru oraz smaku są bliższe koźlakom ...
            ... to może czas nazwać ten styl "porterem polskim" po prostu?

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
              Bez wątpienia rasowym porterem jest Tmavý Master.
              Dzięki, RateBeer zakwalifikowało go jako Porter Bałtycki.
              Dopisałem do prywatnej listy poszukiwanych.

              Dostałem dzisiaj PW od naszego forumowicza Hrustgurda z Rosji, że w lutym 2011 odbędzie się kolejna edycja PrimaPorterFest'11.
              Coś dla maniaków. Szczegóły tutaj: http://www.primaporterfest.spb.ru/ppf4_spisok.html

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #52
                No to do imprez z tym
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dzięki, RateBeer zakwalifikowało go jako Porter Bałtycki.
                  Dopisałem do prywatnej listy poszukiwanych.
                  Widziałem to piwo raz - w firmowym sklepiku w Plznie. Czteropak butelek 355ml kosztował 88kc. W zwykłych czeskich marketach go nie ma, ale w delikatesach może się znajdzie. Jakbyś bliżej pomieszkiwał to mógłbym Cię poratować butelczyną
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #54
                    Jak do tego czasu nie zdobędę (jest podobno w czeskim Tesco), trzymam za słowo. Na święta wybieram się do siostry do Warszawy. Będę jechał "8". To chyba nie daleko Ciebie
                    Last edited by Promil03; 30-11-2010, 17:29.

                    Comment

                    • Doodeck
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 1612

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                      W zwykłych czeskich marketach go nie ma
                      Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. W sierpniu kupiłem je w TESCO w Ostravie.
                      Dalekosiężny
                      Obserwator
                      Obiektów
                      Dynamicznie
                      Epatujących
                      Ciekawymi
                      Koncepcjami

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #56
                        Ciemny Master z beczki zdarza się w Krakowie w Non-Iron, a butelkowy jest aktualnie do dostania w Strefie Piwa.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12202

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. W sierpniu kupiłem je w TESCO w Ostravie.
                          w czeskich Billach też można go utrafić

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na święta wybieram się do siostry do Warszawy. Będę jechał "8". To chyba nie daleko Ciebie
                            Zaiste, parę km od trasy pomieszkuję. Z tym że ja jadę na święta do Kędzierzyna :]

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. W sierpniu kupiłem je w TESCO w Ostravie.
                            O, to dobra wiadomość. Wszystkie trzy Master'y tam były?
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • Doodeck
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 1612

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                              O, to dobra wiadomość. Wszystkie trzy Master'y tam były?
                              Wszystkie trzy.
                              Dalekosiężny
                              Obserwator
                              Obiektów
                              Dynamicznie
                              Epatujących
                              Ciekawymi
                              Koncepcjami

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy nie uważacie, że w promocji portera jako piwa ekskluzywnego - mocnego powinny lepiej służyć butelki 0,33 l.? Tak jak sprzedaje je Żywiec? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że takie opakowanie nie są w Polsce popularne, ale w przypadku tak mocnych piw wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem. Sam pijąc portera z przyjemnością wypijałem 3/4 piwa, potem już było ciężej (to oczywiście kwestia szerzej rozumianego gustu...)
                                Dla mnie pojemność 0,5 l jest optymalna a poza tym ekonomiczna. Płacę 3,99 za Porter z Cieszyna ("Żywiecki") w butelce zwrotnej 0,5 l i nie czuję niedosytu. W bezzwrotnej 0,33 l ten porter kosztuje 3,79 i nie dość że przepłacam to zaśmiecam środowisko i... Promil03 to wyjaśnił.
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Cholera, u mnie jest wręcz przeciwnie. Jak piję portera 0,33l zawsze brakuje mi tych 2-3 łyczków do pełni szczęścia.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎