Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kmicic, Kmicic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #16
    Kupilem to piwo gdzie? Na gieldzie w Bambergu. "Kwasna woda" stwierdzila moj zona. I miala racje. Tylko dzieki upalowi 35 °C wypilem je, bo na takie upaly to cos da sie pic. 5,5% alk przy 10,5% ekstraktu to lekka przesada. Ale browar podany byl z Czestochowy.

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #17
      Panowie i Panie,
      wielka plama. Pomylilem sie co do piwa, a nie bylem pijany. Chodzi mi o piwo Kmicic. Art, moze to odpowiednio przesuniesz?

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #18
        Kolor jasnosłomkowy, znośny 3, bąbelków było bardzo dużo, utrzymywały się do końca 4, smak wodno-chmielowo-drożdżowy 2,5; piana słaba, opadła całkowicie po pierwszym łyku 2,5; zapach drożdże piekarnicze i trochę świeży chleb 2,5; butelka 'zwykłas' etykietka ujdzie w tłumie 2,5. Gdyby kosztowało powyżej dwóch złotych nie wziąłbym do ręki, ale ze względu na cenę można wypić jako ciekawostkę!

        Moja ocena: [2.6]
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • Frani
          Junior
          • 10-2003
          • 3

          #19
          Kolor jasnożółty dość przyjemny dla oka, nasycenie to chyba najmocnieszy punkt tego piwa, dość wyraźna i przyjemna goryczka pozostająca przez jakiś czas na podniebieniu, brak piany - znikła zanim wypiłem pierwszy łyk, zpach - niestety mam katar , opakowanie - dość ciekawa etykieta, ale mnie niestety trafiło się piwo w mocno zniszczonej butelce. Piwo zakupione w ogródku piwnym Browaru Kmicic.

          Moja ocena: [2.2]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. (Masz katar i oceniasz piwo? To chyba nieporozumienie.)
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #20
            A czy w tym ogródku leją też Kmicica z beczki?I czy to może jest w Będzinie?
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Piwofil
              Senior
              • 01-2002
              • 907

              #21
              Frani napisał(a)
              ... dość wyraźna i przyjemna goryczka pozostająca przez jakiś czas na podniebieniu, ...Moja ocena: [2.2]
              Taki opis goryczki i tylko 2,5 za smak?
              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #22
                Frani napisał(a)
                dość ciekawa etykieta,

                Ocena 1.5, też troszke dziwna patrząc na opis.
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • Frani
                  Junior
                  • 10-2003
                  • 3

                  #23
                  No i stało się! Moje pierwsza ocena i dostałem troche po głowie. Przyjmuję krytykę z pokorą, ale chciałbym też troszkę się usprawiedliwić:
                  - na tak niską ocenę opakowania wpłynął w znaczącym stopniu fatalny stan butelki
                  - od smaku poza przyjemną goryczką spodziewałem się czegoś więcej, to piwo było niezłe, ale nie zapadnie w mojej pamięci na dłużej i pewnie dlatego tylko 2,5
                  - co do kataru - moje wina, biję się w pierś i mam nadzieję że więcej nie powtórze tego błędu, by oceniać piwo w takim stanie.

                  Kmicica beczkowego niepasteryzowanego także leją w tym ogródku piwnym, ale niestety nie w Będzinie tylko przy samym browarze w Częstochowie.

                  Z nisko pochylonym czołem
                  Frani

                  Comment

                  • Piwofil
                    Senior
                    • 01-2002
                    • 907

                    #24
                    Frani napisał(a)
                    No i stało się! Moje pierwsza ocena i dostałem troche po głowie. Przyjmuję krytykę z pokorą, ale chciałbym też troszkę się usprawiedliwić:
                    - na tak niską ocenę opakowania wpłynął w znaczącym stopniu fatalny stan butelki
                    - od smaku poza przyjemną goryczką spodziewałem się czegoś więcej, to piwo było niezłe, ale nie zapadnie w mojej pamięci na dłużej i pewnie dlatego tylko 2,5
                    - co do kataru - moje wina, biję się w pierś i mam nadzieję że więcej nie powtórze tego błędu, by oceniać piwo w takim stanie.

                    Kmicica beczkowego niepasteryzowanego także leją w tym ogródku piwnym, ale niestety nie w Będzinie tylko przy samym browarze w Częstochowie.

                    Z nisko pochylonym czołem
                    Frani
                    Nie przejmuj się tak, wg mnie bardzo rzetelnie opisałeś to piwko w porównaniu z niektórymi opisami w stylu "jest swietne" i koniec.
                    Sądze że wiecej już Art nie usunie Twoich ocen, bo są naprawde dobrze opisane, tylko notki dawaj adekwatne do opini. Pozdrawiam serdecznie
                    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #25
                      kolor jasny, klarowne, dobre nagazowanie, piana obfita szybjko opada, zapach to mieszanka piwa i chemii czy raczej puszki, w smaku dość ostre z pozostającą na końcu chmmielową goryczką, ładna puszka.
                      Ogólnie piwko moze być, doskonale gasi pragnienie, lekko wchodzi ale bez żadnych achów i ochów

                      Moja ocena: [3.55]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Andrewbrw
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 932

                        #26
                        Kupiłem w Walimiu (pod Wałbrzychem) za 1.30 w buteleczce, kolor jaśniutki, goryczka lekka, piana "szybka", ale za to nagazowanie bardzo dobre. Z ciekawością sięgne po inne Kmicice!

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #27
                          Skosztowałem dzięki Wiktorii i Pepkowi.Jak na pilsa o takiej zawartości ekstraktu nawet miał smak.Taki goryczkowo-słodkawy,ale dziwny czułem coś obcego.Piana przecietna ,zostawiła wyraźny krążek na szklance.Gaz śladowy.Wypiłem ,ale nie będę za tym piwem tęsknił.Trochę mi przypomina wyroby ze Stanleya.Choć jest bardziej łagodny.


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • Aldach
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 1269

                            #28
                            Kupiłem wczoraj w Piekarach Sl. Niezłe, lekkie piwo, dobrze nagazowane, z szybko znikającą pianą. w sam raz na gorące dni do wypicia na szybko aby ugasić pragnienie, po pięciu minutach się o nim zapomni.

                            Comment

                            • Morbital
                              Member
                              • 03-2004
                              • 72

                              #29
                              Generalnie to piwo nie przeszkadza. Dobre do gaszenia pragnienia, bez wyraźnego smaku, lekkie. Takie na gorące dni w celu szybkiego uzupełnienia wody w organiźmie, bo witamin czy mikroelementów w Kmicicu bym nie poszukiwał...

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                #30
                                Ostrzę sobie nań zęby ilekroć jestem w Częstochowie. Tyle że na wersję laną nie pasteryzowaną
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎