Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dedark
    Junior
    • 03-2003
    • 8

    A czy ktoś probówał już Warki Strong warzonej w Żywcu? Ostatnio (9 czerwca 2004) kupiłem takową. Jak zwykle otwieram, próbuję pierwszy łyk aż tu nagle mnie odrzuciło! Cóż to świństwo, myślę sobie. Zwaliłem to na nie świerzą dostawę w moim sklepie. Jakież było moje rozczarowanie, kiedy dwa dni później postanowiłem zakupić ów browarek raz jeszcze. I znów historia się powtórzyła. Co jest!? myślę... Wtedy zacząłem dokładniej oglądać etykietę. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zamiast zwyczajowego napisu "Browary Warka" przeczytałem "Grupa Żywiec". No nie! Zostałem jawnie oszukany. Kupuję to piwo specjalnie dla smaku i nie bardzo uśmiecha mi się, że komuś zachciało się zmieniać smak. Teraz pozostało mi już tylko powiedzieć ze smutkiem "Toż to NIE Warka!". Nasuwa mi się tylko pytanie. Czy ten stan rzeczy będzie już trwał na wiekim, czy też będę miał jeszcze alternatywę? Może ktoś z was wie?

    P.S.
    Dziś udało mi się kupić jeszcze klasycze sztuki, warzone przez "Browary Warka". Pozostaje tylko pytanie czy to są już resztki magazynowe?

    Comment

    • MAW
      Member
      • 10-2002
      • 78

      dedark napisał(a)
      A czy ktoś probówał już Warki Strong warzonej w Żywcu? Ostatnio (9 czerwca 2004) kupiłem takową. Jak zwykle otwieram, próbuję pierwszy łyk aż tu nagle mnie odrzuciło! Cóż to świństwo, myślę sobie. Zwaliłem to na nie świerzą dostawę w moim sklepie. Jakież było moje rozczarowanie, kiedy dwa dni później postanowiłem zakupić ów browarek raz jeszcze. I znów historia się powtórzyła. Co jest!? myślę... Wtedy zacząłem dokładniej oglądać etykietę. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zamiast zwyczajowego napisu "Browary Warka" przeczytałem "Grupa Żywiec"....
      Dedark, Warka raczej w Zywcu nie jest warzona. Po prostu w sklad GZ wchodzi browar w Warce, stad zapewne napis na etykiecie. Podobnie jak Okocim czy Carlsberg nie jest warzony w Warszawie, co moglaby sugerowac etykieta. Wyjscia sa wiec dwa - albo tak bardzo sugerujesz sie tym co pisza, albo kupiles Warke uwarzona w Elblagu lub w Lezajsku.
      Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery and Today is a gift. That's why we call it - The Present ...

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        Browary Warka już nie istnieją bo zostały włączone w struktury Grupy Żywiec. stąd zmiana nazwy producenta. czy jest związana z migracja produkcji - nie mnie to teraz oceniać.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          W przypadku Warki Strong wydaje mi się,że opisują gdzie jest warzona. Na puszce miałem opis gdzie jest warzone. Co do wersji butelkowej to niemam pojęcia,bo nigdy nieprzyglądałem się etykietom.
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • dedark
            Junior
            • 03-2003
            • 8

            Zle sie wyrazilem. Ja tez mialem puszke. I jednak chodzi o to, gdzie jest warzona. Ta z Zywca jest straszna. Smakuje juz jak kazde inne piwo.

            Comment

            • bogulakb
              Junior
              • 06-2004
              • 1

              Zwyczajnie dobre i słodkie

              Moja ocena: [4]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------

              Comment

              • dedark
                Junior
                • 03-2003
                • 8

                Dobre i słodkie... Ale pewnie już nie długo... Bo ta z Żywca jest po prostu koszmarna.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  a na czym to polega jej koszmarność?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • dedark
                    Junior
                    • 03-2003
                    • 8

                    Na zmianie smaku. Ze slodkawego piwa o bardzo charakterystycznym i niepowtarzalnym smaku, zrobiono to, co mam w kazdym innym piwie. Warke pilem dla smaku i teraz juz tego smaku nie mam. Zapewne znajda sie tacy, ktorzy wlasnie dla smaku kupia Żywiecką Warke, ale beda to moim zdaniem "klasyczni" piwosze, czyli tacy, ktorych zadowoli kazde mocne piwo - Debowe, Okocim, Tatra - bo tak wlasnie smakuje "nowa" i nie koniecznie lepsza Warka.

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      Makaron napisał(a)
                      W przypadku Warki Strong wydaje mi się,że opisują gdzie jest warzona. Na puszce miałem opis gdzie jest warzone. Co do wersji butelkowej to niemam pojęcia,bo nigdy nieprzyglądałem się etykietom.
                      Na kontrze butelki, obok daty przydatności, znajduje się również jedna z liter E, L, W. Litery te są objaśnione jako: Elbląg, Leżajsk i Warka. Miejsce pochodzenia jest dokładnie określone - inaczej niż np. na produktach CO ("Warszawa, Bokserska 66").
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • penyslaw
                        Junior
                        • 03-2004
                        • 1

                        Te pivvko wypierdala w kosmos... najlepsze do szybkiego nastukania, zarowno jak i do smakowania.Polecam!

                        Moja ocena: [4.325]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          penyslaw napisał(a)
                          Te pivvko wypierdala w kosmos... najlepsze do szybkiego nastukania, zarowno jak i do smakowania.Polecam!

                          Czy ty czasami się nie zagalopowałeś? Może nie wiesz ,ale takiej łaciny tutaj się nie używa!!
                          Ps. Polecasz te piwo, ponieważ ma dużą ilość alkoholu? Spróbuj np. Bonera Mocnego, a następnie pisz mądre recenzje!
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • MAW
                            Member
                            • 10-2002
                            • 78

                            penyslaw napisał(a)
                            Te pivvko wypierdala w kosmos... najlepsze do szybkiego nastukania, zarowno jak i do smakowania.Polecam!

                            Moja ocena: [4.325]
                            Dzieki, po takiej recenzji pierwszym piwem ktore zakupie po powrocie do kraju bedzie Strong . Jeszcze tylko nie zdecydowalem czy z Warki czy z Zywca.
                            Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery and Today is a gift. That's why we call it - The Present ...

                            Comment

                            • dedark
                              Junior
                              • 03-2003
                              • 8

                              Najlepiej kupic obie i porownac.

                              A tym niedowiarkom, ktorzy nie wierza w me slowa, rowniez radze zakupic i porownac. Wierzcie mi, Warka z Warki (a raczej z Lezajska) i Warka z Zywca, to sa dwa calkowicie odmienne piwa! Mimo, ze postawione obok siebie wygladaja tak samo. I wlasnie z tym nie moge sie pogodzic...

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                O Warce Strong znajoma kiedyś tak powiedziała: "Jest to takie mocne piwo dla kobiet". I nie sposób się z nią nie zgodzić to piwo jest poprostu sładkie dlatego omijam je z daleka i jeżeli już mam pić mocne piwo z dużych browarów to wolę Dębowe, Tatrę albo Okocimia.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎