Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grill de Brasil Wa-wa, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Grill de Brasil Wa-wa, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłociste, ale nie słomkowe [4.5]
    Piana: piana podobnie jak w koźlaku mierna, po podaniu ok 2 cm kożuszek, szybko opadający, po kilku minutach cieniutka warstewka na piwie [3]
    Zapach: świeżutki, orzeźwiający, zbożowo-chmielowy [4.5]
    Smak: dość pełne, treściwe, bardzo miła, orzeźwiająca chmielowa goryczka, dobrze wyczuwalny lekko słodowy posmak ale doskonale komponujący się w piwie [4]
    Wysycenie: trochę za duże, kłujące bąbelki chwilami przeszkadzały w degustacji [4]
    Opakowanie: brak tylko podanej firmowej podstawki [4.5]
    Uwagi: Drugie piwo z warszawskiego Brasila, które piłem z prawdziwą przyjemnością

    Moja ocena: [4.125]
    Attached Files
    Last edited by becik; 01-08-2011, 18:50.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Blady, minimalnie mętny. Ciut za jasny nawet jak na lekkiego pilsa. [4]
      Piana: Średnio wysoka, opada do szczelnej warstwy, trochę osiada na ściankach. [3.5]
      Zapach: Bardzo słaby, minimalnie czuć trochę słodu, ale trzeba się mocno wwąchać. [2.5]
      Smak: Piwo jest całkiem treściwe, z niezłą słodowością i wyraźną, ziołową goryczką. Nuty smakowe utrzymują się trochę za krótko w ustach. Owszem, piwo ma fajną lekkość i świetnie orzeźwia, ale sprawia wrażenie raczej jedenastki niż 12,5. [4]
      Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Odpowiednie szkło, wafel, cały wygląd lokalu. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.475]

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Mam podobne odczucia. Goryczka faktycznie w typie ziołowym, do tego słodowa podbudowa, która jednak szybko przemija. Czegoś tu brakuje, ale poza tym pije się przyjemnie. Nagazowanie nie wydało mi się nadmierne - moim zdaniem mniejsze niż w piwach Bierhallowych, w których mi nieco przeszkadza.

        Comment

        • mrkowal
          Senior
          • 03-2009
          • 155

          #5
          z miesięcznym poślizgiem

          Nie wiem jak to się stało ale otwarcie przegapiłem. Nic to dziś w końcu udało się tu trafić. Pierwsze wrażenia i dotyczą wszystkich trzech serwowanych trunków Piowo jest zbyt słabo schłodzone i za mało wysycone dwutlenkiem węgla. Z rozmowy z piwowarem wynika że z tanków leżakowych wypychane jest CO2 do tanku wyszynkowego i idzie przez schładzarkę. Jak dla mnie to ni jest to najlepsza metoda - patrz problemy warszawskiej Browarmi (wylewanie piany na podłogę). Co do samego pilsa to problemem dla mnie jest też to że jest za mało treściwy i za słabo goryczkowy. Ale ogólnie przyjemne piwo i z czasem na pewno będzie jeszcze lepsze
          Ultima forsan

          Comment

          • mrkowal
            Senior
            • 03-2009
            • 155

            #6
            2 wizyta

            To co napisałem przy pszenicy mogłbym napisać i o pilsie. Temperatura, wysycenie, piana optymalna. W przypadku pilsa i do smaku żadnych zastrzeżeń. Tak trzymać.
            Ultima forsan

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladozłoty, minimalnie mętny. [3.5]
              Piana: Biała, dość drobna, średniotrwała. [3.5]
              Zapach: Słaby jakiś, udało mi się wywąchać jedynie słód. [3]
              Smak: Delikatna goryczka, w tle słód. Nic specjalnego, ale dość wyważony. [3.5]
              Wysycenie: "Restauracyjne", niewysokie, ale może być. [3.5]
              Opakowanie: Kufel 0,3 z logo browaru, tradycyjnie - bez wafelka. [3.5]
              Uwagi: Wypijalne, a do gaszenia pragnienia całkiem niezłe. Choć w browarze restauracyjnym możnaby (nieco naiwnie...) oczekiwać bogatszej palety doznań...

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                Byłem przedwczoraj i tak jak pozostałe piwa, pils smakował jak rozwodniony. Gorzkość zamiast goryczki, a w tle pustka.

                Comment

                • Nesca
                  Member
                  • 11-2010
                  • 38

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: żółty, nieco mętny, dość typowy dla restauracyjnych "pilsów" [3]
                  Piana: biała, szybko zanikająca, troszeczkę pozostaje na szkle [2.5]
                  Zapach: nijaki, może trochę słodowy [2.5]
                  Smak: lekko słodowy z wyczuwalną goryczką, ale bardzo wodnisty [2.5]
                  Wysycenie: odpowiednie dla typu piwa w browaru restauracyjnego [3.5]
                  Opakowanie: gruby kufel + wafel [5]
                  Uwagi: w smaku bardzo przypominało mi piwa wypijane w czasie studenckich rajdów w latach 70-tych XX wieku, więc działa dobrze na wspomnienia.

                  Moja ocena: [2.7]

                  Comment

                  • mrkowal
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 155

                    #10
                    Niestety Pils niedoleżakowany i kwaśny, zapach też jakiś nieteges.
                    Ultima forsan

                    Comment

                    • mrkowal
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 155

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niestety Pils niedoleżakowany i kwaśny, zapach też jakiś nieteges.
                      Musz ę się niestety sam poprawić. To co piłem wcześniej to była pszenica. Co nie zmienia faktu że kwasiorek i w smaku pszenicy nie przypomina.
                      Ultima forsan

                      Comment

                      • mrkowal
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 155

                        #12
                        Co do Pilsa to w smaku nawet ujdzie ale niestety całkowicie pozbawiony gazu.
                        Ultima forsan

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4568

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Matowo złoty, piwo mętne. [4]
                          Piana: Niby wysoka na 1/3 szklanki ale nie ponad nią (bo w półlitrowej podaje się 0,4 l piwa!). Wygląda jakby piwo było lane mocno z góry gdyż piana jest bardzo nierównomierna i poszarpana, Bąble każdej możliwej wielkości, utrzymywała się do końca grubą wyspą na powierzchni. [3.5]
                          Zapach: Głównie drożdzowość, potem słodowość z lekką nutą piwniczną. [3.5]
                          Smak: Dość wyraźnie i przyjemnie zbożowo-chlebowe, sporo mile chmielowej goryczki, może by się przydało ciut więcej tła owocowego. Piwo nie zachwyciło ale też dało się całkiem dobrze pić. [4]
                          Wysycenie: Średnie, może być. [4]
                          Opakowanie: Żenada zupełna jak na minibrowar restauracyjny. Szklanka bez logo i cechy, do której wlano rzekomo 0,4 l piwa bo tyle jest w menu jako małe! Brak podkładek. [1]
                          Uwagi: Próbowane w browarze 15.04.2017, cena 9 zł/0,4 l.

                          Moja ocena: [3.625]
                          Last edited by dadek; 18-04-2017, 01:37.

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4568

                            #14
                            To nie jest upite piwo, tak zostało podane! Bo w menu jest 0,4 l a szklanki mają 0,5. Żenada.
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎