Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Śliwka w piwie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kormoran, Śliwka w piwie

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    BrowarKormoran w swoim wątku zapowiadał:

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
    W sierpniu do sklepów trafi Śliwka w Piwie (alk. 4,4% obj. ekstrakt 14,5% wag.)

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Nie jestem w stanie szukać tych wszystkich danych Na stronie nie podali.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #4
        No dobra, poprawiłem. Postawisz piwo za Zlocie i będzie ok.

        Comment

        • CyboRKg
          Senior
          • 04-2010
          • 593

          #5
          Piana i wysycenie jak zwykle u Kormorana - odpowiednie. Orzezwiajacy zapach owocow. Kolor mocnej herbaty. Jest smak swiezych sliwek (wegierka i mirabelka) i goryczka chmielu. IMO najlepsze polskie piwo sliwkowe!
          Lepsze od "Jablka w piwie"; musze porownac bezposrednio z "Wisnia w piwie"
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #6
            Porównać to chyba można jedynie z innym piwem o tym samym profilu, vide Plum z Namysłowa.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              #7
              Akurat ani "Plum Beer" z Namyslowa, ani "Magnat Sliwkowy" nie wytrzymuja porownania z tym piwem
              Chodzilo mi o to, ktore z trzech piw owocowych Kormorana jest najlepsze.
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #8
                Będzie to raczej rozważanie który aromat Tobie najbardziej podchodzi
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: mocnej herbaty wpadającej w lekki rubin, klarowne [5]
                  Piana: ecru, średnio-pęcherzykowa, opada powoli ale zauważalnie, osadza sie na szkle drobnymi krzaczkami [3]
                  Zapach: sam nie wiem czy mi sie podoba, na pewno zero piwnego zapachu, to co czuje to oczywiście śliwki lub....śliwowica [2.5]
                  Smak: dość treściwe, dominuje śliwkowa goryczka z węgierek i w sumie na tym można by zakończyć, znowu nie czuje piwa tylko śliwki, śliwkowy kompot z pestkową goryczką [2]
                  Wysycenie: troszkę za duże [4]
                  Opakowanie: kolejna z serii piw smakowych z Kormorana [4]
                  Uwagi: Po co i dla kogo jest to piwo, nie piwo, bo piwo to tylko konsystencja, jest to napój śliwkowy na bazie piwa. Kolejna polska moda, piwa smakowe, a raczej napoje smakowe nazywane piwem. Dlaczego browary zamiast wypuścic na rynek jakiegoś IPA, stouta to wchodzą w to gówno, inaczej tego nazwać nie mogę. Chce spróbować nowego piwa z browaru ale nie jakieś cuda o coraz wymyślniejszych smakach. co będzie dalej? Arbuz, brzoskwinia, poziomka, gruszka, jeżyna? Zamiast tracić czasu i nakładów na coś takiego nie lepiej dołożyć i uwarzyć jakiś naprawdę dobry gatunek piwa? Mam nadzieję, że Kormoran przejedzie się na tym piwie jak i na innych cudach smakach.

                  Moja ocena: [2.625]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 21-08-2011, 11:02.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uwagi: Po co i dla kogo jest to piwo,
                    No jak dla kogo? Dla ciebie, przecież je kupiłeś. Takich jak ty jest tysiące i interes się kręci.

                    Nie wiem jak można kupować te wynalazki a później psioczyć jakie to niedobre.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • sienioo
                      Senior
                      • 12-2008
                      • 177

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Po co i dla kogo jest to piwo, nie piwo, bo piwo to tylko konsystencja, jest to napój śliwkowy na bazie piwa. Kolejna polska moda, piwa smakowe
                      Ja też ją kupiłem, czeka w lodówce na test. Jak to dla kogo? Dla kobiet! Jest to jeden z najbardziej chłonnych rynków w segmencie produktów piwowarskich. Dziewczyny co zazwyczaj brały? Lecha z sokiem czy inny koncernowy shit z sokiem. Wielu laską już nie wystarczył Redsik. Że "nam" te piwa nie smakują, to nie znaczy, że nie ma na nie zapotrzebowania. Sądzę również, że większość z nas kupiła Śliwkę w Piwie by ją spróbować.

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dlaczego browary zamiast wypuścic na rynek jakiegoś IPA, stouta to wchodzą w to gówno, inaczej tego nazwać nie mogę.
                        Bo to gówno się dobrze sprzedaje i jest pewniakiem. Co prawda jak pokazuje Atak Chmielu IPA też może się dobrze sprzedawać, ale przecież lepiej iść po jak najmniejszej linii oporu. Poza tym Browar Kormoran boi się górnej fermentacji.
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                          No jak dla kogo? Dla ciebie, przecież je kupiłeś. Takich jak ty jest tysiące i interes się kręci.

                          Nie wiem jak można kupować te wynalazki a później psioczyć jakie to niedobre.

                          Zastanów się nad sensem tego co piszesz. Ilu jest takich jak ja co kupuje piwo tylko po to by spróbować i w zależności od tego czy smakuje czy nie powrócić do niego bądź nie?
                          100, 200, 300? Uważasz, że browar wypuszczając coś takiego liczy tylko i wyłącznie dla "testerów" i do nich kieruje swoją produkcję? Nie, kieruje do tych którym to smakuje i którzy będą to piwo kupować co najmniej po kilka butelek co jakiś czas.
                          Kupuję i próbuję po to by wiedzieć o czym piszę i mieć swoje zdanie na temat danego piwa. Dzięki temu wiem co mi smakuje i do czego mogę wracać i na tym się interes kręci, na osobach które wracają do danego piwa.
                          Ciekawe jak Ty się wypowiadasz na temat piw, których nie pijesz.

                          Dzięki temu w ostatnim czasie odkryłem kilka nowości, które kupuję co najmniej raz w tygodniu, jak nie są to Pinty to np trzy Zboża z Jabłonowa, które nie są tanie ale są warte swojej ceny. I o tym piszę o takich piwach, które warzone są z pasją i pomysłem.

                          Pomysłem, na pewno nie nazwę kolejne owocowe smaki gdyż jest to droga na łatwiznę, zero ambicji i chęci podjęcia ryzyka w wypuszczeniu czegoś naprawdę dobrego.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            I naprawdę trzeba kupować te piwa aby się przekonać, że sztuczny aromat jest niesmaczny?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              I naprawdę trzeba kupować te piwa aby się przekonać, że sztuczny aromat jest niesmaczny?
                              Może to głupie ale ja tak robię, dzięki temu wiem, ze jeśli sam będę chciał kupić jakieś piwo smakowe dla siebie (w co wątpię) lub szczerze komuś polecić to zrobię to z czystym sumieniem. Przykładem tego może być Jagiełło Żurawinowe, Czy Jagodowe z Bossa które mi smakowały, nawet jeśli były to sztuczne aromaty.
                              Nawet piwo smakowe trzeba umieć robić, to piwo powinno być dominantem, a nie dany smak, który powinien być w tle. 98% piw smakowych na naszym rynku to niestety napoje owocowe na bazie piwa, czuć owoce, piwa w ogóle, a wygląda to coś jak piwo.

                              Niestety ale Śliwka w Piwie jest kolejnym napojem owocowym na bazie piwa.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎