Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kowal, Portowe Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kowal, Portowe Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny burgund, klarowny [4]
    Piana: kremowa,gęsta, średnio wysoka, mocno pęcherzykowa, dość szybko opada do skromnego kożuszka [3.5]
    Zapach: palony, lekko podwędzany, karmelowo-kawowy. [3.5]
    Smak: słodowy, lekko podwędzany, w tle delikatne nutki karmelowe i kawowe oraz palona goryczka. Smakowo jakby troszkę porterowy. [3]
    Wysycenie: dla mnie za słabe [2.5]
    Opakowanie: butelkę Portowego Ciemnego ozdabia dość oryginalna, kolorowa, plażowa etykieta, która okrasza dość ładna pani w bikini w stylu z lat 60-ych. Wszystkie najważniejsze informacje są na niej zawarte. Mi się nawet podoba, choć do tej etykiety bardziej by pasowała inna nazwa piwa, chociażby Plażowe Ciemne, z portem ma niewiele wspólnego. [3.5]
    Uwagi: Zakupione w Afroalko w Gdyni na Obłużu.

    Moja ocena: [3.275]
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowy, nieprzejrzysty, mnie się bardzo podoba, choć pierwsze skojarzenie to "woda" z basenu portowego . [4.5]
      Piana: Potężna, kremowa, raczej drobna, trwała. Nie dałem rady nalać na raz... [4.5]
      Zapach: Na początku zdecydowanie zboże, potem dochodzi słód i karmel. [4]
      Smak: Wytrawna goryczka, całkiem spora wędzonka (hurra, hurra!!!) i delikatnie karmelowe tło. [4.5]
      Wysycenie: Zaskakująco wysokie. W paszczy musuje na granicy akceptacji. [4]
      Opakowanie: Wzornictwo dość prostackie, niestety. Laska w bikini na leżaku na tle zachodzącego słońca mnie także wydała się mało "portowa" . Pełne info, goły kapsel. [3.5]
      Uwagi: Kojarzy mi się, że któreś z kowalowych piw miało już kiedyś sporą dawkę wędzonki... Czy to aby nie to samo "obrandowane" dla jakiegoś portu?
      Oceniałem (jak zawsze ) subiektywnie, ale ja uwielbiam wędzonki...

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • Brat_Piwny
        Senior
        • 01-2009
        • 685

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
        Opakowanie: butelkę Portowego Ciemnego ozdabia dość oryginalna, kolorowa, plażowa etykieta, która okrasza dość ładna pani w bikini w stylu z lat 60-ych. Wszystkie najważniejsze informacje są na niej zawarte. Mi się nawet podoba, choć do tej etykiety bardziej by pasowała inna nazwa piwa, chociażby Plażowe Ciemne
        Bardzo trafna uwaga co do nazwy piwa. A oto fotka:
        Attached Files

        Comment

        • telek
          PremiumUżytkownik
          • 05-2011
          • 530

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrązowe, z odcieniami czerwieni, klarowne [4.5]
          Piana: Lekko zabarwiona, drobnopęcherzykowa, nikła, praktycznie zaraz po nalaniu redukująca się do długo utrzymującej się obwódki. [1.5]
          Zapach: Słodowy, skórki od chleba, tostów, śliwek, toffi [4]
          Smak: Gorycz słodowa, tostowość, paloność, ale niestety wodnistość [2.5]
          Wysycenie: Bardzo niskie [1.5]
          Opakowanie: Bardzo nie z mojej bajki. Ponadto odjąłem za kapsel miekki złoty oraz za niestarannie przyklejoną etykietę (oba niedociągnięcia charakterystyczne dla wszystkich piw Kowala) [2.5]
          Uwagi: Zakupione w Leclercu w Kołobrzegu w cenie PLN 4,99, a więc o PLN 1,01 taniej niż Kowal / Koszalińskie w browarze.

          Moja ocena: [2.975]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎