Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary rzemieślnicze w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    @Pancernik: Należałoby zdefiniować czym jest browar restauracyjny!
    Pozwolę sobie przekalkować definicję "BREWPUB - a restaurant that sells beverages brewed on the premises" (za merriam-webster.com).
    Na potrzeby systematyki browar.biz-u - BROWAR RESTAURACYJNY - lokal gastronomiczny (restauracja) oferujący piwo warzone na miejscu.
    Można bardziej dopinać i uszczegóławiać, ale (chyba) im prościej, tym lepiej . Oczywiście, sugestie i poprawki mile widziane .
    Aha, jako "lokal gastronomiczny" (restaurację) rozumiem taki przybytek, w którym dania przygotowywane są na miejscu (w kuchni), na indywidualne zamówienie (a nie donoszone i odgrzewane w mikrofali).

    Czuwaj!

    PS. Bednary się nie łąpią, bo tam można wypić piwo i zakąsić orzeszkami .

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      Brewpub to pub bardziej niż restauracja. Rozgraniczalbym te dwa przybytki, ale dla uproszczenia można przyjąć, że browar z gastronomia. Pozostałe to małe browary.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        Na forum już kilkukrotnie były próby wskazania precyzyjnej granicy pomiędzy browarem rzemieślniczym a restauracyjnym i raczej nigdy nie zakończyły się pelnym sukcesem tzn precyzyjnym określeniem.
        Zawsze ktoś dorzucał jakiś konkretny przykład browaru który zakłócał definicję napisaną wcześniej przez jakiegoś BroBizowego terminologa.
        Operowanie zarówno wielkością produkcji czy to rocznej czy w skali jednorazowej warki, kwestią sprzedaży na miejscu czy też poza browarem czy też typem rozlewu piwa bezpośrednio "z tanka do kranu" czy też do beczek, butelek lub puszek też już udowodniono że nie zawsze się sprawdza.
        Można jedynie ogólnie określić browar restauracyjny i rzemieślniczy zresztą dla mnie oba są rzemieślniczymi bo tutaj jako mianownik wspólny widzę raczej technologię niż sposób sprzedaży/wyszynku piwa a ta jest wg mnie taka sama.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Po prostu stare browary powinny się uaktywnić, zgłaszałem to do ART-a, bez odzewu.
          Był odzew i pisałem, że będzie to rozwiązane w inny sposób.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Nie wiem czy było i czy mogę zdradzić
            Powstanie/powsrał na Podkarpaciu nowy "Browar Rzemieślniczy Eureka"
            Okolice Jasła
            Póki co chyba tylko "kegi" w okolicznych miejscowościach
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Dębowiec, Sądkowa czy jeszcze gdzie indziej?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                A tego już nie dopytałem :/

                nawet nie wiem czy mogłem to napisać, że oni już są/będą :]
                Last edited by dlugas; 21-11-2015, 11:23.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  Jak to nie wiesz? To są, będą? To jakaś straszna tajemnica, będą produkcję prowadzić chyłkiem i sprzedawać w trzech knajpach na obrzeżach Jasła, Dębicy czy Mielca?

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Nie tajemnica, tylko wyszła taka szczątkowa informacja podczas mojej rozmowy ze znajomą chłopków, którzy założyli ten browar. Nie robiłem przesłuchania, bo rozmawialiśmy o całkowicie czymś innym. Spytałem tylko o nazwę, miejsce i co tam planują warzyć.
                    Podczas przeglądania forum wpadł mi taki o to temat to napisałem co zapamiętałem i co mi powiedziano.
                    Pod Jasłem. Nazwa Eureka, logo się dopiero tworzy. Skończyli już papierologię lub są na jej ostatnim wirażu.
                    Warzą coś, ale tylko dla siebie, czyli pewnie testują sprzęt.

                    Nie spytałem koleżanki czy chłopaki nie mają nic przeciwko, że ktoś coś już o nich coś plotkuje. Dlatego dopiero później mnie natchnęło, że mogłem dopytać czy mogę te dane wsadzić w neta i wyciągnąć więcej szczegółów nowego browaru.


                    Następnym razem, żeby znowu nie robić zamieszania skrobnę coś dopiero jak już będę wiedział twarde konkrety. Czyli jak ktoś już sam się głosi, że powstał :]

                    pozdrawiam
                    Last edited by dlugas; 21-11-2015, 14:37.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Dzięki za informację.
                      Dla mnie jedynym tłumaczeniem takiego uruchamiania inicjatywy jest strach, by nie zapeszyć. Potrafię zrozumieć, choć nie widzę podstaw. Nie wyjdzie, to nie wyjdzie, świat się nie zawali. A na Podkarpaciu nie ma zbyt wielu browarów, więc trzymam kciuki.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        No i jednak nie tak wielka tajemnica, skoro pada nazwa "browar rzemieślniczy", choć innych informacji tam nie uświadczysz: https://www.facebook.com/browareureka

                        Comment

                        • Pankracy
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2768

                          Powstaje browar w Tąpkowicach (woj. śląskie) - Piekarnia Piwa.

                          Comment

                          • Pankracy
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2768

                            Powstaje również browar w Żorach (woj. śląskie) - CB Silesia

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Powstaje browar w Tąpkowicach (woj. śląskie) - Piekarnia Piwa.

                              Super, czekamy na Warzywniak Piwny bądź Wytwórnię Wód Mineralnych i Piwa
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • MarcinKa
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 2729

                                A ja poproszę Kompostownię Piwa i Otaczarnię.
                                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎