Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podgórz, Space Sheep

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Podgórz, Space Sheep

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, mętny. [5]
    Piana: Drobna, o średniej obfitości. Ładnie osadza się na szkle, do końca pozostaje cienka warstwa. [4]
    Zapach: Monstrualnie intensywny - mango, owoce tropikalne cytrusy. Rozwala skalę! [5]
    Smak: W pierwszym łyku całkiem mocna goryczka. Zwraca uwagę przyjemna rześka cytrusowość. Z czasem smak się balansuje, a jego motywem przewodnim jest rześki, amerykański chmiel. Idealne sesyjne piwo na cały, niezobowiązujący wieczór. [5]
    Wysycenie: Średniowysokie, idealne. [5]
    Opakowanie: Kosmiczna owca? Dlaczego nie? Aczkolwiek skład i parametry dostępne tylko z FB. [4.5]
    Uwagi: Tak ma smakować (i pachnieć) APA! Degustowane w Kuflach i Kapslach i ocena obowiązuje wobec tego piwa. W Chmielarni aromat był słabszy za to piana była idealna. Coś za coś.

    Moja ocena: [4.875]
    Attached Files
    Last edited by docent; 04-06-2014, 20:21.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • PedroC
      Member
      • 05-2014
      • 62

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Idealne złoto, lekko mętne. [5]
      Piana: Całkiem spora jak na Pale Ale, bardzo ładnie oblepia szkło i zostaje do końca. [4.5]
      Zapach: Rześka, tropikalna bomba - jest to taki cytrusowy koktajl że ciężko mi konkretnie wymieniać [5]
      Smak: Perfect - mega pijalne, rześkie, oczywiście smakuje tropikalnym sadem. Goryczka całkiem spora ale piwo bardzo ładnie zbalansowane - w końcu 4,5% przy 12,5 Plato daje trochę ciała.
      Robi chyba większe wrażenie niż Pacific za pierwszym razem. [5]
      Wysycenie: Nie zwróciłem na nie żadnej uwagi, a piwo było orzeźwiające - więc jest idealne. [5]
      Opakowanie: Beczka. [5]
      Uwagi: Pyszności pite w Kuflach i Kapslach.

      Moja ocena: [4.95]

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Świetne, orzeźwiające, odpowiednio wytrawne. Zapach to idealna kompozycja cytrusów i słodkich owoców, goryczka typu grejfrutowego, jak dla mnie trochę za długa, ale to jedyny mankament.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • KonstantyStary
          Junior
          • 02-2014
          • 9

          #5
          Dobre, letnie piwo, bardzo pijalne, chmiele nie robią ogromnego smakowego spustoszenia jak u Dr. Brew. fajne , profesjonalnie uwarzone, smaczne, dobre piwo. (tak, wiem, powtarzam się). Kupione w sklepiku z Piwem. Kraków. Lane.

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            #6
            Niestety mnie trochę zawiodło. Jest całkiem fajne, mega sesyjne, lekkie, tylko niestety trochę za mało tego amerykańskiego chmielu, przez co zbyt płaskie w smaku.

            Comment

            • Marchi
              Senior
              • 12-2006
              • 130

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, gdzieś pomiędzy ciemną słomką a jasnym złotem. Piwo ładnie mętne, żadne farfocle nie pływają. [5]
              Piana: Obfita, następnie redukuje się do przyjemnej kołderki. Świetny lacing. [5]
              Zapach: Zapach raczej delikatny, nie ma uderzenia amerykańskich chmieli. [4]
              Smak: Piwo bardzo lekkie, acz absolutnie nie wodniste, bardzo sesyjne. Fantastyczna goryczka, może nie najpotężniejsza, ale bardzo szlachetna. [5]
              Wysycenie: Odpowiednie. [5]
              Opakowanie: Pite z beczki, nie widziałem jeszcze butelek Podgórza. [5]
              Uwagi: Dla mnie od dziś czołowy, polski przedstawiciel stylu. Właśnie tego, przynajmniej latem, oczekuje od APA. Fajnej goryczki, mocarnego orzeźwienia i ładnej piany. Brawo!

              Moja ocena: [4.65]

              Comment

              • Derbeth
                Senior
                • 04-2013
                • 337

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złoty [4.5]
                Piana: szybko znika - może kwestia nalania i szkła (shaker) [2.5]
                Zapach: bardzo intensywny, wyraźne owoce tropikalne z przewagą mango [5]
                Smak: sporo cytrusów, natomiast nie zauważyłem żywicy; goryczka jest, ale średnia - powoduje, że piwo nie jest słodkie, ale nie jest zbyt agresywna; piwo lekkie, łatwo się pije [4.5]
                Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: [5]
                Uwagi: Lane. Dobre piwo do spokojnego picia - u mnie naprawdę szybko znikało z kufla. Może nie ma niczego wbijającego w fotel, ale mnie się spodobało. Pewnie będę wracał.

                Moja ocena: [4.5]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnosłomkowy, no zadziwił mnie [3]
                  Piana: mierniutka, prawie 2cm po nalaniu, po kilku łyczkach prawie nic, nie osiada ns zkle [2.5]
                  Zapach: słabiutki, cytrusowo-słodowy [3]
                  Smak: też cieniutkie, zero treściwości i pełni, sprawia wrażenie wodnistego z dużym nagazowaniem, w smaku dominuje dość dobrze wyczuwana chmielowa goryczka drugim, moim zdaniem zbyt mocnym cytrusowym posmakiem, zero smaku słodu, zbóż.... [3]
                  Wysycenie: za duże [3]
                  Opakowanie: firmowe szkło Samych Kraftów, firmowy wafel tez był [5]
                  Uwagi: nie podeszło, ot takie rozwodnione, cieniutkie piwko z dość mocnym nachmieleniem i cytruskami

                  Moja ocena: [3.05]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 30-12-2014, 22:00.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • MaKr
                    Member
                    • 03-2012
                    • 34

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękna barwa słomkowa wpadająca w miedzianą. [5]
                    Piana: Początkowo wysoka, drobnoziarnista. Zostawia ładną koronkę. [5]
                    Zapach: Kiedyś zachwycałem się Pacyfikiem z Artezana. Tym razem miałem te dwa piwa obok siebie. I co? Po powąchaniu Owcy, aromat Pacyfica tak jakby się schował. To piwo miażdży aromatem. Piękny marakujo-mango-cytrusowo i lekko ziołowy aromat. Jest mega. [5]
                    Smak: Ja pierniczę... Piwo jest genialne. Pyszne, wspaniałe, wyjątkowe i pijalne do bólu. Obietnica, którą daje nam aromat, jest obecna w smaku tego piwa. [5]
                    Wysycenie: Takie jak lubię - niskie. [5]
                    Opakowanie: Tutaj trudno wystawić jakąś ocenę, ponieważ piłem z kija. Ale projekty graficzne Podgórza raczej nic nie urywają. [3.5]
                    Uwagi: Absolutnie najlepsza polska APA. Ba, najlepsza APA jaką kiedykolwiek piłem. Owcę próbowałem już kilka razy, lecz po ostatnim zestawieniu Owcy ze świetnym Pacyfikiem w Hopstersach, śmiało stwierdzam, że Owca miażdży. Jest tak ze 3 razy pyszniejsza, bardziej aromatyczna i pijalna niż Pacyfic (który też jest świetnym piwem). Kurcze w kategorii APA Podgórz wzniósł poprzeczkę mega wysoko. Za smak i zapach mógłbym wystawić ocenę 6, może nawet 7. REWELACJA!

                    Moja ocena: [4.925]

                    Comment

                    • Bolo88
                      Member
                      • 06-2014
                      • 40

                      #11
                      Taka sytuacja. Zamawiam Space Sheepa - pierwszy niuch i łyk i ocho myślę o jednym hmm czy mają też Pacyfik. Jest. Zamawiam. Wącham - jeden a potem drugi. Punkt dla SS. Próbuję pierwsze i chwile później drugie. Punkt dla SS. Jak są oba na kranach warto porównać. Nie jest tak, że Pacyfik zszedł na psy ale w bezpośredniej konfrontacji intensywność zapachu i rześkość jest po stronie Podgórza

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnozłoty, lekko zmętniony. [4.5]
                        Piana: średnio wysoka, drobna, średnio trwała. [4]
                        Zapach: intensywny, owoce tropikalne i cytrusy, bardzo przyjemny. [5]
                        Smak: owoce, goryczka dość mocna jak na APA, nieco za długa. Piwo jest lekkie, ale nie wodniste, orzeźwiające i smaczne. [4.5]
                        Wysycenie: idealne [5]
                        Opakowanie: pite w pubie. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.625]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎