Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kłos Wielozbożowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    Tego możesz być całkiem spokojny .
    Ale tego że się nie popsuje już nie do końca. No jednak może się coś jeszcze poprawi.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    A tak poza tym, co pijesz latem pod chmurką?
    Ostatnio to były jakieś lżejsze IPA, pszenica w różnej postaci, ale i czeski pils się przytrafił.
    Last edited by rafael52; 22-02-2015, 02:18.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafael52 Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale tego że się nie popsuje już nie do końca. No jednak może się coś jeszcze poprawi.


      Ostatnio to były jakieś lżejsze IPA, pszenica w różnej postaci, ale i czeski pils się przytrafił.
      No bo wiesz, ciepłych dni wiosną, latem i jesienią jest pewnie ponad 6 dyszek
      Choć pod rządami entuzjastów globalnego ocieplenia to pewnie i 8 dyszek pęknie, piwa Ci zabraknie .
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #18
        To sobie swojego nawarzę.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #19
          A dobre chociaż?
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #20
            To będę wiedział jak nawarzę.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #21
              Warzysz czy tylko planujesz?
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #22
                Warzę i nawet mówili, że dobre. Ale jakie będą następne, to się okaże.
                Nawet teraz mi stout bulbuli.

                Comment

                • grejwi
                  Member
                  • 08-2014
                  • 78

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowe i opalizujące. Sprawia wrażenie "gęstego". [4]
                  Piana: Piana biała, obfita: drobno i średnio pęcherzykowa. Szybko opada do niskiej, acz trwałej pokrywy. Solidnie zdobi ścianki szkła. [4.5]
                  Zapach: Z butelki leci grapefruitem i zdaje sie, że wyczuwam lekki nuty żytnie. Po przelaniu do szkła na pierwszym planie jest średnio intensywna, przyjemna nuta grapefruitowa. Niestety jest też diacetyl. [4]
                  Smak: Dość treściwe, słodkawe, z niezbyt mocną, ale przyjemną goryczką (ziołowo-cytrusową, ale w posmaku dominują zioła). Wyczuwalna jest zbożowość, skórka od chleba. [4.5]
                  Wysycenie: Dość wysokie - całkiem ok. [4.5]
                  Opakowanie: Dobry papier, wszystko czytelne, większość info - podana, stonowane barwy. Chciałem powiedzieć, że ten zielony nie pasuje do brązowych elementów, ale z drugiej strony takie zestawienie może być nawiązaniem do słodowo-chmielowego charakteru piwa. [4.5]
                  Uwagi: Warka do 18.05.2015.

                  Naprawdę godne polecenia!

                  Moja ocena: [4.3]

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, średnio zmętniony [5]
                    Piana: Biała, po nalaniu drobna i obfita. Szybko jednak opada do cienkiej warstwy. Ładnie znaczy szkło. Przy kolejnym nalaniu wzorcowo gęsta i trwała. [4.5]
                    Zapach: Łatwo wyczuwalny, specyficzny przyprawowo-pieprzowy aromat dopełniony cytrusowymi akcentami. Nieczęsto spotykane połączenie w krajowych piwach. [4.5]
                    Smak: Pierwszy łyk to odczucie solidnej goryczki, szczególnie wyrazistej w posmaku. Dalej jest rześka cytrusowość. Smak pełny, treściwy z zauważalnym motywem żytniego słodu. Jedyne zastrzeżenie do wyczuwalnej cierpkości, miała być gładkość od płatków owsianych, a akurat tego nie ma. Generalnie piwo bardzo pijalne, rześkie, treściwe. [4.5]
                    Wysycenie: Średniowysokie, optymalne. Piwo znika tak szybko że nie zdążyłem się przekonać o ewentualnym wygazowaniu. [5]
                    Opakowanie: Etykieta z papieru odstaje od butelki co trochę słabo wygląda. Plus za prawie komplet informacji bo nie wiadomo jakie polskie odmiany chmielu zostały użyte. [4]
                    Uwagi: Świetne piwo, żałuję że nie mam drugiej butelki by potwierdzić bardzo pozytywne wrażenie...

                    Moja ocena: [4.525]
                    Attached Files
                    Last edited by docent; 24-02-2015, 20:32.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      Uwagi: Świetne piwo, żałuję że nie mam drugiej butelki by potwierdzić bardzo pozytywne wrażenie...
                      Niech Ci więc wystarczy moje słowo Pyszne! Dość powiedzieć, że z ARTomatu otrzymało od nas taką samą ocenę
                      Last edited by WojciechT; 24-02-2015, 20:31.

                      Comment

                      • zohan666
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 259

                        #26
                        W skrócie:
                        Przyjemny, cytrusowo-trawiasty aromat.
                        Oleiste odczucie w ustach. W smaku spory dysonans - z jednej story pełnia i oleistość od żyta, a zaraz po przełknięciu trochę puste, dopiero po chwili pojawia się przyjemna, niezbyt intensywna goryczka (za mało się dzieje w smaku po stronie słodowej)

                        Ogólnie uczciwe pale ale, dobry wybór dla mało wymagających. Doznania są stonowane i myślę, że to lepszy wybór na początek przygody z rewolucją niż np. ŻAPA.

                        Comment

                        • GreenFox
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 273

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowy, piwo dość mętne [4.5]
                          Piana: Nieszczególnie wysoka, przez chwilę się jednak utrzymuje, ot taka przeciętna [3.5]
                          Zapach: Całkiem ładny, orzeźwiający i stonowany zapach cytrusów, czerwonych pomarańczy, delikatnie trawy cytrynowej, w tle delikatna zbożowość [4.5]
                          Smak: Wyczuwalne głównie akcenty cytrusowe, słodowość na drugim planie głównie w postaci słodów pszenicznych, na końcu pojawia się delikatna, przyjemna goryczka. Piwo jest również lekko kwaskowate od pszenicy. Wydaje mi się, że troszkę w piwie brakuje pełni, jest w odczuciu lekko wodniste, chmiel odgrywa główną rolę, a opisy i nazwa sugerowały coś przeciwnego - można by podbić tą pełnię i będzie na pewno ciekawiej. [3.5]
                          Wysycenie: Piwo aksamitne, lekko oleiste, wysycone średnio, co pasuje tu bardzo dobrze [5]
                          Opakowanie: Ładna stylistyka, dość tradycyjna, zmieściło się jednak sporo informacji wraz z pełnym składem [4.5]
                          Uwagi: Poprzez niską pełnię piwo nadawałoby się doskonale na lato do gaszenia pragnienia, można by bardziej zaakcentować słodowe nuty i zwiększyć pełnię.

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • Klatak
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 431

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny, słomkowy z nieprzesadnym zmętnieniem, prezentuje się mile dla oka. [4.5]
                            Piana: Dość obfita i dość drobno zbudowana. Do tego dość trwała i bardzo ładnie zdobiąca szkło [4.5]
                            Zapach: Intensywny, nieco ameryki (głównie cytrusy), nieco belgi (przyprawowy), słodowość na dalszym planie. Generalnie przyjemy i nieco przypominający zapach multiwitaminowy. [4]
                            Smak: Dość słodkie jednak skontrowane solidną goryczką w przyprawowo-ziołowym stylu. Tekstura gładka i aksamitna, na co składa się nie tylko zawartość żyta ale zapewne wycenie. Poza tym podobnie jak w aromacie jednak z większą dominacją przypraw. Pijalność niezła. [4]
                            Wysycenie: Nieco poniżej średniego, ale szczypiące. [4]
                            Opakowanie: Typowe dla Kormorana, bardzo dobrej jakości papier i przemyślany projekt. Chociaż ten konkretny nie przypadł mi szczególnie do gustu. Kapsel firmowy, ale nie dedykowany. Dość dużo informacji o składzie, ale trzeba wczytać się w historyjkę.[4]
                            Uwagi: Warka z datą do 18.05.2015. Ciekawe i solidne piwo, ale raczej nie takie do którego będę wracać. Na pewno w piwie się dzieje i jest to pozycja warta spróbowania jeżeli nie obowiązkowa.

                            Moja ocena: [4.075]
                            Last edited by Klatak; 26-02-2015, 13:36.

                            Comment

                            • Ravf
                              Senior
                              • 06-2013
                              • 264

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnozłoty, zmętniony. [4.5]
                              Piana: Średniowysoka, drobna, utrzymuje się chwile i opada co cieniutkiej warstwy. Oblepianie szkła na poziomie średnim. [4]
                              Zapach: Całkiem intensywny, cytrusowy, w tle nuta przyprawowa. [4.5]
                              Smak: Tutaj ponownie chmiel w postaci cytrusów na pierwszym planie, akcenty słodowe, zbożowo-chlebowe w posmaku. Piwo jest aksamitne, wypełniające. Goryczka średnia, grejpfrutowa. [4]
                              Wysycenie: Średnio-wysokie. [3.5]
                              Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Etykieta w stylu nowych z Kormorana, tutaj ze zbożem. Na kontrze rozbudowany opis piwa wraz ze składem. [4]
                              Uwagi: Warka do 18.05.2015. Spodziewałem się Warnijskiego po tuningu, jednak Kłos to bardziej APA. Oczywiście nie jest to żadna wada, ale efekt "wielozbożowy" został przykryty przez chmiel, zarówno w aromacie, jak i smaku.

                              Moja ocena: [4.175]

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, trochę za jasny chyba (liczyłem na większą intensywność barwy). [4]
                                Piana: Biała, drobna, wysoka, niestety niezbyt trwała, co psuje efekt. Ładnie się osadza chociaż. [3.5]
                                Zapach: Kurka, tutaj też musi być kora sosnowa i szyszka? Na szczęście w tle majaczy powiew słodowo-owocowy... [3.5]
                                Smak: Goryczka niepotrzebnie dominuje, choć, przyznać trzeba, ustępuje po ogrzaniu nieco pola posmaczkom cytrusowym i owocowym.
                                Zdecydowanie za mało tych "wielozbóż"... [3.5]
                                Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                                Opakowanie: Dopracowane, staranne, plus i za kapsel, i za butelkę browaru. [4.5]
                                Uwagi: Myślałem sobie, że "czarne ptaszysko" uwarzy kolejne ciekawe i nietuzinkowe piwo, nie poddając się bezkrytycznie hipsterskiej rewolucji. Naiwny jestem i stary...
                                Piwo może i całkiem ciekawe, ale tym razem utonie w morzu mniej lub bardziej przechmielonej/nieudanej konkurencji.

                                Moja ocena: [3.6]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎