Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • satek
    Member
    • 03-2014
    • 66

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja tam 7.05.18 stanowczo odradzam, wali metalem.
    To jak to w końcu jest, dalej warzą w Cieszynie, czy już tylko w Żywcu?

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      A gdzie jest napisane, że warzą w Żywcu?

      Comment

      • marqqq
        Senior
        • 12-2014
        • 660

        A gdzie jest napisane że w Cieszynie? Nigdzie.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          W tym watku! Patrz tytuł

          Comment

          • marqqq
            Senior
            • 12-2014
            • 660

            Równie dobrze może pisać że w Leżajsku. To że pisze w wątku nic nie znaczy.
            W niczym to nie wyklucza możliwości warzenia w Żywcu.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Mam z L na początku kodu pod datą. Faktycznie jakby zwiększyła się dostępność portera w sklepach w stosunku do poprzedniego roku. Nie śledzę tych kodów na bieżąco, ale czy ktoś ma informację, że butelki tłoczone Żywca wychodzą z innej niż żywieckiej rozlewni?

              Comment

              • marqqq
                Senior
                • 12-2014
                • 660

                Żywiec zawsze z Żywca, tylko to jest pewne. Nie jest pewne tylko czy zawsze Cieszyn.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
                  Równie dobrze może pisać że w Leżajsku. To że pisze w wątku nic nie znaczy.
                  W niczym to nie wyklucza możliwości warzenia w Żywcu.
                  Owszem nie wyklucza, ale zakładam, że butelki premium (ze względów logistycznych) wychodzą tylko z Żywca, dodatkowo zwiększyło się portfolio piw premium warzonych (tak mniemam) w Żywcu i na blokowanie tanków na portera nie ma tam miejsca.
                  Leżajsk jest browarem do "tłuczenia" masówki. Prędzej uwierzę, że porter jest z Elbląga niż z Leżajska, ale i tak uważam to za nieekonomiczne. Lepiej przenieść markę nie premium do któregoś z browarów w Polsce niż markę premium jak porter z całym związanym z tym inwentarzem.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
                    W niczym to nie wyklucza możliwości warzenia w Żywcu.
                    marqqq masz na myśli to co powiedział Kopyr na blogu?

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dzięki B. za cynk o warkach

                      Jutro zakupię dwie majowe za 7zł
                      kupione i zaaplikowane

                      Warka 27.05.2018 ma inną krawatkę. Kształt ten sam, troszkę kosmetycznych zmian w rozstawieniu informacji. Litery są teraz śnieżno białe, a w składzie pojawił się "ekstrakt z chmielu".

                      07.05.2018 po staremu krawatka


                      Obie warki względnie do siebie podobne z lekką przewagą 27 maja

                      Bardzo czekoladowe, kawowe i średnio mocno palone. Alkohol obecny, ale nie ryje podniebienia. Metalu jakoś specjalnie nie szukałem, a gwoździe same nie kuły po języku.

                      Dokupiłem po sztuce z tych warek i zjazd do piwnicznej szafy.

                      [Teoria spiskowa mode on] zmiana koloru czcionki oraz dodanie ekstraktu chmielowego do składu to objaw pochodzenia porteru z Żywca? [Teoria spiskowa mode off]
                      Last edited by dlugas; 20-12-2016, 10:56.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        ale czy ktoś ma informację, że butelki tłoczone Żywca wychodzą z innej niż żywieckiej rozlewni?
                        Ja z rok temu kupiłem "Leżajsk pełne", a butelka była rzeźbiona po Żywcu.
                        Ot taka kulawa kontrola jakości w Leżajsku :]
                        ale to przypadek, a nie norma.
                        Last edited by dlugas; 20-12-2016, 11:01.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Dukat_WSI
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 781

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                          kupione i zaaplikowane

                          Warka 27.05.2018 ma inną krawatkę. Kształt ten sam, troszkę kosmetycznych zmian w rozstawieniu informacji. Litery są teraz śnieżno białe, a w składzie pojawił się "ekstrakt z chmielu".

                          07.05.2018 po staremu krawatka


                          Obie warki względnie do siebie podobne z lekką przewagą 27 maja

                          Bardzo czekoladowe, kawowe i średnio mocno palone. Alkohol obecny, ale nie ryje podniebienia. Metalu jakoś specjalnie nie szukałem, a gwoździe same nie kuły po języku.

                          Dokupiłem po sztuce z tych warek i zjazd do piwnicznej szafy.

                          [Teoria spiskowa mode on] zmiana koloru czcionki oraz dodanie ekstraktu chmielowego do składu to objaw pochodzenia porteru z Żywca? [Teoria spiskowa mode off]

                          Ten ekstrakt mógłby wskazywać na Żywiec - nie wiem, czy w Cieszynie takich wynalazków się używa. To jednak browar, co zachował bardzo tradycyjny charakter i skoro nagle ekstrakt się pojawił, to może to sugerować powrót produkcji do Żywca.
                          Co do rozlewni... Cieszyn sam rozlewa swoje piwa, czy korzysta z rozlewni żywieckiej?



                          dlugas, a chmiel pozostał w składzie, czy sam ekstrakt tylko jest?
                          Last edited by Dukat_WSI; 20-12-2016, 20:38. Powód: Uzupełnienie

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi

                            dlugas, a chmiel pozostał w składzie, czy sam ekstrakt tylko jest?
                            jest "chmiel i ekstrakt z chmielu"

                            Cieszyn kiedyś zawsze woził do Żywca na rozlew. Mieli zakupić rozlewnię, ale czy to w końcu uczyniono to nie wiem.
                            Last edited by dlugas; 21-12-2016, 14:41.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • SeeJay
                              Senior
                              • 04-2016
                              • 239

                              28/04/2018 - Żywiec Porter wraca do formy. Delikatne żelazo na granicy sugestii dopiero na teście skórnym!!! Dawno nie piłem tak dobrego porteru od żywca. Ostatnio okropnie "walił" gwoździami i poza palonością nie było czuć nic szczególnego. Dzisiaj po podgrzaniu w zapachu nawet delikatnie czuć jakby wanilię. Aktualne warki wygrywają walkę w segmencie koncerniaków z porterem z Okocimia.

                              Comment

                              • Andrzej5
                                Junior
                                • 11-2016
                                • 6

                                Ja w Porterze Żywca poza palonością nic innego nie wyczuwam. Jakby to był mój pierwszy w życiu porter to bym się na stałe zniechęcił.
                                sałatka gyros

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎