Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Coraz więcej tych mapek i bardzo dobrze. Gdyby kogoś natchnęło do pogrzebania w temacie browarów niemieckich, to informuję, że już ładnych paru miesięcy pracuję nad taką. Mam już wszystkie landy poza Bawarią i Badenią. Czyli mniej więcej połowa roboty
    Opublikuję dopiero gdy zrobię całość.

    Ups, czas iść spać, bo sam siebie cytuje
    Last edited by Pendragon; 29-05-2009, 23:39.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Opublikuję dopiero gdy zrobię całość.
      1300 browarów!!! Robota niemal niewyobrażalna.
      Może jednak daj zerknąć na to co już zrobiłeś.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
        1300 browarów!!! Robota niemal niewyobrażalna.
        (...).
        Jest aktualnie 1328! A to moja skromna mapka i temat.
        Last edited by abernacka; 30-05-2009, 06:04.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
          1300 browarów!!! Robota niemal niewyobrażalna.
          Dlatego to tak długo trwa, robię skokami, gdy mam wenę
          Map nie publikuję póki co, bo zdążyły się nieco zdeaktualizować. Tam ciągle coś powstaje albo się zamyka.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Dlatego to tak długo trwa, robię skokami, gdy mam wenę
            Map nie publikuję póki co, bo zdążyły się nieco zdeaktualizować. Tam ciągle coś powstaje albo się zamyka.
            Ale jak tak dalej pójdzie, to Ty też będziesz ciągle mapę aktualizować, dokładać, odejmować i nigdy jej nie opublikujesz. A my będziemy czekać i czekać...

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #96
              No dobra, to jeszcze przemyślę

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #97
                Rzucam pomysł dla bardziej sprawnych komputerowo użytkowników forum, by takie mapy sporządzić dla wszystkich naszych sąsiadów zza miedzy plus Łotwa i Estonia. Szczególnie kraje bałtyckie są ciekawe i ich małe browary. Były tu sprawozdania z wypadów piwnych, a jaednak to nie to samo, co mapa, na której znalazłyby się także małe browary, o których informacji próżno szukać w sieci, a jeśli już są, to niewiele dowiadujemy się na temat produktów i ich specyfiki.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #98
                  Zatem udostępniam, to co udało mi się ustalić. Zastrzegam, że mapki były aktualne na dzień ich powstania, a nie na dziś. Po zrobieniu 2 ostatnich landów, będę je starał się systematycznie uaktualniać. Niektóre landy (te robione na początku) są trochę lepiej opisane, później starałem się już tylko ustalić lokalizację, zostawiając dalsze dane na późniejsze uzupełnienie.

                  THÜRINGEN (36)

                  SACHSEN-ANHALT (22)

                  SACHSEN (60)

                  BERLIN (19)

                  MECKLENBURG (21)

                  BRANDENBURG (24)

                  SCHLESWIG-HOLSTEIN (13)

                  BREMEN (3) + HAMBURG (5)

                  NIEDERSACHSEN (54)

                  NORDRH.-WESTF. (125)

                  SAARLAND (13)

                  RHEINLAND-PFALZ (45)

                  HESSEN (73)

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #99
                    Fajny temat. Obawaim się jednak że graficzne zestawienie np Czech i Polski (o Niemczech już nawet nie wspomnę) unaoczni tylko naszą tragiczą sytuację w ilości browarów jaka pozostała - zwłaszcza mówię tu o ilości pinezek niebieskich
                    Również mapka Słowacji pokazuję jak dramatycznie zmniejszyła się tam ilość starych browarów.
                    Niejako czuję się zobowiązany zrobić taką mapkę dla Irlandii - jak tylko uda mi się rozpracować tworzenie takowych (do tej pory tylko biernie je przeglądałem przyznam się) to takową zrobię.
                    Mapka Niemiec podejrzewam że bedzie wyglądała jak wnętrze pudełka z przemieszanymi w różnych kolorach pinezkami
                    Last edited by Cooper; 31-05-2009, 12:48.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Gopher
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 450

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radom Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wyklikałem w wolnym czasie coś takiego mapka
                      Można przykleić już pinezkę przy Browarze "Grodzka 15" w Lublinie . I jeszcze mała korekta browaru Jagiełło jest on tam gdzie czerwona kropa, a nie pinezka.
                      Attached Files
                      Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        Porównanie zagęszczenia browarów w Europie środkowej:
                        Attached Files
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          O w mordę, to dobre jest Pokazuje wspaniałą rolę wiadomo kogo we wzbogacaniu rynku piwnego w Polsce.

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            Niestety pokazuje granice świata cywilizowanego (piwnie i nie tylko) od .....tego mniej cywilizowanego. W sumie nie jestem zaskoczony
                            Załączam obiecaną mapkę browarów Republiki Irlandii i Irlandii Północnej. Wbrew pozorom mam kilka wątpliwości co do obecej ilości czynnych browarów na tej wyspie mimo że jest ich raptem tylko kilkanaście. Po prostu część browarów prawdopodobnie nie warzy własnego piwa tylko je kontraktuje pod swoim szyldem , minimum 1 prawdopodobnie już nie istnieje oraz kilka browarów wymienianych na stronach internetowych prawdopodobnie jeszcze nie ruszyło a w dobie kryzysu ich rozruch wcale nie jest taki pewien. Tak czy siak to co mi wiadomo. Umowny stan na 1 czerwca 2009 :
                            BIAŁE/WHITE - restauracyjne / brewpubs ŻÓŁTE/YELLOW - małe / small breweries POMARAŃCZOWE/ORANGE - średnie / middle breweries CZERWONE/RED - duże / large breweries NIEBIESKIE/BLUE - wielkie / huge breweries
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              Te 18 browarów, które zaznaczyłeś to przemysłowe i restauracyjne?

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Podzieliłem browary na duże , mikrobrowary i restauracyjne wg własnego uznania - jest to opisane w "dymkach". To moja pierwsza mapka tego typu więc sorry za ewentualne błędy techniczne.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎