Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Austria gotowa, ale tylko w wersji 0.8. Są zaznaczone lokalizacje, ale poza adresem brak dokładniejszych opisów. W miarę wolnego czasu będę uzupełniać dane i przemianowywał klasę browaru - np. z brewpubu na mikrobrowar. To, co widać teraz, powstało na podstawie materiału podesłanego przez Skitofa.
    Last edited by Pendragon; 19-07-2009, 15:38.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      Po pierwsze, czemu nagle zawęziłeś kategoryzację w porównaniu np. do Czech?
      Po drugie, robiłeś już Badenię albo Bawarię?
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Kategorii będzie więcej, o ile dojdę do wielkości produkcji browarów.
        Obecna ilość wynika z zastosowanego źródła informacji - tam był podział tylko na browary przemysłowe i pozostałe.

        Niemieckich landów nie ruszałem jeszcze.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          Mogę się wziąć za Francję i Hiszpanię, ale to dopiero w sierpniu.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Austria jest już nieco usprawniona. Doszły nowe kategorie browarów (wg. wielkości i własności). Google naprawiły problem z linkowaniem, więc linki też aktywowałem. Niektóre browary zostały przeniesione do innej kategorii. Tam gdzie było to możliwe dodałem wielkość produkcji i rok powstania - chociaż te lata to jakieś dziwne są, niekiedy wczesne średniowiecze Nadmieniam, że usprawniłem tylko największe browary, bez brewpubów. Te przejrzę i rozbuduje o nich info w najbliższym czasie, może nawet dzisiaj.
            Jeśli wersja mapy będzie większą niż 0.85, to znaczy, że coś tam nowego się pojawiło

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              Open breweries in Switzerland Green - micro and small yellow - brewpubs blue - independent red - corporations purple - "home breweries" cross - insolvent green walkers - planned I am not 100% sure about some adresses and about the border between home and commercial brewing. the Romandy (- Freiburg) breweries: http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=106575351178925932150.00047b03b5311fc4fc478

              Szwajcaria wersja 0.7. Do pełnej mapy jeszcze długa droga - btak zaufanej listy. Na razie korzystam z http://www.europeanbeerguide.net/swisbrew.htm#breweries, po niemieckojęzycznych organizacjach browarów.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • darko
                Senior
                • 06-2003
                • 2078

                Belgia w wersji full wypas: http://maps.google.pl/maps?q=BeerFly%20Belgium

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  A Francja zaczęła się robić. Będę informował o postępach.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Darko, full wypas będzie wtedy gdy będą wszystkie browary, w Belgii jest ich chyba około
                    setki ...
                    Czy w miastach zaznaczasz browary tam gdzie faktycznie się znajdują (zanczone przy konkretnej ulicy) czy zaznaczasz tylko samo miasto?
                    Last edited by becik; 01-09-2009, 20:38.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Darko, full wypas będzie wtedy gdy będą wszystkie browary, w Belgii jest ich chyba około
                      setki ...
                      Czy w miastach zaznaczasz browary tam gdzie faktycznie się znajdują (zanczone przy konkretnej ulicy) czy zaznaczasz tylko samo miasto?
                      Becik, nie ja to stworzyłem. Znalazłem w necie, niedługo wybieram się do Belgii.
                      Kliknij na link po lewej stronie, tam jest dokładna mapa. Setka powinna być... Tu jest link http://maps.google.pl/maps/ms?msa=0&...FXcaCAMdnlYyAA

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Ta sytuacja uświadomiła mi fakt, że zapomniałem upublicznić moją wersję piwnej Belgii.
                        Jakaś ta moja mapka skromniejsza...

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          To i ja się dołożę, mapa browarów w Mołdawii, najaktualniejsza. jest zaznaczony browar w Czadyr Lunga, który został zamkniety w 2008 roku. Prywatnych, zamknietych wczesniej już nie nanosiłem.
                          PS. jak się zmienia kolory tych "punktów"?

                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            PS. jak się zmienia kolory tych "punktów"?
                            Gdy zaznaczasz taki punkt na mapie, to otwiera ci się dymek - w jego górnym prawym rogu jest symbol aktywnego koloru punktu (od jakiegoś czasu u mnie wystaje on poza ramy dymka). Wystarczy w niego kliknąć a pojawi się paleta kolorów i innych symboli.
                            Do "kolorowania" możesz powrócić i później, ale musisz mieć włączoną edycję.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              dzięki, w miare mozliwości wolnego czasu dorzucę kilka mapek z krajów gdzie odwiedzałem browarki

                              kolejna mapka, no tu się nie narobiłem - Malta
                              na satelicie świetnie w zbliżeniu widać budynki browarów

                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Jeśli browar ma tanki, to często w taki sposób właśnie można go znaleźć

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎