Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uboga oferta piwna w sklepach w Trójmieście.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10838

    Uboga oferta piwna w sklepach w Trójmieście.

    Nad rozpoczęciem dyskusji zainspirował mnie nieukrywany zachwyt niektórych forumowiczów nad wyborem piw w nowo otwartych sklepach monopolowych w Trójmieście. Zastanawia mnie, dlaczego większość sklepów "z rozbudowaną oferta piwną" ma ujednolicony asortyment. Staje się to po prostu nudne i monotonne. Przypominam, że istnieją również inne browary niż te, które można spotkać na półkach w tych sklepach. Dla czego w Trójmieście na próżno szukać piw z Zawiercia, Bierzwiennej Długiej, Koszalina, Lublina, Szczerzyca, o piwach z importu już nie wspomnę? Czemuż to można mieć urozmaicony repertuar w sklepach w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie a w aglomeracji trójmiejskiej już nie? Czy tylko ja jestem tak zmanierowany?
    Last edited by abernacka; 07-06-2010, 12:17.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Zastanawia mnie, dlaczego większość sklepów "z rozbudowaną oferta piwną" ma ujednolicony asortyment. Staje się to po prostu nudne i monotonne.
    Z bardzo prostego powodu, bo wszystkie współpracują z tą samą/tymi samymi hutownią/ami.

    Sprzedaż niszowego piwa jest na tyle śliską działalnością, że skupienie się tylko na niej jest ryzykowne. W związku z tym, że trzeba też doglądać reszty biznesu, która często generuje grubo ponad 80% sprzedaży, nie ma czasu na rozbijanie się po Polsce za ciekawym piwem. Drugą sprawą są koszty transportu. Niestety dopóki nie rozkłada się ich na cały samochód piwa, to jest bardzo kiepsko. A już wyprawa własnym transportem zakrawa na fanaberię. A trzecią sprawą jest to, że z hurtowni częstokroć można kupić piwo taniej, niż bezpośrednio z browaru, więc tym bardziej nie opłaca się po nie jeździć.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #3
      Zodiak jest dostępny u Anola. A przynajmniej był/bywał jeszcze kilka miesięcy temu.
      Zawiercia sam chętnie bym się napił. O tych dalekich minibrowarach to nawet nie marzę, ale dziwię się, że nie ma u nas piw z Koszalina. To dotyczy także Broka Sambora. Kowal pojawia się np. w Poznaniu, ale wynika to chyba z jakiegoś układu "po znajomości - przy okazji".

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        #4
        Na ten przykład Zofmar zdobywa część swoich piw bezpośrednio z browarów bądź hurtowni działających po za granicami naszego kraju. Transportują to piwo również własnymi kanałami. Więc twoje tezy są chybione.
        Niestety oferta sklepów działających w mojej aglomeracji jest zunifikowana, co prowadzi do nijakości i piwnej nudy a tego chyba sobie wszyscy nie życzymy.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10838

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          (...) Kowal pojawia się np. w Poznaniu, ale wynika to chyba z jakiegoś układu "po znajomości - przy okazji".
          Piwa z Kowala można dostać w pobliskim Wejherowie.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwa z Kowala można dostać w pobliskim Wejherowie.
            A to ciekawe. Daj bliższe namiary

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              A to ciekawe. Daj bliższe namiary
              Wieczorem założę odpowiedni temat.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Na ten przykład Zofmar zdobywa część swoich piw bezpośrednio z browarów bądź hurtowni działających po za granicami naszego kraju. Transportują to piwo również własnymi kanałami. Więc twoje tezy są chybione.
                Niestety oferta sklepów działających w mojej aglomeracji jest zunifikowana, co prowadzi do nijakości i piwnej nudy a tego chyba sobie wszyscy nie życzymy.
                Które tezy są chybione? Że nie opłaca się jechać do Niemiec po pół palety piwa? Czy może, że niektóre sklepy sprzedają ciekawe piwa przy okazji, a oprócz tego normalnie spożywkę, czy alkohole?
                Jeśli to taki miód, to myślę, że możesz otworzyć sklep z prawdziwego zdarzenia i wozić towar z Niemiec. Jak tylko będę na wakacjach nad morzem postaram się podjechać i zrobić zakupy. Zawsze to 100km z Łeby, a nie kilkaset do Górnej Frankonii z Obornik Śl. Tylko pomyśl - wiedzę masz, kontakty masz, popyt jest. Może czas rzucić etat i zawojować Trójmiasto w handlu. A i Degustatornię byś spokojnie cyknął, jakbyś parę beczek przy okazji przywiózł.

                Tak zupełnie poważnie, Zofmar to wyjątek, a nie reguła. Po prostu Zofmar jest tylko jeden.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  #9
                  Po pierwsze Zofmar to nie jedyny wyjątek ("Maria" piwa z Frankonii, Czeski Raj piwa czeskie, "Jola" piwa np. angielskie). A po drugie, aby wypić piwo nie muszę od razu sklepu budować czy browaru. Kocham swoją pracę. Ba, spełniam się w niej i nie w głowie mi takie myśli
                  Last edited by abernacka; 07-06-2010, 13:12.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Które tezy są chybione?
                    Znając cokolwiek specyfikę krakowską zgadzam się w zupełności z Kopyrem.
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tak zupełnie poważnie, Zofmar to wyjątek, a nie reguła. Po prostu Zofmar jest tylko jeden.
                      Kopyr tych wyjątków jest trochę więcej - Rugby z Omerty jeździ samodzielnie po piwa (to lokal, nie sklep, ale to nie zmienia faktu), Jarasty i Piotrek z Browarka i Czeskiego Raju też.

                      Ps. Za wolno piszę...
                      Last edited by Maggyk; 07-06-2010, 13:13.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10838

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Znając cokolwiek specyfikę krakowską zgadzam się w zupełności z Kopyrem.
                        Można wiedzieć z czym się zgadzasz? Negujesz, że w sklepie "Maria" można dostać piwa z małych frankońskich browarów, których nigdzie po za tym sklepem nie można dostać?
                        Last edited by abernacka; 07-06-2010, 13:14.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Można wiedzieć z czym się zgadzasz? Negujesz, że w sklepie "Maria" można dostać piwa z małych frankońskich browarów, których nigdzie po za tym sklepem nie można dostać?
                          Z tym że Maria (w większości) tłucze kasę na wielkiej trójce, sokach i fajkach.Ciekawe piwa polskie,czeskie czy niemieckie myślę że nie przynoszą nawet 30% zysku sklepu.
                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            #14
                            Ale ja nic nie mam przeciwko temu. Mogą mieć nawet 90% zysku z takiego asortymentu ale mimo wszystko starają się mieć coś oryginalnego czego nie można powiedzieć o naszych sklepach.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • silvian
                              Senior
                              • 08-2008
                              • 727

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zodiak jest dostępny u Anola. A przynajmniej był/bywał jeszcze kilka miesięcy temu.
                              Zawiercia sam chętnie bym się napił. O tych dalekich minibrowarach to nawet nie marzę, ale dziwię się, że nie ma u nas piw z Koszalina. To dotyczy także Broka Sambora. Kowal pojawia się np. w Poznaniu, ale wynika to chyba z jakiegoś układu "po znajomości - przy okazji".
                              Jeśli będziesz w Żywcu to mogę Cię poczęstować Bonerem z Zawiercia, mam zamiar zabrać parę butelek.
                              "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎