Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    To nie jest tak, że cały czas siedzę na blogach, bo zwyczajnie ostatnio mało się pisze (sic!), ale skoro odbywa się jakieś wydarzenie na, które blogerzy przyjeżdżają to robi się większy ruch w eterze. A mam na myśli najpierw Warszawski Festiwal Piwa, a za chwilę Poznańskie Targi Piwne. Przegląd robię sobie zwykle w wolną niedzielę, ale że nie będzie mnie w przy kompie w ten dzień to przegląd rozpocząłem wcześniej.

    Na początek coś z Kopyra, bo zachęcił mnie nowy tytuł cyklu filmów (może nie był wcześniej eksploatowany) pt. "Alfabet piwa". Materiał o puszkach w piwowarstwie. Przypomina w nim, skrótowo o pewnych mitach, o których był już materiał nt. kropek na spodzie puszki. Wspomina też o recyklingu, o którym (o systemie recyklingu w Polsce) dość krytycznie się wcześniej wypowiadał np. tu. Tym niemniej bardzo dobrze, że po kilku latach na spokojnie temat wrócił i w tym zalewie jego filmów z degustacji jest to materiał zgoła pożądany. A czy nośny? To już nie mój problem.

    U Docenta znów rozmowa o przyszłości Pinty i piwowarstwa kraftowego z ostatniego festiwalu (warszawskiego) z Grześkiem Zwierzyną. Ciekawe wnioski, mimo zamykania się kolejnych browarów (Osowa Góra, Golem). Jest coś na plus i na minus (środkowy segment nie może być bezpieczny). Jest też o dywersyfikacji produktowej, o czym przekonałem się będąc w Zwoleniu.

    U Artura z Beer, bacon and Liberty wreszcie coś piwnego, czyli o Poznańskich Targach Piwnych w kontekście zajawkowym i ujęciu historycznym. O tym co będzie na fescie także u Docenta.

    Dori u siebie na blogu o mash-hoppingu. Nie nowa rzecz, ale warta zapoznania i stosowania jak ktoś nie zna.
    Last edited by e-prezes; 25-11-2023, 17:25.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Dori u siebie na blogu o mash-hoppingu. Nie nowa rzecz, ale warta zapoznania i stosowania jak ktoś nie zna.
      Ojej. Myślałem że totalnie spierniczyłem pierwszą warkę w 2004r., a jednak nie, Po prostu nie wiedziałem wtedy jeszcze jaki już innowacyjny byłem

      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment


      • e-prezes
        e-prezes commented
        Editing a comment
        Ja to też kilka lat temu testowałem. No ale są tacy co nie znają...
    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      Rok 2023 zakończył się i blogerzy wrzucają już podsumowania. Piwna zwrotnica milczy na blogu, a było to jedno z niewielu podsumowań tekstowo-graficznych. Może jeszcze coś nakreślą, ale chyba 2021 było ostatnie.

      Wideo materiał, ale na podstawie ankiet od 71 browarów i z graficznymi wrzutkami z wynikami zapodała Piwna Kompania. Chłopak się natrudził (komentarz do podsumowania przez Piwna Japa) i mimo, ze zbyt szybkim tempem bez akcentacji pewnych fraz, odstępami wypowiada swoją kwestię to jest to ciekawe podsumowanie. Prawie 32 minuty.

      Także podsumowanie, ale Docenta z PolskieMinibrowary.pl w rozmowie z Markiem Kamińskim z PSBR po Sympozjum Piwowarów Zawodowych. Aspekty podobne, na które wskazał autor bloga Piwna Kompania. Przydałoby się też takie blogerskie (konsumenckie) podsumowanie, ale Docent tylko nawiązał krótko do tego w swoim auto podsumowaniu.

      Piwny Brodacz, ostatnio skromny we wpisach na swoim blogu, ale przy okazji Poznańskich Targów Piwnych podzielił się relacją post factum. Wnioski podobne jak z podsumowania Piwnej Kampanii - jest drogo, coraz drożej a dodatkowo niektórymi festiwalami (w tym PTP) zainteresowanie browarów maleje, co przy ograniczonej powierzchni skutkować może zniechęceniem konsumentów i dalej słabszymi wynikami browarów.

      Jeśli ktoś lubi relacje z wizyt w nowych browarach i krótką opinię o ofercie to Tomek Gebel z Piwne Podróże oraz Tomek Janiak z blogu Browarnik Tomek zawsze coś wam podpowiedzą. M.in. Janiak Z wizytą w Browarze Balans w Zabrodziu. Abernacka, czyli Piwny Turysta też podróżuje i nawet do historycznych browarów - tu akurat Jeziorany w warmińsko-mazurskim.

      Pendragon z Piwny Informator wrzucił u siebie na FB informację, że sklep internetowy Piwoteka kończy działalność. Nie dziwi fakt, bo był to jeden z ostatnich sklepów prowadzących taką działalność i co wynika też z podsumowania o którym wyżej pisałem browary nie planują wchodzić w ten model sprzedaży (zapewne do uzyskania jasnej wykładni prawa o jej legalności), ale też z coraz szerszej dostępności piw kraftowych nie tylko w "specjalistikach", ale też w normalnej sprzedaży w dużych i małych sieciach handlowych.

      I na koniec nieco kontrowersyjna wrzutka u Chmielobrodego. Kontrowersyjna, bo wygląda jak wpis sponsorowany, a dotyczy alkomatu i wyniku w wydychanym powietrzu po spożyciu 3 różnych piw. Nie jestem wrogiem alkomatów, ale takie wpisy i to przy pomocy jednego urządzenia na jednej osobie testowej nie będą wiarygodne. A wręcz mogą coś sugerować. Autor wspomina pewien eksperyment z kanału popularno-naukowego, który też oglądałem i wnioski z niego przyjąłem do wiadomości.
      Last edited by e-prezes; 05-01-2024, 13:13. Powód: literówki

      Comment


      • e-prezes
        e-prezes commented
        Editing a comment
        A! byłby mi umknął, bo na blogu jeszcze nie ma, ale YB już jest. Mason i Iga z Kociokwik.tv o tym czy zmieniać nazwę porter bałtycki na porter polski. Trochę przydługo, z powtórzeniami, ale nie podoba mi się sam pomysł
        Last edited by e-prezes; 05-01-2024, 15:24.
    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      Dość długo mnie tu nie było, bo też i odpuściłem na jakiś czas monitoring blogosfery. Nawet na FB, a wygląda na to, że dwa blogi przeniosły się już tylko na tę strefę - Browar Paragraf oraz Beer, Bacon and Liberty, które regularnie odwiedzałem. Blogi na stronach www nie działają!

      Co ciekawego?
      • U Docenta na PolskieMinibrowar.pl jak zwykle dużo filmików z rozmów, ale też powrót do starego stylu i fotogalerie. M.in. Krakowskie Centrum Badawcze i nowy Maryensztadt w Sycynie aktualnie;
      • Chmielobrody poruszył dość ciekawy temat, ale mam wrażenie, że trochę pobieżnie potraktowany, czyli o designie w polskim krafcie. Jest też motyw AI (wideo 16,5 min);
      • Może to i nie nowość, ale na pewno temat wart obśmiania. Kopyr z nowym naczyniem do picia w degustacji piwa świdnickiego z browaru Piwnica Świdnicka. Menzurka i słoik to były już dla mnie fanaberie, ale jeszcze w granicach dobrego smaku, bo budziły miłe skojarzenia. To jest kuriozum...
      • Na Paragraf w kieliszku wyjątkowo coś co może zainteresować też piwoszy/piwowarów, czyli aspekt prawny serwowania alko na imprezach zamkniętych. Dość ogólne informacje, ale jeśli ktoś nie wie to warto się zapoznać.
      • Chmielnik Jakubowy serwuje informację o browarze Tenczynek i kłopotach tegoż. U niego także o spadku sprzedaży piwa w 2023 roku w krótkiej notce.
      • Na koniec projekt Browar Łażany, którym zajęli się Karolina i Kacper z mało już aktywnej Piwnej Zwrotnicy oraz Tomasz z Piwne Podróże. Na razie to tylko pomysł, ale zacny. Przywrócenie browaru po latach to zawsze dobry koncept. Tylko czy wypali...?
      Last edited by e-prezes; 05-03-2024, 15:29. Powód: literówki

      Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎