Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Cechowe IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #76
    Wracając do tematu Przyznam szczerze, że początkowo piwo oceniałem nisko, ale z każdą kolejną sztuką smakowało mi coraz bardziej. Co ciekawe, może mi się wydaje, ale - choć jest to sprzeczne z logiką jeżeli chodzi o tego typu piwa - z czasem aromat i smak stawały się coraz bardziej przyjemne i wyraziste. Może to tylko kwestia przyzwyczajania się do tego piwa... W każdym razie jak z ceną zjechali do 1,49 zł to skusiłem się na cały karton. I teraz aż mi się smutno robi, gdy widzę, że lodówce zostały mi już tylko 2 sztuki

    Comment

    • Dwarfen
      Member
      • 04-2012
      • 72

      #77
      Mam to samo.Z kartonu zostało już tylko kilka butelek.Szkoda że potraktowali te piwa jako sezonowe a przeciez to idealne piwo codzienne całoroczne by było

      Comment

      • Martainn
        Member
        • 07-2012
        • 37

        #78
        Szczególnie jak człowiek dłuższy czas popije to właśnie to piwo bardziej smakuje. Jako podstawa byłoby to naprawdę świetnie piwo w niskiej cenie. Cza napisać petycję do Van Pura niech będzie całoroczne

        Comment

        • Dwarfen
          Member
          • 04-2012
          • 72

          #79
          Dobra wiadomość od Van Pura. Piwo ma powrócić w drugim tygodniu grudnia

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Przejrzysty z drobinkami, ciemnozłoty. [3.5]
            Piana: Średniej wysokości, biała, średnio- i drobnoziarnista, pozostawia ślady na szkle, pozostaje do końca. [3]
            Zapach: Po otwarciu wyraźnie czuć cytrusy, po wlaniu zapach dość szybko słabnie. Wyczuwa się słód, cytrusy, żywicę drzew owocowych i trochę ziół. Również w butelce zachował się przyjemny zapach cytrusów i słodu. [3]
            Smak: Słodowy, cytrusowy, pestkowy, łodygowy. Goryczka cytrusowo-pestkowa, wyraźna i dość długa. [3.5]
            Wysycenie: Niskie, ale pozostaje do końca. [3.5]
            Opakowanie: Szklane o pojemności 500ml, etykiety jak na marketowy wyrób, są niezłe. Podali skład, ekstrakt... szkoda, że kapsel bez nadruku. [3]
            Uwagi: Warka do 19.05.2016, wypite 8.01'16. Miłe zaskoczenie, niezłe piwo, przypomina APĘ z ŻYWCA. Brak alkoholowych nut w smaku i zapachu, ale karmelowych czy palonych akcentów, też trudno się doszukać. Kupiłem za 1.49zł... za tę cenę, to nic tylko brać i pić. **130**

            Moja ocena: [3.25]

            Comment

            • marqqq
              Senior
              • 12-2014
              • 660

              #81
              Kolor : Bursztynowy.
              Piana : Była, momentalnie zniknęła.
              Zapach : Nie da się ukryć że chmiel czuć.
              Smak : Trochę słodu, trochę kwasku, chmielu, goryczki. Jakby nie mogło się zdecydować co ważniejsze.
              Opakowanie : Bez zmian, korpobzdury. Pełny skład.
              Uwagi : Wraca (oficjalnie od 28.07) do Biedry. Cena 2.99zł. Przyznam że nie jest gorsze od Żywca APY, co ostatnio piłem...
              Last edited by marqqq; 27-07-2016, 21:28.

              Comment

              • grejwi
                Member
                • 08-2014
                • 78

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowe, klarowne. [5]
                Piana: Średnia. Drobno i średnio pęcherzykowa. Stosunkowo trwała. Minimalny lacing. [4]
                Zapach: Niezbyt intensywny i na pierwszym miejscu zaduszający diacetyl. Dalej trochę owoców tropikalnych, a po ogrzaniu już tylko słody. [2.5]
                Smak: To piwo jest z masła ))

                Goryczka niska do średniej. Głównie ziołowa. [2.5]
                Wysycenie: Wysokie. [5]
                Opakowanie: Estetyka z poprzedniej epoki (nie sądzę, że celowo). Zwykły odklejający się papier. Krzywo naklejona krawatka i kontra. Parametry podstawowe podano. Na plus trzeba wyróżnić dość szczegółowy skład. Kapsel zielony. [2.5]
                Uwagi: Warka do 19.07.2017 r.

                Moja ocena: [2.9]

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  #83
                  Z butelko czuć akcenty amerykańskich chmieli, a po przelaniu do szkła wychodzi zwykły, mocno odfiltrowany, klarowny lager. Po jakiego grzyba słód żytni, skoro piwo jest filtrowane?
                  Na plus nieźle ukryty alkohol - piwo pije się lekko i przyjemnie. W kategorii taniego lagera daje radę.

                  Comment

                  • witold68
                    Senior
                    • 09-2009
                    • 142

                    #84
                    ipa cechowa

                    Po otwarciu byl przyjemny zapach chmielu, ktory szybko znikł. Piana gesta drobna utrzymywała sie stosunkow dość długo. Jak na ,,van pira" dobre. Etykieta jak cechowe tylko kapsel zielony ,,zwykly"
                    Na pochybel psubratom !

                    Comment

                    • Admirador
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 431

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Klarowny bursztyn [4]
                      Piana: Słabiutka, nietrwała. Eurolagerowa. [1.5]
                      Zapach: Jeśli oceniać patrząc na skład (5 odmian chmielu, w tym większość nowofalowych) to żaden, jeśli patrzeć na cenę to tragedii nie ma. W aromacie słód z odrobiną chmielu. Marynka obecna na pewno, cała reszta w ilościach śladowych. [3]
                      Smak: Zaskakująco karmelowe, może jest jakaś dalekie echo angielskich wersji IPA. Ale to wersja ekonomiczna...
                      Goryczka raczej niska, ale jest, ziołowa, łodygowa. Nowej fali zza oceanu to tu niewiele. Taki trochę mocniej chmielony lager. Nie najlepszy. Minus za aż 6% alko. [2.5]
                      Wysycenie: Za wysokie. Przeszkadza. [2.5]
                      Opakowanie: W sumie to nawet nie najgorsze. Plus za sporo informacji. Szkoda, ze kapsel golas. [4]
                      Uwagi: Butelka z datą 19/07/2017
                      Wiem, że tanie, wiem, że z dyskontu, ale nie oszukujmy się: słabe to piwo. Tragiczne nie jest, wypiłem, ale powtarzać nie będę.
                      No i nie żartujmy, że to górna fermentacja. "Inspirowane" amerykańskim piwem IPA. Fajny żart
                      Z ŻAPĄ, która jest piwem przeciętnym, bym tego piwa nie porównywał. Liga albo dwie niżej.

                      Moja ocena: [2.725]
                      Last edited by Admirador; 16-09-2016, 19:31.

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #86
                        Też piłem niedawno to piwo, i niestety mam odczucia zbliżone do Przedmówcy - dużo karmelu, plus goryczka, wszystko bardziej w klimacie mocnego, goryczkowego lagera, niż IPA. Mocny zjazd w stosunku do piwa zeszłorocznego. Choć z drugiej strony - piłem ostatnio kilka naszych AIPA i IPA, w których też było od groma karmelu i ciążyły na języku, a kosztowały ze 3 razy więcej. Co jednak nie jest od razu argumentem, żeby Cechowe polecać.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • marqqq
                          Senior
                          • 12-2014
                          • 660

                          #87
                          Kolor: ciemnozłote.
                          Piana: po chwili drobny placek. Dość nierówny.
                          Zapach: czuć chmielowość z cytrusami.
                          Smak: chmielowy. I w sumie nic więcej.
                          Opakowanie: bez zmian, zgodne z serią.
                          Uwagi: 10.12.17

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎