Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Ciemny (aromatyzowany)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10838

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika schabo Wyświetlenie odpowiedzi
    smaczne piwo nie lubiszcukru waniljowego?
    A no nie
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • schabo
      Junior
      • 04-2010
      • 24

      #17
      aha

      Comment

      • darekd
        Senior
        • 02-2003
        • 12224

        #18
        3,9 % alk. na 12,5 % ekstr. Powinno być pełne, a nie jest... Szkoda bo kierunek długo tu postulowany. No ale skoro w składzie taki wybór ciekawych słodów to po co "aromat czekoladowy"??? Mi to przypomina takie napoje instant /kawa waniliowa... czekoladowa/ No i skąd on pochodzi, może w ciastkach się sprawdza a w płynach nie? No i czy się niechcący wysypało zbyt dużo?
        Z jednej strony nowe piwa, ładnie wizerunkowo, browar regionalny, z ambicjami a z drugiej...to traktowanie klientów, przynajmniej jest pewność, że smak nie jest testowany na zwierzętach. Sprytne - one za produkt nie zapłacą Niech wypowiedzą się może fachowcy od sensoryki tudzież chemii. Co tam jest i czy ten "aromat" ma wpływ na smak, czy coś innego się wydarzyło. Wiadomo, że do różnych produktów spożywczych czasami dodaje się jakieś polepszacze, ale tu smak jest zbyt podejrzany. Czegoś takiego nie piłem... i oczywiście nie dopiłem.

        Na wszelki wypadek przestaje sięgać po wszelkie produkty z tego browaru. Mam nadzieję, że browar wyjaśni sprawę i nie schowa głowy w piasek.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemna wiśnia. [4.5]
          Piana: Jasno beżowa. Początkowo bardzo ładna czapa o średniej gęstości jednak bardzo szybko opada. Później przez pewien czas pozostaje w postaci cienkiego dywanika. Praktycznie nie oblepia ścianek kufla. [2.5]
          Zapach: Bardzo intensywny, zdominowany przez wanilie i toffi. [2.5]
          Smak: Po zapachu wydawało się, że piwo będzie bardzo pełne w smaku, a jednak w ogóle się to na smak nie przełożyło. Zaraz po przełknięciu pojawia się duża waniliowa słodkość, która szybko ustępuje miejsca wodnistości i nijakości. Na końcu pojawia się lekko nieprzyjemna kawskowatść. Goryczka słabo wyczuwalna, nieprzyjemna. [2]
          Wysycenie: Trochę za wysokie. [3]
          Opakowanie: Bardzo ładne, stylowe. Do mnie etykiety z Kormorana bardzo przemawiają. [5]
          Uwagi: Piwo bardzo przeciętne i mi osobiście bardzo nie smakuje, choć znam osoby, którym ten waniliowy aromat połączony z toffi pewnie by smakował. Zastanawia mnie jednak jaki sens ma łączenie tylu rodzajów słodów w jednym piwie czy chmielów w przypadku jasnego Kormorana. Tworzy się przez to swego rodzaju koktajl, w którym żaden ze słodów nie jest wyczuwalny choć jest ich ponoć aż pięć.

          Moja ocena: [2.55]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • dreads
            Basowy
            • 09-2009
            • 520

            #20
            Stawiam na to, że w browarze coś się skićkało, szkoda im było wylać te hektolitry piwa, więc sypnęli aromatu czekoladowo-waniliowego. Tę spiskową teorię może potwierdzać spore opóźnienie w premierze ciemnego kormorana. Następna warka pewnie będzie już pozbawiona tego aromatu.
            Inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć, że tak fajny zasyp pieprzy się jakąś chemią.

            Comment

            • Ram
              Member
              • 01-2010
              • 40

              #21
              Ech jak nic mokate cappuccino prosto z torebki

              Comment

              • wilko
                Senior
                • 07-2008
                • 226

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                Stawiam na to, że w browarze coś się skićkało, szkoda im było wylać te hektolitry piwa, więc sypnęli aromatu czekoladowo-waniliowego. Tę spiskową teorię może potwierdzać spore opóźnienie w premierze ciemnego kormorana. Następna warka pewnie będzie już pozbawiona tego aromatu.
                Inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć, że tak fajny zasyp pieprzy się jakąś chemią.
                Szkoda jeżeli masz rację w pierwszej części swojej wypowiedzi, ale bardzo bym się cieszył gdybyś i w drugiej się nie mylił. Bardzo czekałem na tego Kormorana, ale jak na razie widzę że nie ma sensu kupować. Po co się zrażać. Liczę na szybką poprawę.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #23
                  Trzeba powiedzieć że tak słabego wejścia dawno już nie miało żadne piwo, praktycznie każda ocena i recenzja jest skrajnie negatywna. Szkoda, że tym razem nie wszystko się udało, na szczęście Warmiak i Irish wciąż smakują świetnie.

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #24
                    Wersja beczkowa,ponoć lepsza od butelki .Zapach karmelu,w smaku praktycznie tylko wanilia i to w bardzo słabym wydaniu.Wysycenie i piana ok.Po dwóch łykach podziękowałem.
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • hrbt
                      Member
                      • 05-2010
                      • 34

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Warmiak i Irish wciąż smakują świetnie.
                      O tak, właśnie piję Warmiaka z datą ważności na jutro i oprócz braku piany jest naprawdę dobry, ale ja o czym innym...

                      Z racji uwarunkowań geograficzno-patriotycznych (mieszkam na osiedlu Kormoran w Olsztynie) spożywam piwa BK dość regularnie. Takiej nędzy jak Ciemne jeszcze nie uświadczyłem. Wodnistość w określonym kontekście jest ok, ale aromaty nieznośne i kwasność są ponad moje siły. Dziwne, bo BK wydaje się mieć "jakąś" tradycję i doświadczenie w warzeniu ciemnych piw. Już Podpiwek nie zabłysnął i mam wrażenie, że próbuje mi się wcisnąć kontynuację tego shitu. To już Gold Mocny jest bardziej zdatny do spożycia

                      Nie sięgnę, zanim za jakiś czas nie przeczytam, że warto.

                      Comment

                      • Myszon007
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 1208

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnorubinowy. Trochę zbyt jasne jak na piwo ciemne. [3]
                        Piana: Poprawna, dosyć gęsta i sztywna, opada powoli. [4]
                        Zapach: Sztuczny, waniliowy, kojarzy mi się z cukierkami "krówkami", w tle trochę kawy... Praktycznie brak jakichkolwiek oznak PIWA... [1.5]
                        Smak: Wodniste, słodkawe, kwaskowate, przykryte wszechogarniającą wanilią... do tego kawowa goryczka, bardzo słaba i to niekoniecznie z tych szlachetnych... Najbardziej dziwi wodnistość tego piwa, przy deklarowanych 12,5% ... [1.5]
                        Wysycenie: Zbyt wysokie, piwo buzuje jak coca-cola. [2]
                        Opakowanie: Tu nie ma zastrzeżeń, ładna etykietka, kapsel firmowy, wszystkie informacje na kontrze. [4.5]
                        Uwagi: Tragedia, miało być pięknie a wyszło fatalnie, jakby do Karmi di Caffe dosypać torebkę cukru wanilinowego (i rozwodnić na dodatek).

                        Moja ocena: [2]
                        ♪♫

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnorubinowy, pod światło wiśniowy. [4]
                          Piana: Lekko beżowa, obfita, ładna i całkiem trwała. Dość mocno oblepia szkło. [4]
                          Zapach: Waniliowy, dość intensywny, przez co mdły i niezbyt zachęcający. Przypomina mi nieco zapach dymu z cygaretek. [2.5]
                          Smak: Mocno kwaskowy początek, potem dochodzi waniliowo-czekoladowe tło i lekko przypalana goryczka, nawet miło zostaje jej posmak. Momentami przypomina rozwodnione Karmi. Całość mało zgrana. [3]
                          Wysycenie: Drobne, jakieś niedorobione. [3.5]
                          Opakowanie: Bardzo ładne, kolorystycznie dopasowane, wzorowe jak na polskie warunki. Dane podane, informacje o słodach i pełny skład, łącznie z aromatem czekoladowym. [5]
                          Uwagi: Zmęczyłem całe. Ciekawe czy się poprawi? Partia 21-04-11

                          Moja ocena: [3.1]
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • krzychal1
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 236

                            #28
                            Eeee... tam.. Najważniejsza jest nowa oprawa stronki Kormorana.

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #29
                              Piłem beczkowe. Jeśli jest jakoby lepsze od butelkowego, to był to mój pierwszy i ostatni kontakt z tym piwem.
                              Dno i metr mułu. Szkoda mi klawiatury męczyć na ocenę

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #30
                                Specjalnie dla tego piwa powinna w plebiscycie browarbizu na 2011 rok powstać kategoria "Rozczarowanie Roku".
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎