Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Postawy godne potępienia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    Postawy godne potępienia

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
    No toż strachu nie było. Czujny policjant, który mnie wyłapał i kazał ujawnić zawartość siatki ze stwierdzeniem, że "obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu" tylko grzecznie podziękował gdy zobaczył PETkę pszenicznego Richarda. Plastik nie alkohol

    Taki tekst rzucił na forum nasz "kolega" w temacie o czeskiejbaszcie. Aby nie zaśmiecać tamtego tematu postanowiłem otworzyć nowy temat.

    O ile mi wiadomo to forum ma min. kształtować kulturę picia piwa.
    Jeśli tak to tekst docenta jest nieporozumieniem.

    1. zadowolenie, że się wniosło piwo tam, gdzie go zgodnie z prawem/zarządzeniami itp. być nie powinno.
    2. zadowolenie z siebie, że się oszukało "czujną policję".

    Czy łamanie prawa ma coś wspólnego z kulturą i kształtowaniem jej?
    Gratuluję dawanie świetnego przykładu. Wspaniałej postawy KIBICA - PIWOSZA.

    Nawet, jeśli ktoś uważa, że jakiś przepis jest głupi (?) to nie upoważnia go do łamania go.
    A bycie dumnym z tego i chwalenie się na tym forum uważam za objaw głupoty i niedojrzałości.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi

    1. zadowolenie, że się wniosło piwo tam, gdzie go zgodnie z prawem/zarządzeniami itp. być nie powinno.
    Piwo nie zostało nigdzie na lewo wniesione. Zostałem zatrzymany na ulicy, na chodniku na moście Poniatowskiego, a komiczność tej sytuacji polegała na fakcie, że policjant poszukując alkoholu nie rozpoznał butelki PET.

    Z drugiej strony sytuacja nie jest zabawna bo zasadnym staje się pytanie: czy w ogóle Policja ma prawo przeszukiwać zawartość toreb przechodniów?
    Last edited by docent; 01-03-2012, 12:08.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      i w tym momencie to postawa policjanta staje się godna potępienia
      wątek można kontynuować nie zmieniając wcale tematu...
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Rozumiem, że było to w drodze na mecz na Narodowym?

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
          i w tym momencie to postawa policjanta staje się godna potępienia
          ???

          Jeżeli jest zakaz wnoszenia alkoholu na imprezę, podejrzewam, że policja stosuje min.

          Kodeks postępowania karnego ;

          Art. 219. § 1.W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających zajęciu w postępowaniu karnym, można dokonać przeszukania pomieszczeń i innych miejsc, jeżeli istnieją uzasadnione podstawy do przypuszczenia, że osoba podejrzana lub wymienione rzeczy tam się znajdują.
          § 2.W celu znalezienia rzeczy wymienionych w § 1 i pod warunkiem określonym w tym przepisie można też dokonać przeszukania osoby, jej odzieży i podręcznych przedmiotów.

          Art. 220. § 1.Przeszukania może dokonać prokurator albo na polecenie sądu lub prokuratora Policja, a w wypadkach wskazanych w ustawie - także inny organ.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
            ???

            Jeżeli jest zakaz wnoszenia alkoholu na imprezę, podejrzewam, że policja stosuje min.Kodeks postępowania karnego ;

            Art. 219. § 1.W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających zajęciu w postępowaniu karnym, można dokonać przeszukania pomieszczeń i innych miejsc, jeżeli istnieją uzasadnione podstawy do przypuszczenia, że osoba podejrzana lub wymienione rzeczy tam się znajdują.
            § 2.W celu znalezienia rzeczy wymienionych w § 1 i pod warunkiem określonym w tym przepisie można też dokonać przeszukania osoby, jej odzieży i podręcznych przedmiotów.

            Art. 220. § 1.Przeszukania może dokonać prokurator albo na polecenie sądu lub prokuratora Policja, a w wypadkach wskazanych w ustawie - także inny organ.
            Oj Ahumba - czytaj co pisze Docent - został sprawdzony na chodniku na moście Poniatowskiego.
            O ile wiem, nie jest to teren imprezy, a niesienie piwa i innego alkoholu w torbie lub nawet bez niej nie jest zabronione - zabronione jest jego spożywanie w miejscu publicznym, jakim jest chodnik...

            P.S. Nie mam wątpliwości, że Docent spożywał to piwo w miejscu publicznym, pytanie, czy wspomniany policjant to widział?
            Last edited by iron; 01-03-2012, 12:33.
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              jaką imprezę??? przecież Docent pisze, że to na ulicy było...
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Zastanawia mnie co by się stało, gdyby policjant zorientował się, że w tej zamkniętej fabrycznie butelce PET znajduje się piwo. Co by zrobił, zabrał mi? Kazał by wypić w lokalu lub domu? Sytuacja jest absurdalna...
                Last edited by docent; 01-03-2012, 12:43.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                  Oj Ahumba - czytaj co pisze Docent - został sprawdzony na chodniku na moście Poniatowskiego.
                  O ile wiem, nie jest to teren imprezy, a niesienie piwa i innego alkoholu w torbie lub nawet bez niej nie jest zabronione - zabronione jest jego spożywanie w miejscu publicznym, jakim jest chodnik...

                  P.S. Nie mam wątpliwości, że Docent spożywał to piwo w miejscu publicznym, pytanie, czy wspomniany policjant to widział?
                  Czytam i widzę, że docent cieszy się, że "czujny policjant" nie rozpoznał piwa w PEC-ie.
                  Pyta, czy mógł go policjant przeszukać.

                  Podaję więc jeden z przepisów o możliwości przeszukania.

                  Nie wiem natomiast jaki rejon Warszawy wczoraj obejmował zakaz i czego on dotyczył.

                  Iron, docent nie był święty, bo w temacie o czeskiej baszcie pisze tak:

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czeska świetnie się sprawdziła jako przystanek po drodze na stadion i z powrotem. Dzięki Panowie za tę nierozpoznawalną-przez-Policję PETkę, fajna była ta droga przez poniatoszczaka
                  Z niego wynika, że nie był to spacer z pieskiem tylko świadomie szedł w kierunku stadionu mając przy sobie piwo. Nie napisał czy szedł na mecz, czy tylko „sprawdzał czujność „ policji. Tak czy inaczej najlepiej o nim nie świadczy ten fakt.

                  Drażni mnie, że na forum, gdzie powinno się mówić nie tylko co pić ale i w jakich okolicznościach ktoś cieszy się, że oszukał policję.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Prawna wykładnia kontroli osobistej wraz z bagażem (ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
                    z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych
                    uprawnień policjantów. Na podstawie art. 15 ust. 8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58, z późn. zm. ):

                    § 16. 1. Policjant przy przeprowadzaniu kontroli osobistej wykonuje kolejno następujące czynności:
                    1) określone w § 2 ust. 1 2; (§ 2. 1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1-3, 5, 7 i 8, jest obowiązany podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a także podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej.)
                    2) sprawdza zawartość odzieży osoby kontrolowanej i przedmioty, które znajdują się na jej ciele, nie odsłaniając przykrytej odzieżą powierzchni ciała;
                    3) sprawdza zawartość podręcznego bagażu oraz innych przedmiotów, które posiada przy sobie osoba kontrolowana;
                    Wynika z tego, że Policja może sprawdzać bagaż podręczny. Czyli wg. obecnych przepisów zakazujących spożywania alkoholu w miejscu publicznym każdy może zostać przeszukany na okoliczność posiadania otwartego opakowania z piwem.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1301

                      #11
                      ponieważ mój post wyleciał, napiszę powtórnie, jako orędownik prawa do picia piwa w miejscach publicznych, że przed sklepem alkoholowym w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu ludzie (kibice) pili piwo otwarcie, gdy wokół kręciły się zastępy straży miejskiej i policji. postawa służbisty, który dokonał przeszukania torby docenta, wydaje się w tej sytuacji nadmiernie rygorystyczna. a zakaz picia w miejscach publicznych jest tyleż niepopularny, co nieprzestrzegany. to jest prawo martwe.
                      nieraz mówiłem, że po usunięciu z przestrzeni publicznej tytoniowców (nie palę!), następni do odstrzału będziemy my, zwolennicy alkoholi.
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                        nieraz mówiłem, że po usunięciu z przestrzeni publicznej tytoniowców (nie palę!), następni do odstrzału będziemy my, zwolennicy alkoholi.
                        Jednak papierosa można póki co zapalić w miejscu publicznym więc restrykcyjność w stosunku do alkoholu jest większa.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Ahumba
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 8962

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                          nieraz mówiłem, że po usunięciu z przestrzeni publicznej tytoniowców (nie palę!), następni do odstrzału będziemy my, zwolennicy alkoholi.
                          O ile pamiętam czasy od godz. 13-tej obowiązywały już wtedy, gdy paliło się wszędzie i ile chciało. Były miejsca i całe dni, gdy nie można było pić a palić zawsze i wszędzie można było. Więc Twoja teoria w świetle aktualnych uregulowań prawnych jest "cieniutka".
                          Jeśli chodzi o picie, to wg mnie MUSZĄ być ograniczenia. Dlaczego? ... bo Polak jest mądrzejszy od wszystkiego i wszystkich, nie umie zachować umiaru. Wpierw nauczmy się poszanowania prawa (od prezydenta poprzez polityków do bezrobotnych), później doprowadźmy do mądrego prawa. A później.......
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                            O ile pamiętam czasy od godz. 13-tej obowiązywały już wtedy, gdy paliło się wszędzie i ile chciało. Były miejsca i całe dni, gdy nie można było pić a palić zawsze i wszędzie można było. Więc Twoja teoria w świetle aktualnych uregulowań prawnych jest "cieniutka".
                            Jeśli chodzi o picie, to wg mnie MUSZĄ być ograniczenia. Dlaczego? ... bo Polak jest mądrzejszy od wszystkiego i wszystkich, nie umie zachować umiaru. Wpierw nauczmy się poszanowania prawa (od prezydenta poprzez polityków do bezrobotnych), później doprowadźmy do mądrego prawa. A później.......
                            A później... się obudziłeś
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              #15
                              Problem polega moim zdaniem na coraz większym ograniczaniu naszej wolności i rosnących uprawnieniach policji. A ta jak to kiedyś powiedziała pewna posłanka rekrutowana jest z przypadkowych jednostek. Uświadomiłem sobie to dokładnie, jak kiedyś zobaczyłem dumnie kroczącego w mundurze "kolegę" z czasów młodości, największego w okolicy bandziorka...
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎