Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Postawy godne potępienia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #16
    Ja uważam, że środki i zaangażowanie Policji czy innych służb ścigania powinny być ukierunkowane na zdecydowanie inne zjawiska niż kontrolowanie obywateli kiedy, gdzie i w jaki sposób spożywają piwo.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
      Wpierw nauczmy się poszanowania prawa (od prezydenta poprzez polityków do bezrobotnych), później doprowadźmy do mądrego prawa. A później.......
      Ludzie nie dlatego omijają prawo, bo taką mają naturę tylko dlatego, że podskórnie czują, że jest ono głupie. Czy według ciebie Polacy w czasie wojny powinni przestrzegać zakazu zabijania zwierząt rzeźnych na własny użytek tylko dlatego, że takie było prawo wprowadzone przez Niemców?
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Ludzie nie dlatego omijają prawo, bo taką mają naturę tylko dlatego, że podskórnie czują, że jest ono głupie. Czy według ciebie Polacy w czasie wojny powinni przestrzegać zakazu zabijania zwierząt rzeźnych na własny użytek tylko dlatego, że takie było prawo wprowadzone przez Niemców?
        1. Nie wiedziałem, że teraz mamy wojnę

        2. Czy np. zakaz jazdy po pijanemu też podskórnie uważasz za głupie?
        Zobacz ile osób omija to prawo, bo lepiej wiedzą, bo leją na to, bo ich ten zakaz "nie dotyczy". Takich przykładów można by mnożyć. Jest sporo bzdurnego prawa. Czy uważasz, że najlepszą formą walki z nimi jest ich nieprzestrzeganie? Fakt, że pokazywanie przez polityków z górnej półki olewania prawa, wyroków sądowych itp. powoduje, że tu na dole bierze się z nich przykład. Chyba jednak nie jest to najlepsza droga.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #19
          Gdybyś nie zrozumiał to tu nie chodzi o wojnę tylko o prawo a dokładnie przestrzeganie go zawsze i wszędzie. Prawo jest prawo i wedug ciebie należy je przestrzegać zawsze i wszędzie.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #20
            Wolność kończy się tam gdzie wchodzą prawa innych. Nie wiem Ahumba jak łączysz zjawisko picia piwa w miejscu publicznym z faktem prowadzenia pojazdu po spożyciu. W drugim przypadku delikwent stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W przypadku publicznego spożywania piwa widzę zagrożenie tylko zachowaniami które powinny być karane jako takie czyli: wandalizm, zanieczyszczanie, chuligaństwo.

            Przykład sportowej inauguracji na Stadionie Narodowym jest bardzo dobry. Ludzie pili przed wejściem, nawet jak zauważył tfur w obecności Policji i nie zdarzył się ani jeden incydent zakłócania porządku publicznego.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #21
              Bezkompromisowy legalizm niektórych kolegów budzi mój głęboki podziw i szacunek...

              Kojarzycie taką starą książkę, gdzie było napisane coś o tym, aby ktoś-tam pierwszy rzucił kamieniem...?

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                #22
                A swoją drogą, to piękne, jak zupelnie przypadkiem i praktycznie z niczego powstał zgrabny temat do bicia piany...
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #23
                  To nie jest żaden przypadek, że Docent wziął petkę pszenicy na drogę. To była p r e m e d y t a c j a

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #24
                    Prawo o zakazie spożywania alkoholu w miejscu publicznym jeest wymysłem stanu wojennego (ustawa z 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).

                    Ahumba - jeśli już przestrzegasz prawa zawsze i wszędzie to w Polsce do niedawna był (a może i jeszcze jest) obowiązek meldowania się na pobyt czasowy, jeśli więc wyjeżdżałeś na 2 tyg wczasy to meldowałeś się tam w odpowiednim urzędzie? Takich prawnych "kwiatków" jest więcej i ja nie widzę sensu w przestrzeganiu takiego prawa, że siedząc na plaży na kocyku piwa wypić nie mogę, ale już w barze za 8 czy 10 zł można.
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • Ahumba
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 8962

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ahumba - jeśli już przestrzegasz prawa zawsze i wszędzie to w Polsce do niedawna był (a może i jeszcze jest) obowiązek meldowania się na pobyt czasowy, jeśli więc wyjeżdżałeś na 2 tyg wczasy to meldowałeś się tam w odpowiednim urzędzie?
                      Akurat w tym wypadku - TAK. .

                      Ja nigdy i nigdzie nie twierdziłem, że jestem kryształowy. Uważam tylko, że forum piwne browar.biz (które powtarzam już po raz któryś ma szerzyć kulturę picia piwa) NIE JEST MIEJSCEM, gdzie należy CHWALIĆ się czynami łąmiącymi mądre czy głupie, ale prawo.

                      I są to moje ostatnie zdania w tym temacie.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                      Comment

                      • Piecia
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 3307

                        #26
                        Ahumba - nie bierz do siebie, chciałem tylko dać przykład

                        a moim zdaniem kulturą picia piwa jest właście wypicie na wspomnianej przeze mnie plaży dobrego PIWA a nie uchlewanie się lechem czy żywcem w przyplażowym namiocie słuchając umc...umc...umc...
                        Koniec i bomba,
                        Kto nie pije ten trąba !!!
                        __________________________
                        piję bo lubię!

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #27
                          Pieprzysz panie sztabowy jak nigdy. WOLNOŚĆ. Załamujące są u niektórych te tendencje do Państwa totalitarnego które wie lepiej i wymusza to "wie lepiej" przez aparat przymusu.
                          Dumny jestem z każdego kto stawił opór wobec bzdurnym zakazom i państwu policyjnemu i pił i wnosił tam gdzie "nie wolno".
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #28
                            Cudowny anarchistyczny manifest...
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4998

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dumny jestem z każdego kto stawił opór wobec bzdurnym zakazom i państwu policyjnemu i pił i wnosił tam gdzie "nie wolno".
                              A w moim panstwie policyjnym, na stadionach i w halach sportowych, piwo leje sie strumieniami, wiec jakim panstwem jest Polska?
                              5410 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • lzkamil
                                kierowca bombowca
                                • 01-2003
                                • 3611

                                #30
                                Arek, przybij piątkę - w tym temacie ze mnie wyłazi, czasami trochę schowany, wewnętrzny anarchista - durnym przepisom i ich durnym stróżom mówimy stanowcze nie
                                Lepszy jabol pod okapem
                                niż GŻ, CP i KP !


                                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎