Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chemicznie utrwalone

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kotuo Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak jak byłem życzliwie nastawiony, tak po braku rzeczowej odpowiedzi i potraktowaniu niczym natręta-trolla już mi trochę życzliwość mija.
    Zrozum w końcu, że natrętnie pytasz o sprawy oczywiste, więc jak nic wpisujesz się w definicję trolla. Wit. C i sorbinian potasu znajdują się na tzw. liście dodatków E. Jeśli browar dodaje je do piwa, to zgodnie z prawem musi o tym poinformować na opakowaniu (etykiecie). Logicznie rozumując - jeśli na opakowaniu w składzie produktu nie podano ani E202 ani E300, to do piwa nie dodano ani kwasu askorbinowego ani sorbinianu potasu. To jest odpowiedź na wasze pytania, zrozumieli?
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • marekj
      Senior
      • 03-2010
      • 508

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kotuo Wyświetlenie odpowiedzi
      Tak, jestem trollem na etacie konkurencji. Dziękuję za miłe podsumowanie mojej wątpliwości zarówno Panu, jak i Panu Markowi.
      Powiem tyle: jakbym się bardzo uwziął to mógłbym kopie faktur zdobyć. Ilości to dziesiątki kg na miesiąc, a Pan Marek nie raczył wyjaśnić - czy witamina C również do czyszczenia linii może?
      Ciekawe, że akurat konserwantem tę linię czyścicie... (notabene sorbinian potasu jest na rzeczy, nie sodu).
      Tak jak byłem życzliwie nastawiony, tak po braku rzeczowej odpowiedzi i potraktowaniu niczym natręta-trolla już mi trochę życzliwość mija.
      Proszę być dociekliwym brnij dalej. Po za tym proszę o fakty

      faktem jest ,że tekst przez Pana jest super "

      Ależ ja wcale nie mam takiej pewności, tylko niemiłe podejrzenie. Nie sądzę jednak, żeby sorbinian potasu nabywali, żeby pakować w gustowne flakoniki jako upominek dla klientów. Żeby była jasność: jestem fanem piw Ciechana i bolałoby mnie, gdyby okazało się, że ładują po cichu konserwanty do piw. Ewangelizuję wszystkich nieuświadomionych znajomych w temacie zdecydowanej wyższości piw tzw uczciwych nad koncernowymi, a koncerny właśnie podejrzewałbym o wałki co do składu.
      Jeszcze co do reakcji damy - pracuje w firmie handlującej chemią, a nie owocami, więc sformułowanie 'chemia' jak najbardziej na miejscu.


      Czarny PR najwyższej klasy. Już napisałem oba wymienione przez Pana składniki nie biorą udziału w warzeniu piwa.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10737

        A firma koleżanki chyba straciła klienta
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Tym bardziej, że można wynieść z firmy koleżanki kopie faktur
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • marekj
            Senior
            • 03-2010
            • 508

            Może zrobimy tak Pan się przedstawi napisze pan gdzie Pan pracuję a ja zaproszę Pana do browaru aby pokazać Panu ( dla uspokojenia ) Jak i czym myjemy.
            Potem opisze Pan swoją wizytę i wszyscy będą zadowoleni.

            Comment

            • kotuo
              Junior
              • 07-2011
              • 11

              Dobra, nie ciągnę tematu. Być może jestem zbyt podejrzliwy. Wprawdzie wątpliwości nie do końca rozwiane, ale Ciechana pił będę dalej, bo jest smaczny. Pozdrawiam.

              Comment

              • marekj
                Senior
                • 03-2010
                • 508

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kotuo Wyświetlenie odpowiedzi
                Dobra, nie ciągnę tematu. Być może jestem zbyt podejrzliwy. Wprawdzie wątpliwości nie do końca rozwiane, ale Ciechana pił będę dalej, bo jest smaczny. Pozdrawiam.
                mój wpis nie był złośliwościa powaznie podchodzé do tego rodzaju wátpliwosci

                Comment

                • darko
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 2078

                  To jest przykład na najwyższej formy sekciarstwo - niektóre małe browary dobre i koniec kropka, a koncerny i inne zawsze będą be.

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    A ktoś tak stwierdził w tym wątku, czy po prostu jest to imaginacja twojego matriksa?
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • marekj
                      Senior
                      • 03-2010
                      • 508

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                      To jest przykład na najwyższej formy sekciarstwo - niektóre małe browary dobre i koniec kropka, a koncerny i inne zawsze będą be.
                      Czegoś nie doczytałem lub moje odpowiedzi nie zadowoliły kolegi .Zasadzka się nie udała czy co? Bądź fanem koncernów jak 80% społeczeństwa ,ale daj żyć innym .
                      Nie musisz być sekciarzem .Ba możesz założyć konkurencyjne forum koncerny.biz Badź Szczęśliwy

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        Stosowanie równych kryteriów oceny koncernów i browarów regionalnych jeśli chodzi o np. smak piwa, nie daje chyba przymiotu sekciarza. Tak jak nie można ślepo bronić Artezana, bo warzy fajne niszowe piwka, tak i nie można bezkrytycznie podchodzić do browarów regionalnych, tylko dlatego, że są regionalne.

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czegoś nie doczytałem lub moje odpowiedzi nie zadowoliły kolegi .Zasadzka się nie udała czy co? Bądź fanem koncernów jak 80% społeczeństwa ,ale daj żyć innym .
                          Nie musisz być sekciarzem .Ba możesz założyć konkurencyjne forum koncerny.biz Badź Szczęśliwy
                          Czy Browar Ciechan kupował sorbinian potasu i witaminę C w "dziesiątkach kg na miesiąc"? Jeśli nie były stosowane do produkcji wyrobów Browaru Ciechan, to w jakich? Handlowych?
                          Proste pytanie, prosta odpowiedź. Rozumiem, że skoro wyprasza mnie Pan z tego forum, to jest Pan poniekąd jego właścicielem...

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            Kto ty jesteś, kataryniarz? W kółko pytasz o to samo, choć już dostałeś odpowiedź na swoje pytanie:
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                            Sorbinian sodu używany jest do dezynfekcji linii .
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • darko
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 2078

                              A ty jesteś sekretarzem Pana Jakubiaka?

                              Sorbinian potasu nie ma właściwości dezynfekujących, więc jest to kłamstwo. W browarze Pańscy pracownicy używają pewnie komercyjnego preparatu opartego na kwasie nadoctowym.
                              A może w którymś z Pańskich browarów produkowany jest cydr?

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                Nie jestem sekretarzem Jakubiaka. Za to muszę być niezłym bystrzakiem, skoro w odróżnieniu od ciebie uważniej czytam odpowiedzi na zadawane tu pytania, potrafię odnaleźć w internecie informacje do czego służy E202 i czy dodawany jest do piw Ciechana.
                                Na swoje wątpliwości dostałeś już odpowiedzi, a resztę mógłbyś doczytać sobie w internecie, książkach itp. Twoje dalsze posty świadczą albo o problemach z logicznym łączeniem faktów i informacji, albo o celowym działaniu w złej woli i pieniactwie.
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎