Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Cieszyn, ks. I. Świeżego 6, Cieszyński Browar Mieszczański [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #46
    Ostatni z polskich browarów restauracyjnych zahaczony przed zlotem.
    Cicha uliczka, w środku chyba wiele pomieszczeń, ale nie eksplorowałem.
    W pierwszym trochę mało przytulnie - niby kadzie są, ale czegoś brak. Może było za widno i za pusto?
    Z samochodowej konieczności piwa wziąłem "na wywóz", dobrze, że mają swoje PET-y, choć byłem przygotowany z własnymi krachlami w bagażniku.
    Jadłem wątróbkę z zestawu dań regionalnych, generalnie smaczna, ale - jak dla mnie - dość oryginalna, bo w zasadzie jakoś-tak na słodko...
    Miła pani barmanko-kelnerka . O piwach jeszcze nic nie wiem, czekają w lodówce, aż mi minie pozlotowy piwowstręt...

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #47
      Też zahaczyłem przed zlotem i skonsumowałem wątróbkę. Trochę na słodko, ale mi smakowała. Jako, że także byłem autem, to tylko spróbowałem kilka łyczków marcowego i bardzo mi smakowało. Pozostałe dwa musiałem sobie odpuścić. Niestety piwa żle zniosły podróż - rozgazowały się. Smak marcowego w domu też już nie ten.Chyba muszę sie tam wybrać z noclegiem. W budynku browaru podobno ma być otwarty hotel, więc byłoby blisko.
      Miałem natomiast okazję porozmawiać z bardzo atrakcyjną panią piwowar. Trochę nie lubi browar.biz za krytykę jej piw. Na szczęście moja opinia o marcowym była pozytywna.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
        Miałem natomiast okazję porozmawiać z bardzo atrakcyjną panią piwowar. Trochę nie lubi browar.biz za krytykę jej piw. Na szczęście moja opinia o marcowym była pozytywna.
        Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Szkoda, że jej nie było w piątkowy wieczór, bo usłyszałaby to i owo Piwa niedoleżakowanie (to słowa osoby mądrzejszej ode mnie w tym temacie), pełne też innych wad. Wypite, zaliczone, jeśli nie przeczytam, że pani piwowar podszkoliła się nieco, to może spróbuję ich piw. W przeciwnym razie nie zamierzam marnować czasu na dojście do tego browaru.

        PS - Pancerniku - jedna kadź, druga to atrapa kryjąca interfejs...
        Last edited by Pendragon; 12-09-2012, 17:32.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
          W przypadku miodowego musiało zabraknąć miodu a nie piwa bo w Browarze Mieszczańskim piwo miodowe powstaje w wyniku zmieszania porcji miodu z piwem z nalewaka (prawdopodobnie pilsem bo czym innym ?)

          Ja również odwiedziłem browar 28.04 i nie chcąc płacić po kilka złotych za firmowe butelki zabrałem swoje i poprosiłem o nalanie do nich piwa. Barman zapytał kogoś w głębi czy może nalać panu do własnych butelek a kobiecy głos odpowiedział, że "nie nalewamy do przyniesionych butelek bo mamy swoje ale w drodze wyjątku nalej panu". Kiedy po chwili okazało się, że butelka kosztuje 1.50 a nie 6 czy 7 zł zrezygnowałem z bycia wyjątkiem i zgodziłem się na nalanie piw do firmowych PET'ów. Zażyczyłem sobie miodowe i ciemne. Obserwując proces nalewania piwa do PETów zauważyłem, że barman nalał czegoś z metalowego dzbanuszka do PETa a dopiero potem podstawił butlę pod nalewak. Zapytałem co to było a barman odpowiedział, że był to miód ponieważ zażyczyłem sobie piwa miodowego. Na moje pytanie dlaczego tak a nie inaczej, barman odpowiedział, że dodanie miodu na wcześniejszym etapie produkcji stwarzałoby ryzyko zajścia szkodliwych dla piwa reakcji (cokolwiek by to znaczyło). Dyskusji dotyczącej technologii z mojej strony nie było. Moim zdaniem, wyrobionym podczas picia zakupionych piw, miód w piwie miodowym był zbyt mało wyczuwalny a karmel w piwie ciemnym zbyt mocno wyczuwalny. Ogólnie rzecz biorąc piwa zupełnie średnie.
          Biorąc w Cieszynie piwa na wynos nie miałem przyjemności obserwować procesu powstawania piwa miodowego , ale smakowo ten napój daje radę. Jest spokojnie pijalny, ma miodowy, nienachalny smak, ale nie jest zbyt słodkie.
          Tak sobie myślę (zaraz mnie zadziobiecie ), że z dwojga złego wolałbym, aby pańciom w kozaczkach podawano w lokalach gastronomicznych piwo z miodem, niż piwo z sokiem...

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1415

            #50
            Minibrowarek odwiedzony w dniu 12.10.2012
            Dostępne były trzy piwa: Marcowe Premium, Ciemne i Miodowe.
            Mi najbardziej przypadło do gustu to pierwsze.
            Bardzo miła obsługa i atmosfera, choć trochę dziwne, że przez cały czas (od 14.45 do 16.30) byliśmy jedynymi gośćmi lokalu.
            Degustację piwa umilał nam sam Elvis Presley
            Pozdrowienia dla Pani Piwowar

            Dorzucam kilka fotek:



            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
              Pozdrowienia dla Pani Piwowar
              Przyznaliście się, że jesteście z browarbizu?
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                #52
                Owszem

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #53
                  To jak nie usłyszeliście żadnych komentarzy od Pani Moniki to znaczy, ze wszystko w porządku. Pozdrawiam również
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    #54
                    Bardzo sympatyczna Pani no i piękna kobieta

                    Comment

                    • lucifuge
                      Senior
                      • 11-2009
                      • 309

                      #55
                      z nowości:

                      http://bielskobiala.gazeta.pl/bielsk...Cieszynie.html

                      Comment

                      • azazel82
                        Senior
                        • 01-2012
                        • 146

                        #56
                        piwa nie oceni, tylko jakieś potrawy, które mnie np nie interesują i wystrój, które mnie ani parzy ani ziębi...
                        http://piwnepodroze.blogspot.com/

                        Zapraszam też na FB!!
                        https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #57
                          O w d**ę, ale kicha... Dajcie znać, kiedy będzie emisja, to się wspólnie pośmiejemy (albo i nieeeee...)

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #58
                            Zdaje się, że piwo w Cieszynie nie jest najważniejsze
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dajcie znać, kiedy będzie emisja
                              Pewnie nie wcześniej niż na późną wiosnę. Do tego czasu zapomnimy o sprawie.
                              Last edited by Pendragon; 06-11-2012, 13:00.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • kloss
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 2526

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                                Bardzo sympatyczna Pani no i piękna kobieta
                                Dlaczego brak zdjęcia Pani Piwowar?

                                Odnosząc się do artykułu to jak pani Gessler zacznie ratować restaurację i browar, to tam ino krater się ostanie. Plus budka z Tyskim. Swoją drogą, to skoro w ciagu niecałego roku od otwarcia trzeba szukać skądinąd kosztownej pomocy TVN i Gesslerowej, to czarno widzę. Chyba, że to tylko taki chwyt marketingowy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎