Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary, których nie otworzono

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeśli był wniosek (pismo) to musiała być decyzja (jakakolwiek). No chyba, że pismo nie wpłynęło oficjalną stroną - przez dziennik podawczy i wylądowało w niszczarce.
    Może wniosek zawierał braki i nie zostały uzupełnione, więc wydano postanowienie
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19170

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      No dobrze - wydali decyzję odmowną. Zadowolony?
      Jak co roku jedziesz ze swoim samochodem na badanie techniczne, gdzie inny urzędas, gdy Twój samochód nie kwalifikuje się do poruszania po drodze nie podbija Ci dowodu i nie możesz jeździć tym pojazdem. Nie oburza Cię to? Sytuacja jest analogiczna. Wniosek nie spełniał wymagań formalnych i wydano decyzję odmowną. Jak od każdej decyzji możesz się odwołać zgodnie z KPA. Jeśli decyzja została wydana niezgodnie z prawem zostanie zniesiona. Skoro nie doszło do dalszych kroków, widać nie miało prawa do tego dojść, bo komuś się nie chciało spełnić tych wymogów.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #33
        Tomek, to ma być lista wspominkowa, a nie kolejna jałowa dyskusja. Jeśli nie podobają ci się jej założenia i masz zamiar tylko narzekać i krytykować, to nie bierz w tym udziału, ok?

        Chcę zarchiwizować niedoszłe browary, a nie rodzaje urzędniczych decyzji.
        Last edited by Pendragon; 08-01-2014, 19:44.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Ray89
          Member
          • 08-2012
          • 34

          #34
          MYSZKOWSKO-NIEGOWSKI BROWAR PIW TRADYCYJNIE WARZONYCH MNB SP. Z O.O.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ray89 Wyświetlenie odpowiedzi
            MYSZKOWSKO-NIEGOWSKI BROWAR PIW TRADYCYJNIE WARZONYCH MNB SP. Z O.O.
            Poddali się? Skąd wiesz?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #36
              Oczywiście, żadnych szczegółów nie podam. Jeżeli nie mam pozytywnej decyzji to znaczy, że jej nie mam.

              Inwestorzy stwierdzili, że kopać się z koniem nie będą i odpuścili. Na identycznie wypełniony wniosek inny inwestor w innym miejscu dostał decyzję pozytywną. Tyle musi ci prezesie wystarczyć.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • concerto
                Senior
                • 09-2003
                • 859

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam na myśli 2 z 3 inwestycji.
                A możesz parę słów więcej albo linki podać. Sam nic nie znalazłem.
                "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19170

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Można podzielić listę na inwestycje ledwie planowane (życzeniowe) i realizowane ale nie skończone. (...)
                  Zatem tylko o to proszę!

                  Comment

                  • Marecki1410
                    Member
                    • 01-2009
                    • 97

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ray89 Wyświetlenie odpowiedzi
                    MYSZKOWSKO-NIEGOWSKI BROWAR PIW TRADYCYJNIE WARZONYCH MNB SP. Z O.O.
                    To ten browar który ma jakieś powiązania z Raciborzem? Bodajże prezes i piwowar (w jednej osobie) browaru w Raciborzu chciał otwierać ten w Niegowie.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                      A możesz parę słów więcej albo linki podać. Sam nic nie znalazłem.
                      Były pomysły otwarcia browarów w hotelach Ołowianin i Jakub Sobieski.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • concerto
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 859

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Były pomysły otwarcia browarów w hotelach Ołowianin i Jakub Sobieski.
                        Hotel nazywa się Hotel "kogo czego" Oławian. Tak wiem- to dziwna nazwa ale "idzie przywyknąć"

                        I tu bym się zgodził w e-prezesem. Jak wpisujemy takie plany to - zachowując proporcje -większość forumowiczów ma plan, że "gdzieś kiedyś" otworzy knajpę. To trochę mało.

                        Wydaje mi się, że miarodajne byłoby, aby przyjąć czynnik najbardziej wymierny: pieniądze. O poważnych planach można mówić, gdy ktoś zainwestuje swoje pieniądze np. w projekt.
                        Last edited by concerto; 08-01-2014, 20:31.
                        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                          I tu bym się zgodził w e-prezesem. Jak wpisujemy takie plany to - zachowując proporcje -większość forumowiczów ma plan, że "gdzieś kiedyś" otworzy knajpę. To trochę mało.
                          Jest sobie taki temat Nowe browary restauracyjne (są też inne - o rzemieślniczych i fabrycznych) i tam są podawane takie różne plany. Jakoś Wam to nie przeszkadza, że podaje się tam różne fantazje?
                          Tam zazwyczaj nie podaje się informacji o rezygnacji z planów, a nawet jeśli się pojawiają, to chyba warto założyć temat je archiwizujący.
                          Last edited by Pendragon; 08-01-2014, 20:41.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #43
                            Próba opanowania tematu...

                            (F) - większy browar fabryczny
                            (M) - mały browar / rzemieślniczy (R było zajęte)
                            (R) - browar restauracyjny

                            Reaktywacje browarów, które nie doszły do skutku:
                            01. (F) Niechanowo - działa jako kontraktowy
                            02. (F) Radków
                            03. (F) Krotoszyn
                            04. (R) Rybnik - w galerii na miejscu browaru
                            05. (F) Wyszków
                            06. (R) Olsztyn - Jurand jako restauracyjny

                            Browary, których budowę wstrzymano (na różnych etapach):
                            01. (M) Żelków (koło Siedlec)

                            Browary tylko planowane, bez realizacji:
                            01. (R) Grudziądz - w galerii na miejscu browaru Kuntersztyn
                            02. (R) Chynowie (koło Wejherowa)
                            03. (F) Brzostowiec (k. Nowego Miasta nad Pilicą)
                            04. (R) Serock - Karczma Zemsta
                            05. (R) Kętrzyn
                            06. (M) Blizne - browar Browarzyciela
                            07. (R) Kołobrzeg - Karczma Myśliwska
                            08. (R) Kołobrzeg - Hotel Skanpol
                            09. (R) Oława - Hotel Ołowian
                            10. (R) Oława - Hotel Jakub Sobieski
                            11. (R) Pabianice - Trzy Korony
                            12. (R) Szczecin - al. Wojska Polskiego 74
                            13. (R) Szczecin - Stara Winiarnia
                            14. (R) Sopot - Hotel Zhong Hua
                            15. (M) Kraków - Stary Kraków (jako własny, nie kontraktowy)
                            16. (F) Wolbórz - Spiż
                            17. (F) Mietków - Spiż
                            18. (R) Świdnica - Spiż
                            19. (F) Wałbrzych
                            20. (F) Nowa Ruda
                            21. (R) Niegowa

                            Temat koreluje z wątkiem

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #44
                              Dodam kolejne:
                              - w latach sześćdziesiątych rozważano odbudowę wrocławskiego browaru E. Haase; wspominałem o tym w jakimś temacie, bo znalazło się to nawet w założeniach do planu społeczno - gospodarczego na lata 1960 - 65.
                              - w latach siedemdziesiątych planowano odbudować opolski Schultheiss lub zbudować tam nowy browar, ostatecznie zdecydowano się na budowę Warki lub Leżajska.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #45
                                Ciekawe, dzięki Krzysiu. Widzę, że do listy będę musiał dodać też orientacyjny rok, póki się o nim pamięta.

                                Na GG doniesiono mi o niezrealizowanym projekcie browaru na terenie Kraków Valley Golf w Paczółtowicach (k. Krzeszowic).
                                Last edited by Pendragon; 08-01-2014, 22:54.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎