Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kostas
    Senior
    • 08-2014
    • 212

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, piwo jest nieklarowne. [4.5]
    Piana: Na pewno nie ta co w pierwszych warkach. Niezbyt obfita, gruboziarnista, szybko opada do małej koronki. Ładny lacing, za to + [3.5]
    Zapach: Wyraźny aromat amerykańskiego chmielu który ubóstwiam, aczkolwiek bez jakiegoś wielkiego szału. [4.5]
    Smak: Jest przyjemna, niezalegająca goryczka dobrze zbalansowana słodowością. [4.5]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, piwo nie "szczypie" w usta, dla mnie w sam raz. [5]
    Opakowanie: Niezbyt fantazyjne, standardowe, aczkolwiek zgoła inne od pozostałych piw z browaru. Plus za rebus na kontrze, lubię takie elementy. [4]
    Uwagi: Jestem skłonny przyznać rację temu, który określił jakoby Lwówek Jankes jest rozwodnioną wersją Ciechana Grand Prix. Aczkolwiek to piwo jest bardzo pijalne, nie tak trudno dostępne jak w/w GP, i z pewnością wrócę do niego nie raz. Warka do 09.11.14

    Moja ocena: [4.4]
    Browar Domowy El Greco na Facebooku

    Comment

    • michudy
      Member
      • 04-2014
      • 41

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziany, bardzo ładny [4.5]
      Piana: Obfita ale szybko opadła. Jednak szkło brudzi bardzo ładnie [4.5]
      Zapach: Cytrusy, grejpfrut oraz trochę ziołowość. [4]
      Smak: Piwo bardzo lekkie, sesyjne. Delikatna cytrusowość, goryczka średnia w stronę niskiej. [4.5]
      Wysycenie: Niskie [4]
      Opakowanie: Proste ale przyjemne [4]
      Uwagi: 09.11.14

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Warka 2.09.2014 - zostałem zaatakowany gushingiem. W Kuflu piwa 0,1 litra a piana buchnęła niczym erupcja lawy na stół. Nie idzie przelać do kufla. Kwaśne nie jest, ale smakuje niczym piwo domowe. Na razie podziękuję.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Mars276
          Senior
          • 07-2014
          • 134

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy. Minimalnie zmętnione. [4.5]
          Piana: Drobnopęcherzykowa, średnio obfita, ale szybko się dziurawi i po niedługim czasie znika zupełnie. Pozostawia śladowy lacing. [2.5]
          Zapach: Głównie nuty opiekane, grzankowe od słodu melanoidynowego. Z tyłu odrobina owoców tropikalnych. Średnio na jeża. Użycie słodu melanoidynowego w APA lub AIPA jest moim zdaniem wątpliwym pomysłem. Zdecydowanie za mało chmielu. [3]
          Smak: Nuty opiekane z przodu. Owoców tropikalnych prawie nie czuć. Goryczka niska. Słabo. [2]
          Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
          Opakowanie: Brzydka etykieta i minus za brak pełnego składu. Widziałem gorsze, ale jest naprawdę słabo. [2]
          Uwagi: Warka ważna do 07/10/14. Piwo jest raczej słabe. Nie wytrzymuje porównania z innymi APA i AIPA w Polsce. Ponoć poprzednie warki były lepsze. Tutaj zdecydowanie oszczędzali na chmielu.

          Moja ocena: [2.675]

          Comment

          • Neptune
            Senior
            • 09-2013
            • 184

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny miedziany, lecz zmętniony [4]
            Piana: Nieduża, szybko znikająca, choć nieźle oblepia szkło [3]
            Zapach: Jest średnio. Niby na początku pojawiają się nuty typowe dla amerykańskich chmieli - ziołowość, nieco cytrusów, ale później ów zapach jakoś zanika. Pojawia się za to aromat karmelu. [3]
            Smak: I znowu - jest średnio. Choć czuć amerykańską stronę tego piwa, to goryczka wydaje się być znacznie niższa niż w poprzednich warkach, a piwo jak na 12 blg zdaje się być ciężkawe. [3]
            Wysycenie: Nieco za niskie. [3]
            Opakowanie: Tu akurat nie można się przyczepić, bardzo ładne i klimatyczne. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.125]

            Comment

            • RobertK
              Senior
              • 02-2013
              • 113

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: miedziany, mętny, jak ALE [5]
              Piana: niezbyt obfita ale pozostaje do końca oblepiając szkło [4]
              Zapach: słodowy, karmelowy , owoce i żywiczność chmielowa [4]
              Smak: słodowość karmelowa kontrowana goryczką amerykańskich chmieli, całkiem przyjemne przypomina mi Atak Chmielu w łagodniejszym wydaniu [4]
              Wysycenie: idelane [5]
              Opakowanie: wyczerpującą informacja [5]
              Uwagi: naprawdę dobre piwo, polecam

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • Jasiek77
                Senior
                • 03-2014
                • 107

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RobertK Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolor: miedziany, mętny, jak ALE [5]
                Piana: niezbyt obfita ale pozostaje do końca oblepiając szkło [4]
                Zapach: słodowy, karmelowy , owoce i żywiczność chmielowa [4]
                Smak: słodowość karmelowa kontrowana goryczką amerykańskich chmieli, całkiem przyjemne przypomina mi Atak Chmielu w łagodniejszym wydaniu [4]
                Wysycenie: idelane [5]
                Opakowanie: wyczerpującą informacja [5]
                Uwagi: naprawdę dobre piwo, polecam

                Moja ocena: [4.15]
                Takie mialem wrazenia ostatniej wiosny. Czyzby powrot do lepszej formy?
                Johnny Bonnano

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Jankes podążą bardzo podobną drogą jak ACh. Coraz bardziej ciężkie, karmelowe, z malejącą goryczką i aromatem zdecydowanie pozbawionym cytrusów a bazującym na tropikach i żywicy.

                  Zdecydowanie dla fanów ciężkich smaków a nie rześkiej goryczki.

                  Comment

                  • Azi_92
                    Member
                    • 03-2014
                    • 38

                    Warka do 23.12.14 moim zdaniem świetna. Intensywny i bogaty aromat chmielowy, do tego przyjemna, niezalegająca goryczka. Piwo bardzo pijalne.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Piwo, przypominam może być tylko pijalne lub niepijalne, tak jak grzyby mogą być tylko jadalne i niejadalne. Nie ma stopnia "pijalności" piwa.

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo, przypominam może być tylko pijalne lub niepijalne, tak jak grzyby mogą być tylko jadalne i niejadalne. Nie ma stopnia "pijalności" piwa.
                        A co powiesz na to?
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętny oranż, typowo [3]
                          Piana: Dość bujna, ale bez gushing'u [4]
                          Zapach: Wytrawny, żywiczny, dużą rolę odgrywa chmiel Cascade, później Magnum, na mój nos za mało Sybilli. Nuta górna skomponowana z ziemi i pikanterii, nuta dolna zaś, to łąka i kwiat pomarańczy. Aromat całości jak najbardziej na plus [4.5]
                          Smak: Wyczuwalne Magnum, później Cascade, goryczka nie za długa, zbalansowa, dobrze wpleciona między treściwość (o, dziwo), a pijalność; brak słodyczy [4.5]
                          Wysycenie: Norma [3]
                          Opakowanie: Mogłoby się bardziej wyróżniać, bo piwo bije na łeb na szyję pseudo Grand Prix, a cenowo podobno jest tańsze [3]
                          Uwagi: Dostałem, nie wiem po ile stoi. Warka 23.12.2014-dobra raczej

                          Moja ocena: [4.225]
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Powiem na to, że autorzy tego artykułu dali bezprzykładny popis nieznajmości reguł polszczyzny (angielskiego zresztą również, choć lojalnie zacytowali podstawowe znaczenie słownikowe). A potem hulaj dusza, piekła nie ma i oto spece z jakiejś dziedziny ustanawiają sobie dowolne znaczenia. Pisząc "rozumieć je należy" (przepraszam, z całym szacunkiem i bez ironii, ale od kiedy to technolog browarnictwa ma prawo orzekać o "kanonicznym" znaczeniu wyrazów)?

                            Nawet jeśli Anglosasi w taki sposób używają tego określenia, to my powinniśmy jednak kierować się regułami polszczyzny. Podobnie jest ze słowem "projekt" i innymi nadużywanymi lub niepoprawnymi nowinkami. Psujemy język po prostu... O tym już imć XBW Ignacy Krasicki pisał dwieście lat wstecz.

                            Nie rozwijam, bo to było już rozważane w innym wątku i zaraz posypią się gromy, a tu mowa o Lwówku Jankesie, który zresztą nieco obniżył, moim zdaniem, ostatnio loty.

                            Comment

                            • Toke
                              Junior
                              • 09-2014
                              • 22

                              Kolor:bursztynowo-złoty,lekkie zmętnienie
                              Piana: Niezbyt wysoka,dronopęcherzykowa,bardzo ładnie zdoi szkło
                              Zapach: Piękny aromat słodkich owoców,bardzo intensywny.
                              Smak: Zdecydowanie chmielowe,lekko słodkawe,goryczka średnia,bardzo przyjemna
                              Wysycenie: średnie
                              Opakowanie: Etykieta ładna,choć nie zwraca bardzo uwagi na siebie
                              Uwagi: Jak dla mnie rewelacyjne piwo - warte częstych powrotów

                              Moja ocena: 4.5
                              Attached Files

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                Ja ostatnio w Jankesie w odróżnieniu od pierwszych warek, które miały przyjemny zharmonizowany aromat chmielowy, teraz wyczuwam coraz większa przewagę polskich chmieli.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎